Неділя, 19 січня 2020
Люди Культура

Світловодськ славиться науковцями

Світловодськ славиться науковцямиСвітловодськ завжди славився своїм найбільшим скарбом – талановитими людьми, в тому числі науковцями. Адже на багатьох підприємствах, відомих далеко за межами України, і раніше, і тепер активно займаються науковими розробками.
Найбільшим науковим осередком вважався завод чистих металів: три доктори та майже 30 кандидатів технічних наук. Так, Почесний громадянин Світловодська директор підприємства Анатолій Тузовський був доктором наук, лауреатом Державної премії. Валерій Єргаков, також був лауреатом Державної премії, брав активну участь у розробці прогресивних технологій одержання напівровідникових матеріалів, був удостоєний ордена Трудового Червоного Прапора. Такий самий орден має нині пенсіонер, лауреат Державної премії Ераст Засецький. Під його керівництвом у 1962 році було одержано перший злиток напівпровідникового германія.Активну участь у винахідницькій і раціоналізаторській роботі, розробці нових технологій одержання напівпровідникових матеріалів брав лауреат Державної премії Анатолій Галузо, кандидат технічних наук Анатолій Альошин.

Наш земляк Юрій Гаврилюк (родом з Помошної) у 1991 році був призначений генеральним директором заводу чистих металів. На його рахунку – понад 100 наукових розробок, 50 винаходів. За створення нової технології з виробництва напівпровідників у 1991 р. Ю.Гаврилюку присуджено Державну премію України.

З 1998 р. Юрій Миколайович працював у Кременчуцькому інституті нових технологій, був його ректором. Нині – завкафедрою інженерного матеріалознавства Кременчуцького політехнічного університету ім.Михайла Остроградського.

Ю.Гаврилюк – член-кореспондент Української екологічної академії наук, з 1998 р. – член-кореспондент Української академії національного прогресу, з 2004 р. – професор, дійсний член Української академії наук. Добре володіє англійською та угорською мовами.

Можна назвати багато інших прізвищ талановитих наших земляків, докторів і кандидатів наук, лауреатів Державних премій тощо, які збагачували вітчизняну науку раніше і тепер – Курбат Галієв (працює в Кременчуцькій філії Дніпропетровського університету економіки і права), Григорій Федорус, Іван Стороженко (народився в Ревівці, займається історією козацтва), Сергій Шевченко (уродженець Павлівки, кандидат історичних наук, працює в Кіровоградському педагогічному університеті ім.Винниченка), Борис Варшавський (уродженець Новогеоргіївська, доктор сільськогосподарських наук), Борис Смірнов (уродженець Світловодська, професор, член-кореспондент).

У Таловій Балці народився основоположник української лісівної ентомології Зіновій Голов’янко, у Новогеоргіївську – геолог, кандидат наук, лауреат Державної премії Віра Зайцева.

Звичайно, список цей можна продовжувати і продовжувати, але в маленькій публікації неможливо згадати всіх наших видатних земляків, яких ми шануємо за їхню працю, за їхній внесок у науку.

Вікторія АРХИПОВА.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

  • lilm7

  • 15 травня 2008 08:55
    Група: Гості
    Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
Я тоже увлекаюсь наукой.smileИ очень уважаю ученых, без них не было бы открытий. wink
  • Нравится
  • 0


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top