П’ятниця, 24 травня 2019
Светловодск Влада

Бюджет є, а от з головою негаразд

Бюджет є, а от з головою негараздПочинаючи від середи 16 січня – день проведення позачергової сесії міськради - політичний бомонд Світловодська вже на "повному серйозі" почав перейматися виборами міського голови, дату проведення яких визначила Верховна рада – 16 березня поточного року. Напевне, через це – без особливих напружень міськдепи прийняли бюджет міста на 2008 рік. А опісля... Та, все ж, за вибори трохи згодом, тим більше, що остаточна крапка у визначенні конкретної дати їх проведення ще не поставлена і на наступній – також, позачерговій – сесії міськради, яка відбулася цього понеділка.


Отже, бюджет-2008 у Світловодська є! Він напружений і далекий від досконалості. Але це краще, аніж, взагалі, ніякий. Його сумарна величина, з урахуванням дотацій, субвенцій тощо, сягає біля 90 мільйонів гривень. Як зазначають провідні світловодські виконкомівці, Мінфін заклав надто завищені власні доходи – "рогатка" між тим, що маємо і між тим, що треба, сягає семи мільйонів гривень. Але є сподівання, а Кабмін клятвено обіцяв, що вже у березні Держбюджет зазнає коригувань. А відтак, світловодським владним чинниками треба бути "на чеку", аби миттєво зреагувати, коли з державного "пирога" будуть нарізатися додаткові "шматки" на місця. Щодо цього у нинішніх міських властей вже накопичено корисний досвід: бюджет міста-2007, говорили на сесії фінансисти, чи не вперше за новітню історію міста виконано на 100%, до того ж - без жодної кредиторської заборгованості. Відносно ж нинішнього кошторису міста, то, як наголосив виконуючий повноваження мера Геннадій Френкель, він не зазнав щонайменших скорочень за статтями, які є першочерговими для пересічних городян. Більше того, і це визнали навіть далекі від симпатій до Френкеля міськдепи, бюджет міста набув виразних соціальних ознак – значно, на 37,2% (!), у порівнянні з 2007 роком, зросли видатки на охорону здоров’я, на розвиток фізичної культури і спорту – на 18%, на освіту – на 17%, на культуру – на 15%. Що ж до органів місцевого самоврядування - зростання видатків на них цього року як ніколи занизьке – всього 8%. Якщо цей показник не вельми засмучує світловодців, то занизький рівень видатків на утримання ЖКГ викликає жаль. Але, повторимось, все залежить від розторопності нашого "білого дому" – вже на цьому тижні перший заступник міського голови Юрій Лукінський і голова бюджетного комітету міськради Любов Чекаленко мають бути у Кіровограді з метою умовити області власті на збільшення рівня дотацій з облбюджету на місто.

...Однак, як плідно працювати на благо міста, коли у ньому розпочинається виборчі перегони? До того ж – і це тільки початок – вони вже набувають брудних ознак... За день до цього – 15 січня – зібрались члени міської Територіальної виборчої комісії (ТВК) і майже повним складом (8 з 15, ще один член ТВК помер незадовго до цього)... написали заяви про звільнення. А раз так, згідно законодавчої норми, сесія має припинити повноваження старої ТВК і розпочати процес формування нової. Ось тут і почалося... Фракція "НУ-НС", частина БЮТ, ще пара-трійко позафракційних міськдепів почали закидати Френкелеві, що той якимось чином натиснув на нещасних ТВКовців, і ті з переляку написали заяви. Френкель їм каже, мов, колеги, як же я на них тиснув, коли члени ТВК – висуванці від політичних партій. Тобто, якщо припустити, що Френкель, як член партії Регіонів, змовився з однопартіцем-ТВКовцем, то яким чином він вплинув на члена ТВК від НУ-НС або БЮТ? Не став миротворцем і голова "складеного" ТВК Олександр Шевкун, якого викликали на сесію. Ні, сказав він, жодного тиску, ані від "біло-голубих", ані від "помаранчевих", ані від "біло-червоних" ТВК не зазнало – просто такий збіг обставин... І хоча на пальцях Шевкуна не було слідів від затискування їх дверми, його обличчя – без синців і подряпин і він не шкутильгав на жодну з обох своїх ніг, все одно – гармидер наростав. І секретар Френкель призначив день проведення наступної позачергової сесії міськради...

Понеділок, 21 січня. Враження таке, що обранці й не розходилися по домівках - ну, точнісінько, як минулої сесійної середи. Але відмінність таки була... Френкель виніс на розгляд проект, згідно якого, політичні партії мають внести до 25 січня свої кандидатури, які становитимуть склад нової ТВК. Таким чином, згідно вимог відповідних юридичних норм, у партій, навіть, і у тих, що не репрезентують тутешню раду, матиметься час, аби визначитися зі своїми кандидатурами (як наголошують ці самі норми, якщо кандидатур більше 15-ти – пріоритет надається партіям, представленим у даній раді, решта – визначається жеребкуванням. Прим. ред.). Та, в піку цьому проекту, фракція БЮТ висунула свій – єдина відмінність якого від френкелевого полягала у тому, що партії з кандидатурами членів ТВК мають визначитись не на 25 січня, а на 23-тє. Тут вже не витримала головна прогресивна соціалістка міста Ніна Захаренко, яка завітала на позачергову. Не треба узурпувати владу, заявила вона з трибуни, якщо ПСПУ, інші партії не представлені у міській раді - це не означає, що їх не люблять світловодці, тому, ми маємо повне право бути представленими у ТВК, але до 23 січня ми просто фізично не встигаємо узгодити наші кандидатури до членства у ТВК, а от до 25-го – самий раз, заключила товаришка Захаренко. Марно. У "помаранчевих" і частині "біло-голубих" на вустах єдине: "дайош" 23-тє! Аж тут не витримала Чекаленко. "Схаменіться, шановні! - Значно підвищивши голос, мовила вона. - А за людей коли дбати збираємось? Нам першочергово треба докласти максимум зусиль, щоб виконати такий напружений бюджет. А вам - аби у вибори "бавитись". Соромно!".

Та "непримиренні" ані трішки не почервоніли. Довелося і цю сесію закрити, як і попередню – без взаємного порозуміння. Єдине, що тішить – міськдепи вирішили визначатися з числами на погоджувальних радах.

Віталій АСАУЛЕНКОДля того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top