Понеділок, 10 грудня 2018
Светловодск

Кременчуцька ГЕС була і залишається надійним та стабільним підприємством

Кременчуцька ГЕС була і залишається надійним та стабільним підприємствомНе знаю, збіг це чи випадковість, що свято енергетиків припадає на перший зимовий місяць, саме на тоді, коли дні найкоротші, а ми з вами найбільше потребуємо світла та тепла. У переддень професійного свята кореспонденти завітали на місцеве гігантське підприємство, що виробляє електроенергію, і вкотре переконалися: секрет успіху роботи Кременчуцької ГЕС в її людях – відповідальних, дисциплінованих, роботящих, відкртих.

Сьогодні безперебійну роботу гідроелектростанції забезпечують майже 300 її працівників. З початку введення в експлуатацію Кременчуцької ГЕС (це сталося 5 грудня 1959 року) тут вироблено 69 млрд. 249 млн. 249 тис. 909 кВт/год. електроенергії, а з початку року – 1243175139 кВт/год.

«Наша» електроенергія спрямовується в три енергосистеми країни: Дніпровську (в Запоріжжя, на південь країни), Центральну (до Києва, Черкас) та Північну (до Харкова, Кременчука, Полтави).

Слід зауважити, що Кременчуцька гідроелектростанція – одна з найпотужніших в каскаді Дніпровських гідровузлів. До складу гідровузла входять земляна і бетонна греблі, будівля гідроелектростанції відкритого типу з 12 гідроагрегатами, однокамерний шлюз, відкриті розподільчі пристрої на напругу в 154 і 330 кВ.

Безпосередньо будівля гідроелектростанції відкритого типу складається із шести агрегатних секцій шириною по 50 і довжиною 63,8 м. В кожній секції розташовано по два гідроагрегата.

Проектна потужність Кременчуцької ГЕС (при умові, що всі 12 агрегатів працюють одночасно) – 625 мегават.

Цього року на гідроагрегаті №2 триває реконструція (ведеться заміна турбіни та генератора). За словами адміністрації підприємства, деталі та окремі елементи замовлялися у Харкові, а ось реконструкція виконується власними силами та за власний кошт Кременчуцької гідроелектростанції.

Електроенергія, вироблена на Кременчуцькій ГЕС (як і на будь-яких інших ГЕС України), надходить на підприємство з оптової торгівлі «Енергоринок». Тарифи ж встановлюються державою – НКРЕ (національною комісією з регулювання електроенергії). Сьогодні собівартість 1 кВт електроенергії, виробленої у нас, становить 2,77 коп., а продається вищеназваному підприємству по 7,75. Зароблені гроші витрачаються на чисельні ремонти та реконструкції, заміну окремих деталей та інші роботи, без яких безперебійна та надійна робота гідроелектростанції неможлива. Щороку підприємство має відремтонтували три гідроагрегати. Якщо врахувати, що їх 12, то кожен гідроагрегат ремонтується раз на чотири роки.

Кременчуцька ГЕС – другий за величиною енергетичний гігант у Дніпровському каскаді. Кременчуцькій ГЕС належить особливе місце в комплексному використанні енергетичних ресурсів Дніпра, її призначення – знімати найбільші навантаження в енергетичній системі України.

Час спливає, і не зважаючи на зусилля колективу та керівництва тримати все у відмінному стані, щороку агрегати та обладнання Кременчуцької ГЕС старіють та зношуються. Цікаво, наскільки безпечним є цей стратегічнимй об’єкт сьогодні? На це питання нам відповів головний інженер Віктор ХИЖНЯК, який зауважив: «Одне з найважливіших завдань експлуатації гідроелектростанції – забезпечення надійності і безпеки гідротехнічних споруд. Останніми роками проведена значна за об’ємом та якістю робота з аналізу їх стану та експлуатації, намічено ряд заходів з підвищення контролю за гідроспорудами. Сьогодні ведуться роботи з модернізації обладнання, а також впроваджуються сучасні системи управління всім процесом, які відповідають сучасним світовим розробкам.

Хочу привітати працівників, всіх, хто колись працював і працює сьогодні на Кременчуцькій ГЕС з професійним святом і побажати успіхів у праці, затишку в оселях, достатку та благополуччя»
.

"Світловодськ вечірній"
Редакція висловлює велику подяку головному інженеру Кременчуцької ГЕС Віктору ХИЖНЯКУ, інженеру ВТС Наталії КОШМАН, економісту Вірі ГЕРІ, начальнику відділу матеріально-технічного постачання Володимиру МАЛОЛІТКУ за надану допомогу під час підготовки матеріалу до друку.
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top