Четвер, 19 жовтня 2017
Светловодск

Cказ: гуманна профілактика

Cказ: гуманна профілактикаСвітловодськ виявився першим населеним пунктом Кіровоградської області, де профілактика сказу серед диких м’ясоїдних тварин не пов’язана з затрапезного вигляду мужиками, які влаштовують криваву бойню цим самим тваринам, а справу вирішують приманки-брикети п’ять на п’ять сантиметрів, що пахнуть м’ясом, з вакциною проти сказу усередині...
За словами начальника управління ветеринарної медицини Світловодська Юрія Кондратюка, вперше цей вид гуманної пероральної вакцинації собак, лисиць та котів застосували у 1995 році 14 європейських країн. На сьогодні сім із них офіційно проголошено країнами, вільними від цієї смертельно небезпечної хвороби. У нашій же країні подібне щеплення було проведено у 1996 році у Криму, і де фахівці, також, констатують явне покращення епідситуації по сказу.
Головний ветеринар віддає належне розторопності міської адміністрації, яка оперативно зреагувала на листопадове рішення надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кіровоградській ОДА про проведення пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин. Таким чином, до Світловодська централізовано надійшло 720 згадуваних брикетів вакцини „Броварабіс V-RG”, до речі, вітчизняного виробництва, вартістю 6 гривень 66 копійок за одну дозу, які було розкидано у лісових смугах довкола Світловодська – по 15-20 приманок на квадратний кілометр (термін придатності вакцини „на природі” – місяць). Застосовується вона тваринами просто: хижак, що знюхав м’ясо, з’їдає брикет з вакциною. І цим самим тварина „щеплює” сама себе від сказу на рік. Тому, наголосив Кондратюк, такі протиепізоотичні процедури варто проводити двічі на рік. Коли буде наступна вакцинація – залежить від взаємодії властей з міськими організаціями, установами, закладами, підприємствами тощо, яким треба усвідомити, що хворобу легше попередити, аніж її лікувати. Та й профілактика дешевше обходиться.

Відносно ж мишоподібних гризунів, то, як відмітив наш респондент, „Броварабіс V-RG” на них не діє. А відтак, з ними таки буде продовжену смертельну боротьбу.

Жарт у тему
Як жартують тутешні дотепники, протисказові брикети не завадило б розкидати довкола відділень „Ощадбанку”, де спостерігається загрозливе скупчення емоційно напруженого і знервованого народонаселення в очікувані заповітних тисячі гривень по знеціненим заощадженнях колишнього Союзу.

Ян ДРОБОВИК
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

 • :)

 • 17 січня 2008 18:42
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
wink хорошее дело!А любое дело требует постоянства!
 • Не нравится
 • 0
 • Нравится


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Val Dots Вчора, 20:36
  Милые дамы, брак с иностранцем — это реально! 1
  Val Dots-фото
  Тут подстава какая-то, у "жениха" на фото ногти длинные
 • Ольга Т Вчора, 15:40
  Козярчук, Френкель: от і виросли дітки 1
  Ольга Т-фото
  Московітська мова? Такой нет.Любит автор Козярчука.Хоть как-то укусить...Френкель приплачивает?
 • Pravdainukr 17 жовтня 2017
  Застосовуються тимчасові тарифи на тепло (ДОПОВНЕНО) 2
  Pravdainukr-фото
  Керівник аналітичної служби підприємства Олена Михайлик, случайно не супруга Владимира Михайлика (бывшего директора Светловодск-сбыт)?

  Кто-то в курсе, как дела у бывшего руководства? :)
 • Засранетц 17 жовтня 2017
  Застосовуються тимчасові тарифи на тепло (ДОПОВНЕНО) 2
  Засранетц-фото
  Есть мнение, что надо соглашаться с любым тарифом, пока Побут не пересмотрел его в связи с "поднятием пенсий".
 • Bzik 15 жовтня 2017
  Ремонт вулиці Єгорова – дорога буде, наче злітна смуга 3
  Bzik-фото
  Зрада зрадная, чего уж там...
 • Novatorr 15 жовтня 2017
  Траса для автокросу у Світловодському районі здивувала першого віце-президента FAU 2
  Novatorr-фото
  Интересно, когда трасса не занята, на ней можно приезжать погонять? или будут держать закрытую до следующих соревнований?
 • Алекс Горбунов 13 жовтня 2017
  Ремонт вулиці Єгорова – дорога буде, наче злітна смуга 3
  Алекс Горбунов-фото
  Цитата: amigo
  пока положат плиты, фуры убьют все дороги в городе.

  Вы ничего не понимает в коммерции! fellow Это так задумано. winked Потом Богданку будут плитами покрывать и ещё дополнительно 30-40 миллионов осваивать. wink
 • amigo 13 жовтня 2017
  Ремонт вулиці Єгорова – дорога буде, наче злітна смуга 3
  amigo-фото
  Молодцы, пока положат плиты, фуры убьют все дороги в городе. По Хмельницкого уже начала появляться колея. На местах где Водоканал колупал, асфальт уже начал проваливаться.
  Кстати, дорога будет намного уже чем была fellow
 • Алекс Горбунов 12 жовтня 2017
  Ціна питання – 9 мільйонів? (УТОЧНЕНО) 3
  Алекс Горбунов-фото
  Драли всех пересичных и на болте вертели и до и еще больше после перемогы. Плевать им на все комментарии, идите мимо пролетарии. Вы видели такого волка, который бы принёс зайцу морковку? В этой стране угасающей сам себя спасай замерзающий.
 • Засранетц 12 жовтня 2017
  Ціна питання – 9 мільйонів? (УТОЧНЕНО) 3
  Засранетц-фото
  А что тут комментировать? Когда тарифы разрешили регулировать каждому сельсовету, только люди с альтернативным строением мозга могли подумать, что они станут внезапно падать вниз. Плюс мэр города, который не в состоянии оплатить полторы тыщи гривасей за свою мышиную возню в судах, вряд ли станет на сторону горожан. Выход один, как говорил Мыкола Яныч - "Хватит ныть! Берите лапиты и копайте!" laughing

  P.S. Нет расчетов Побута про обоснование повышения тарифов, нет и предмета обсуждения. Их можно опубликовать? А то без цифр, все скатится в банальщину типа "геть ганьба"! Но если одним из аргументов Побута прозвучало "было повышение минималки", то можно смело настродамить еще одну корректировку в "расчетах" после "подъема" пенсий. У меня все.

Top