Четвер, 19 жовтня 2017
Светловодск Актуально

Зміни до пенсійного забезпечення. Що треба знати?

2008 рік приніс українцям чимало новин. Чого тільки варта виплата по вкладах Ощадбанку колишнього СРСР. Хай не так, як хотілося б власникам заощаджень, але ж...
Зміни до пенсійного забезпечення. Що треба знати?Зміни сталися і в пенсійному забезпеченні. Пенсіонери складають майже третину суспільства (а у Світловодську – більше третини усіх мешканців) і переважній більшості (97%, а саме 15980 особам з 16461) пенсію буде збільшено. Відразу зауважимо: кожен пенсіонер отримає повідомлення, в якому буде чітко зазначено, у зв’язку з чим і як проводився перерахунок. Жодного документу у зв’язку зі змінами надавати не потрібно. Отримавши розрахунки, не варто перейматися, якщо ви чогось не зрозуміли. Ви обов’язково отримаєте відповіді на всі свої запитання за телефоном міської «гарячої лінії» – 32319, або на особистому прийомі. Спеціалісти Пенсійного фонду до кінця січня працюватимуть з 8.00 до 20.00. На чимало запитань пенсіонери хочуть отримати відповідь вже сьогодні. Про зміни у пенсійному законодавстві, які сталися з 1 січня 2008 р., розповідає начальник Пенсійного фонду у м.Світловодську Марія КОРОТКА.

– У зв’язку зі змінами в Законі України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та з набранням чинності ЗУ «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України», а також зі зміною прожиткового мінімуму (тепер 470 грн.) нашим управлінням було проведено колосальну роботу з перерахунку пенсій. Підвищення в цілому по управлінню відбулося на 30%. На таку ж цифру збільшилися видатки цього місяця проти минулого року. Але це не означає, що пенсія кожного пенсіонера зросте на 30%. В середньому по управлінню збільшення становить 197 грн., але є перерахунки, коли підвищення складає лише 50 коп. чи до 1 грн. Таких пенсіонерів ми навіть не вносили до додаткових списків, цю невеличку доплату вони отримають у лютому. Є підвищення на 4 чи 5 грн., а є й на 300, 500.

Сьогодні чимало говориться про справедливі пенсії, всі ці зміни – перші кроки до дійсно справедливих пенсій. Раніше пенсіонери були стурбовані так званою «зрівнялівкою». Якщо людина, скажімо, заробила пенсію у розмірі 130 чи 150 грн., вона всерівно отримувала доплату до прожиткового мінімуму (раніше він становив 411 грн.). Хтось працював більше і заробив 400 грн. основного розміру пенсії і також отримував доплату, але набагато меншу. Є люди, які мають достатній для призначення пенсії стаж (чоловіки 25 років, жінки – 20), а є ті, хто пропрацював по 40 і більше років. Звісно, пенсії у них повинні бути різні. Якщо у людини був достатній рівень зарплати, а також чималий стаж, то після перерахунку такий пенсіонер отримає досить суттєву доплату, тим більше, що збільшено вартість одного року страхового стажу. Раніше він становив 1%, сьогодні – 1,2, а з 1 жовтня 2008 р. буде 1,35%.

Щодо виплат. Перерахунок зроблено, додаткові відомості підготовлено та 10 січня було передано до поштових відділень та у банки. Разом з додатковими відомостями надано повідомлення кожному пенсіонеру, в якому зазначено відповідно до якого закону здійснювався перерахунок, як враховувалася середня заробітна плата при розрахунку розміру пенсії, вказується коефіцієнт стажу, а також розмір пенсії після перерахунку. У першу чергу повідомлення та доплату отримають ті, хто отримав пенсію у старих розмірах. До 17 січня виплати по додаткових відомостях буде завершено. Далі буде здійснюватися виплата решті пенсіонерів за основними та додатковими відомостями разом.

Ті, хто отримують пенсію у банку, повідомлення отримають за попередніми домовленостями в банковій установі. Сьогодні фінансування додаткових виплат банківським установам проведено на 100%, поштовим відділенням – на 17%. За основними відомостями поштові відділення профінансовані на 66%, банківські установи – на 71.

Щодо власних надходжень до Пенсійного фонду. Якщо минулого року ми забезпечували себе власними коштами на 63%, то тепер – на 43%. Решту буде отримано по розподілу грошей між областями, але кошти надходитимуть вчасно. Виплата пенсій завершиться в установлений законодавством термін – до 25 числа.

Військові пенсіонери у січні за додатковими списками отримають підвищення пенсій у зв’язку зі змінами прожиткового мінімуму. Їм перерахунок буде проведено після надання даних про нові розміри грошового забезпечення силовими міністерствами.

Відповідно до законів буде також переглянуто кожну пенсійну справу інваліда війни та учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС на предмет доцільності переведення на інший вид пенсії, про що пенсіонера буде обов’язково повідомлено.

Прохання до людей, які пішли на заслужений відпочинок, не так бурхливо реагувати на малі доплати, а також не ображати спеціалістів Пенсійного фонду. Є встановлений порядок, визначений законодавством, згідно з яким ми і діємо. Кожен перерахунок здійснюється за матеріалами пенсійної справи автоматизовано, тож втручання спеціалістів немає.

Тетяна ЗИМА,
Богдан ДРОЗДОВ (фото).
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Val Dots Вчора, 20:36
  Милые дамы, брак с иностранцем — это реально! 1
  Val Dots-фото
  Тут подстава какая-то, у "жениха" на фото ногти длинные
 • Ольга Т Вчора, 15:40
  Козярчук, Френкель: от і виросли дітки 1
  Ольга Т-фото
  Московітська мова? Такой нет.Любит автор Козярчука.Хоть как-то укусить...Френкель приплачивает?
 • Pravdainukr 17 жовтня 2017
  Застосовуються тимчасові тарифи на тепло (ДОПОВНЕНО) 2
  Pravdainukr-фото
  Керівник аналітичної служби підприємства Олена Михайлик, случайно не супруга Владимира Михайлика (бывшего директора Светловодск-сбыт)?

  Кто-то в курсе, как дела у бывшего руководства? :)
 • Засранетц 17 жовтня 2017
  Застосовуються тимчасові тарифи на тепло (ДОПОВНЕНО) 2
  Засранетц-фото
  Есть мнение, что надо соглашаться с любым тарифом, пока Побут не пересмотрел его в связи с "поднятием пенсий".
 • Bzik 15 жовтня 2017
  Ремонт вулиці Єгорова – дорога буде, наче злітна смуга 3
  Bzik-фото
  Зрада зрадная, чего уж там...
 • Novatorr 15 жовтня 2017
  Траса для автокросу у Світловодському районі здивувала першого віце-президента FAU 2
  Novatorr-фото
  Интересно, когда трасса не занята, на ней можно приезжать погонять? или будут держать закрытую до следующих соревнований?
 • Алекс Горбунов 13 жовтня 2017
  Ремонт вулиці Єгорова – дорога буде, наче злітна смуга 3
  Алекс Горбунов-фото
  Цитата: amigo
  пока положат плиты, фуры убьют все дороги в городе.

  Вы ничего не понимает в коммерции! fellow Это так задумано. winked Потом Богданку будут плитами покрывать и ещё дополнительно 30-40 миллионов осваивать. wink
 • amigo 13 жовтня 2017
  Ремонт вулиці Єгорова – дорога буде, наче злітна смуга 3
  amigo-фото
  Молодцы, пока положат плиты, фуры убьют все дороги в городе. По Хмельницкого уже начала появляться колея. На местах где Водоканал колупал, асфальт уже начал проваливаться.
  Кстати, дорога будет намного уже чем была fellow
 • Алекс Горбунов 12 жовтня 2017
  Ціна питання – 9 мільйонів? (УТОЧНЕНО) 3
  Алекс Горбунов-фото
  Драли всех пересичных и на болте вертели и до и еще больше после перемогы. Плевать им на все комментарии, идите мимо пролетарии. Вы видели такого волка, который бы принёс зайцу морковку? В этой стране угасающей сам себя спасай замерзающий.
 • Засранетц 12 жовтня 2017
  Ціна питання – 9 мільйонів? (УТОЧНЕНО) 3
  Засранетц-фото
  А что тут комментировать? Когда тарифы разрешили регулировать каждому сельсовету, только люди с альтернативным строением мозга могли подумать, что они станут внезапно падать вниз. Плюс мэр города, который не в состоянии оплатить полторы тыщи гривасей за свою мышиную возню в судах, вряд ли станет на сторону горожан. Выход один, как говорил Мыкола Яныч - "Хватит ныть! Берите лапиты и копайте!" laughing

  P.S. Нет расчетов Побута про обоснование повышения тарифов, нет и предмета обсуждения. Их можно опубликовать? А то без цифр, все скатится в банальщину типа "геть ганьба"! Но если одним из аргументов Побута прозвучало "было повышение минималки", то можно смело настродамить еще одну корректировку в "расчетах" после "подъема" пенсий. У меня все.

Top