Субота, 15 грудня 2018
Светловодск Влада Актуально

Особливості виборів у Світловодську

Особливості виборів у СвітловодськуВибори – не така проста справа, як здається на перший погляд. Тут існують свої суворі правила, яких потрібно конче дотримуватися, щоб не потрапити в юридичну казуїстику, або, ще гірше, у перманентні вибори.
Голова Світловодської міської ТВК Федір ЛОМОНОС погодився відповісти на декілька запитань про особливості виборів у Світловодську.
– Федір Лук’янович, коли розпочала роботу ТВК, а також поясність ази виборчого процесу, коли, що і як можна робити?
– ТВК була сформована 25 січня ввечері, наприкінці робочого дня, а фактично почала працювати 26 січня.

Комісія у своїй роботі покладається лише на закони. А згідно зі ст 11, 15, 19, 26 п.2 ЗУ "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів", ст.ст. 6, 8 Конституції України за 70 днів до виборів розпочинається висунення кандидатів, за 65 днів – оголошується про початок виборів, за 60-40 днів – здійснюється реєстрація кандидатів на посаду міського голови (сільського, селищного). Але ці терміни у Світловодську уже порушено, причому ще до формування ТВК нинішнього складу.

– І що ж тепер?

– Отримати офіційні повідомлення. Враховуючи звернення, прийняте на сесії Світловодської міської ради до Верховної Ради України, ТВК прийняла рішення звернутися до ЦВК, щоб ЦВК прийняла відповідне рішення про проведення позачергових виборів міського голови у Світловодську. Звертаючись до ЦВК, ТВК враховувала те, що порушено терміни щодо оголошення старту виборчого процесу ще до створення міської територіальної виборчої комісії. А це буде підставою для оскарження результатів виборів, що мають відбутися. ТВК не може допустити подальшого порушення ЗУ "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів", тим більше, що він уже порушений до цього. Не може допустити, щоб громада міста, потративши на вибори кошти з Державного бюджету, у випадку повторних виборів тратила кошти ще й з міського бюджету, які потрібні для вирішення низки соціальних питань.

– Федоре Лук’яновичу, якого ж числа, скажіть хоча б орієнтовно, у Світловодську будуть вибори?

– До прийняття рішення ВР і ЦВК важко відповісти, на яку дату будуть призначені вибори у Світловодську. Міська ТВК зацікавлена в тому, щоб швидше все роз’яснилося, і при цьому врахувати те, що неможливо виконати Постанову ВР про призначення виборів у Світловодську, не порушивши Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів". Світловодська ТВК вже зверталася до ЦВК і звичайною поштою, і електронною, і один з членів ТВК їздив у відрядження в Київ. Використовуємо і телефонний зв’язок із ЦВК, Верховною Радою. Але поки що офіційної відповіді Світловодська ТВК не отримала.

– Скільки осіб вже заявили про своє бажання балотуватися на посаду міського голови?

– Для отримання підписних листів заяви у ТВК поки що подали Павло Валентинович Солодов, Віталій Іванович Юшко (обидва – шляхом самовисунення).

Розмовляла Вікторія АРХИПОВА,
Фото Богдан ДРОЗДОВ.
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top