Середа, 22 травня 2019
Светловодск Актуально

У новий дачний сезон зі старими дачними проблемами

У новий дачний сезон зі старими дачними проблемами31 березня відбулося чергове засідання Громадської ради, на якому обговорювалися «земельне» та «транспортне» питання. На зібрання запросили представників влади – заступників міського голови Ю. Лукинського та Р. Петрова, в.о. начальника відділу земельних ресурсів м. Світловодська О. Наумчика, голів садових товариств, перевізників.
Отож, для голів та членів садових товариств надважливим питанням є врегулювання їхніх земельних питань. Протягом тривалого часу вони намагалися і намагаються оформити Державний акт права власності на землю, але їм це не вдається. Мова йде не лише про окремі ділянки, а й про землі загального користування. Згідно з законом, земля їм належить безплатно, але ж оформлення документів коштує чимало. До того ж, як з’ясувалося, це не так просто зробити, тож майже ніхто не хоче братися за це. В цей час представники відділу земельних ресурсів накладають штрафи на садівників-городників, що ті, мовляв, не хочуть вирішувати земельне питання – нічого не роблять, аби отримати цей важливий акт.У місті лише два садові товариств, що зуміли вирішити земельне питання, це – «Рассвет-2» та «Аврора», але для цього їхнім головам довелося по кілька разів побувати не лише в області, а й у Києві. І лише з законодавством у руках їм вдалося довести чиновникам свою правоту.

Представники садових товариств бідкаються, що вони нібито і не сидять, склавши руки, намагаються з’ясувати, що ж насправді треба зробити і в якій послідовності, але у них нічого не виходить – щоразу заходять у глухий кут. О. Наумчик дав вичерпні відповіді на всі запитання представників садових товариств, радив, як зробити краще, пояснив, чому виготовлення документів так дорого коштує.

Підсумовуючи обговорене питання, голова Громадської ради В. Павлов зауважив: проблема у тому, що ми сьогодні землю маємо, але, по суті, не маємо на неї права. І якщо люди, бажаючи оформити земельні відносини, стикаються з такими труднощами, варто на більш високому рівні з’ясовувати, чому це так. Отож, актив громадської ради просто змушений звернутися до депутатів обласної ради, до Уряду, політичних партій, аби ті щось робили у цьому напрямку.
Розпочався дачний сезон, отож питання пасажирських перевезень до дач більш, ніж актуальне. Сьогодні у місті чотири сезонні маршрути для дачників – №№4,15,16,17. Курсує потяг з двох вагонів, але з часом їх буде три. З середини квітня, аби задовольнили потребу у транспорті, буде введено додаткові маршрути. Слідкуйте за публікаціями та ефіром, їхній розклад буде повідомлятися через ЗМІ.

Чимало нарікань почули перевізники на свою адресу, але кожен прикрий випадок вони можуть пояснити, до того ж роблять все можливе, аби дачники могли дістатися до своїх дач. Якісні послуги за такої вартості проїзду вони надавати не можуть, до того ж дотація з держави припізнилася на кілька місяців. Транспортні ж підприємства «живуть» лише з грошей, які заробляють на перевезеннях. Їх катастрофічно мало. Заступник міського голови Ю. Лукинський попросив присутніх про кожен прикрий випадок, пов’язаний з перевізниками, повідомляти у службу 006.

Тетяна ЗИМА.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top