Вівторок, 18 червня 2019
Светловодск

Пенсії по-новому

Пенсії по-новомуОстаннім часом до редакції звертаються чимало наших читачів з одним-єдиним проханням надати на сторінках газети детальну інформацію щодо свіжих новації у нарахуванні пенсій різним категоріям громадян. Мовляв, не хочеться зайвий раз набридати спеціалістам Пенсійного Фонду, по суті, одними і тими запитаннями. І чи не краще, резонно зауважують читачі, аби газета довідалась що там і до чого... Марія Коротка, начальник ПФУ у Світловодську люб’язно відгукнулася на наше прохання і надала необхідні, на наш погляд, повністю вичерпні папери. Але, перед цим наголосила, що вже в середині січня розпочнуться виплати пенсій у нових збільшених розмірах, а тим пенсіонерам, які одержали пенсії у першій декаді січня у не перерахованих розмірах, буде проведено відповідну доплату. Отже...


З 1 січня 2008 року набрав чинності Закон України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України”. Цим Законом, окрім затвердження кошторису держави на цей рік, внесено низку важливих змін до законодавчих актів, які регулюють питання пенсійного забезпечення громадян. Найважливішою зміною пенсійного законодавства з 1 січня цього року можна вважати внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», оскільки стосуватимуться вони 12,6 млн. пенсіонерів. Суть цих змін полягає у тому, що з початку року для всіх пенсіонерів, які одержують пенсії за базовим пенсійним законом вартість одного року страхового стажу в солідарній системі збільшена з 1% до 1,2%, а з 1 жовтня 2008 року - до 1,35%. Крім цього тим пенсіонерам, у яких при визначенні заробітку для обчислення пенсій була застосована середня заробітна плата працівників за 2002-2005 роки, пенсії перерахують з урахуванням цього показника за 2006 рік, який становить 928,81грн.

Що це конкретно дасть кожній людині та як ці зміни взагалі вплинуть на систему пенсійного страхування?

Для того щоб дати відповідь на це запитання, згадаємо з урахуванням якого показника середньої заробітної плати перераховувались всі пенсії з 1 січня 2004 року. На той час, згідно із Законом, був застосований показник середньої заробітної плати за 2002 рік на рівні 306,45 грн. Якщо ж зараз застосувати показник середньої заробітної плати за 2006 рік, який у тричі більший, заробіток для обчислення пенсії такої людини зросте також у три рази.

Якщо говорити про вартість оцінки одного року страхового стажу, то збільшення цього показника відповідно збільшує відсоток який береться від заробітку особи для визначення розміру пенсії. До 1 січня 2008 року за 40 років стажу бралося 40% заробітку для обчислення пенсії, а вже з цієї дати буде братись 48% заробітку (з 1 жовтня – 54%).

В цілому, новий підхід до нарахування пенсій дозволить усунути диспропорції у пенсійному забезпеченні громадян, які вийшли на пенсію в різні роки, і для призначення пенсії яким застосовувались різні показники середньої заробітної плати за різні роки.

Завантажити повну версію цієї статті
pensions.doc [109,5 Kb] (56)СІДля того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top