Середа, 18 жовтня 2017
Светловодск Влада

Бюджет є, а от з головою негаразд

Бюджет є, а от з головою негараздПочинаючи від середи 16 січня – день проведення позачергової сесії міськради - політичний бомонд Світловодська вже на "повному серйозі" почав перейматися виборами міського голови, дату проведення яких визначила Верховна рада – 16 березня поточного року. Напевне, через це – без особливих напружень міськдепи прийняли бюджет міста на 2008 рік. А опісля... Та, все ж, за вибори трохи згодом, тим більше, що остаточна крапка у визначенні конкретної дати їх проведення ще не поставлена і на наступній – також, позачерговій – сесії міськради, яка відбулася цього понеділка.
Отже, бюджет-2008 у Світловодська є! Він напружений і далекий від досконалості. Але це краще, аніж, взагалі, ніякий. Його сумарна величина, з урахуванням дотацій, субвенцій тощо, сягає біля 90 мільйонів гривень. Як зазначають провідні світловодські виконкомівці, Мінфін заклав надто завищені власні доходи – "рогатка" між тим, що маємо і між тим, що треба, сягає семи мільйонів гривень. Але є сподівання, а Кабмін клятвено обіцяв, що вже у березні Держбюджет зазнає коригувань. А відтак, світловодським владним чинниками треба бути "на чеку", аби миттєво зреагувати, коли з державного "пирога" будуть нарізатися додаткові "шматки" на місця. Щодо цього у нинішніх міських властей вже накопичено корисний досвід: бюджет міста-2007, говорили на сесії фінансисти, чи не вперше за новітню історію міста виконано на 100%, до того ж - без жодної кредиторської заборгованості. Відносно ж нинішнього кошторису міста, то, як наголосив виконуючий повноваження мера Геннадій Френкель, він не зазнав щонайменших скорочень за статтями, які є першочерговими для пересічних городян. Більше того, і це визнали навіть далекі від симпатій до Френкеля міськдепи, бюджет міста набув виразних соціальних ознак – значно, на 37,2% (!), у порівнянні з 2007 роком, зросли видатки на охорону здоров’я, на розвиток фізичної культури і спорту – на 18%, на освіту – на 17%, на культуру – на 15%. Що ж до органів місцевого самоврядування - зростання видатків на них цього року як ніколи занизьке – всього 8%. Якщо цей показник не вельми засмучує світловодців, то занизький рівень видатків на утримання ЖКГ викликає жаль. Але, повторимось, все залежить від розторопності нашого "білого дому" – вже на цьому тижні перший заступник міського голови Юрій Лукінський і голова бюджетного комітету міськради Любов Чекаленко мають бути у Кіровограді з метою умовити області власті на збільшення рівня дотацій з облбюджету на місто.

...Однак, як плідно працювати на благо міста, коли у ньому розпочинається виборчі перегони? До того ж – і це тільки початок – вони вже набувають брудних ознак... За день до цього – 15 січня – зібрались члени міської Територіальної виборчої комісії (ТВК) і майже повним складом (8 з 15, ще один член ТВК помер незадовго до цього)... написали заяви про звільнення. А раз так, згідно законодавчої норми, сесія має припинити повноваження старої ТВК і розпочати процес формування нової. Ось тут і почалося... Фракція "НУ-НС", частина БЮТ, ще пара-трійко позафракційних міськдепів почали закидати Френкелеві, що той якимось чином натиснув на нещасних ТВКовців, і ті з переляку написали заяви. Френкель їм каже, мов, колеги, як же я на них тиснув, коли члени ТВК – висуванці від політичних партій. Тобто, якщо припустити, що Френкель, як член партії Регіонів, змовився з однопартіцем-ТВКовцем, то яким чином він вплинув на члена ТВК від НУ-НС або БЮТ? Не став миротворцем і голова "складеного" ТВК Олександр Шевкун, якого викликали на сесію. Ні, сказав він, жодного тиску, ані від "біло-голубих", ані від "помаранчевих", ані від "біло-червоних" ТВК не зазнало – просто такий збіг обставин... І хоча на пальцях Шевкуна не було слідів від затискування їх дверми, його обличчя – без синців і подряпин і він не шкутильгав на жодну з обох своїх ніг, все одно – гармидер наростав. І секретар Френкель призначив день проведення наступної позачергової сесії міськради...

Понеділок, 21 січня. Враження таке, що обранці й не розходилися по домівках - ну, точнісінько, як минулої сесійної середи. Але відмінність таки була... Френкель виніс на розгляд проект, згідно якого, політичні партії мають внести до 25 січня свої кандидатури, які становитимуть склад нової ТВК. Таким чином, згідно вимог відповідних юридичних норм, у партій, навіть, і у тих, що не репрезентують тутешню раду, матиметься час, аби визначитися зі своїми кандидатурами (як наголошують ці самі норми, якщо кандидатур більше 15-ти – пріоритет надається партіям, представленим у даній раді, решта – визначається жеребкуванням. Прим. ред.). Та, в піку цьому проекту, фракція БЮТ висунула свій – єдина відмінність якого від френкелевого полягала у тому, що партії з кандидатурами членів ТВК мають визначитись не на 25 січня, а на 23-тє. Тут вже не витримала головна прогресивна соціалістка міста Ніна Захаренко, яка завітала на позачергову. Не треба узурпувати владу, заявила вона з трибуни, якщо ПСПУ, інші партії не представлені у міській раді - це не означає, що їх не люблять світловодці, тому, ми маємо повне право бути представленими у ТВК, але до 23 січня ми просто фізично не встигаємо узгодити наші кандидатури до членства у ТВК, а от до 25-го – самий раз, заключила товаришка Захаренко. Марно. У "помаранчевих" і частині "біло-голубих" на вустах єдине: "дайош" 23-тє! Аж тут не витримала Чекаленко. "Схаменіться, шановні! - Значно підвищивши голос, мовила вона. - А за людей коли дбати збираємось? Нам першочергово треба докласти максимум зусиль, щоб виконати такий напружений бюджет. А вам - аби у вибори "бавитись". Соромно!".

Та "непримиренні" ані трішки не почервоніли. Довелося і цю сесію закрити, як і попередню – без взаємного порозуміння. Єдине, що тішить – міськдепи вирішили визначатися з числами на погоджувальних радах.

Віталій АСАУЛЕНКО
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Val Dots Сьогодні, 20:36
  Милые дамы, брак с иностранцем — это реально! 1
  Val Dots-фото
  Тут подстава какая-то, у "жениха" на фото ногти длинные
 • Ольга Т Сьогодні, 15:40
  Козярчук, Френкель: от і виросли дітки 1
  Ольга Т-фото
  Московітська мова? Такой нет.Любит автор Козярчука.Хоть как-то укусить...Френкель приплачивает?
 • Pravdainukr Вчора, 21:09
  Застосовуються тимчасові тарифи на тепло (ДОПОВНЕНО) 2
  Pravdainukr-фото
  Керівник аналітичної служби підприємства Олена Михайлик, случайно не супруга Владимира Михайлика (бывшего директора Светловодск-сбыт)?

  Кто-то в курсе, как дела у бывшего руководства? :)
 • Засранетц Вчора, 17:37
  Застосовуються тимчасові тарифи на тепло (ДОПОВНЕНО) 2
  Засранетц-фото
  Есть мнение, что надо соглашаться с любым тарифом, пока Побут не пересмотрел его в связи с "поднятием пенсий".
 • Bzik 15 жовтня 2017
  Ремонт вулиці Єгорова – дорога буде, наче злітна смуга 3
  Bzik-фото
  Зрада зрадная, чего уж там...
 • Novatorr 15 жовтня 2017
  Траса для автокросу у Світловодському районі здивувала першого віце-президента FAU 2
  Novatorr-фото
  Интересно, когда трасса не занята, на ней можно приезжать погонять? или будут держать закрытую до следующих соревнований?
 • Алекс Горбунов 13 жовтня 2017
  Ремонт вулиці Єгорова – дорога буде, наче злітна смуга 3
  Алекс Горбунов-фото
  Цитата: amigo
  пока положат плиты, фуры убьют все дороги в городе.

  Вы ничего не понимает в коммерции! fellow Это так задумано. winked Потом Богданку будут плитами покрывать и ещё дополнительно 30-40 миллионов осваивать. wink
 • amigo 13 жовтня 2017
  Ремонт вулиці Єгорова – дорога буде, наче злітна смуга 3
  amigo-фото
  Молодцы, пока положат плиты, фуры убьют все дороги в городе. По Хмельницкого уже начала появляться колея. На местах где Водоканал колупал, асфальт уже начал проваливаться.
  Кстати, дорога будет намного уже чем была fellow
 • Алекс Горбунов 12 жовтня 2017
  Ціна питання – 9 мільйонів? (УТОЧНЕНО) 3
  Алекс Горбунов-фото
  Драли всех пересичных и на болте вертели и до и еще больше после перемогы. Плевать им на все комментарии, идите мимо пролетарии. Вы видели такого волка, который бы принёс зайцу морковку? В этой стране угасающей сам себя спасай замерзающий.
 • Засранетц 12 жовтня 2017
  Ціна питання – 9 мільйонів? (УТОЧНЕНО) 3
  Засранетц-фото
  А что тут комментировать? Когда тарифы разрешили регулировать каждому сельсовету, только люди с альтернативным строением мозга могли подумать, что они станут внезапно падать вниз. Плюс мэр города, который не в состоянии оплатить полторы тыщи гривасей за свою мышиную возню в судах, вряд ли станет на сторону горожан. Выход один, как говорил Мыкола Яныч - "Хватит ныть! Берите лапиты и копайте!" laughing

  P.S. Нет расчетов Побута про обоснование повышения тарифов, нет и предмета обсуждения. Их можно опубликовать? А то без цифр, все скатится в банальщину типа "геть ганьба"! Но если одним из аргументов Побута прозвучало "было повышение минималки", то можно смело настродамить еще одну корректировку в "расчетах" после "подъема" пенсий. У меня все.

Top