Неділя, 19 травня 2019
Светловодск

Оглядаючи пройдене - дивимось у майбутнє

Оглядаючи пройдене - дивимось у майбутнє26 січня 2008 р. Державна контрольно-ревізійна служба відзначає своє 15-річчя. Ця дата святкова і для працівників Світловодського об’єднаного контрольно-ревізійного відділу. Короткий звіт про їхню роботу – це підсумок минулого року, плани на нинішній.
При здійсненні фінансового контролю Світловодським ОКРВ протягом 2007 року визначальними були норми та положення Закону «Про Державний бюджет України», Бюджетного кодексу України та інших нормативно-правових актів щодо цільового та ефективного витрачання бюджетних коштів, інших державних фінансових ресурсів і майна.
Так, за минулий рік відділом у 95% перевірених підприємств, установ і організацій загальнодержавної та комунальної форми власності міста встановлені різноманітні порушення фінансово-бюджетної дисципліни.


Основні порушення, виявлені при ревізіях використання бюджетних коштів безпосередньо на утримання бюджетних установ, та при ревізіях підприємств загальнодержавної та комунальної форми власності міста, це – списання матеріальних цінностей без підтверджуючих документів чи понад встановлені норми; несвоєчасне оприбуткування в бухгалтерському обліку цінностей та заниження їх вартості; порушення законодавства з оплати праці; незаконне витрачання бюджетних коштів при оплаті вартості ремонтних робіт, послуг, матеріальних цінностей; недоотримано доходів підприємствами, установами внаслідок заниження розміру орендної плати, внаслідок проведення відпуску виробленої продукції (чи наданих послуг) за заниженими цінами, що і призвело до зайвих витрат коштів, та інші порушення фінансово-бюджетної дисципліни. Проведеними ревізіями були встановлені численні порушення в організації і веденні бухгалтерського обліку, достовірності складеної фінансової звітності.

Регулярно досліджувався стан дотримання вимог законодавства, що регламентують закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти, а також правильне їх використання. І практично кожна ревізія, яка проводилась в бюджетній установі, передбачала розкриття, в тому числі і цього питання, також встановлювались факти використання коштів з порушенням процедур закупівлі.

Аналіз змісту і видів фінансових порушень, особливо у використані коштів комунального і державного майна, свідчить, що певними їх причинами є відсутність системи належного контролю розпорядників бюджетних коштів, керівників підприємств і організацій за збереженням грошових коштів і матеріальних цінностей, їх раціональним та ефективним витрачанням; неналежна робота економічних та бухгалтерських служб та недостатнє реагування керівників на фінансові порушення.

Незважаючи на значний обсяг роботи, проведеної у минулий період, більш напружені завдання нас очікують попереду і, зокрема, у новому 2008 році. Але працівники Світловодського ОКРВ, разом з працівниками органів місцевого самоврядування міста, селища Власівки, смт.Онуфріївки, іншими державними структурами забезпечать достойний рівень функцій та напрямків контрольно-ревізійної роботи.

З нагоди 15-ї річниці утворення органів ДКРС України хочу від імені служби та від себе особисто привітати своїх колег зі святом, побажати їм міцного здоров’я, здійснення усіх творчих задумів, особистих мрій і сподівань. Я впевнений, що працівники відділу, демонструючи високий професіоналізм та відповідальність, і надалі забезпечуватимуть належний контроль за станом використання державних ресурсів і результати нашої роботи будуть добрим підґрунтям для формування фінансової політики міста, селища та країни в цілому.

Юрій ЯРЕМЕНКО,
начальник об’єднаного
контрольно-ревізійного відділу.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top