П’ятниця, 15 лютого 2019
Кіровоградщина

Мешканці Помічної досі залишаються без тепла!

Мешканці Помічної досі залишаються без тепла!Вчора Анатолій Ревенко, виконуючий обов'язки голови Кіровоградської ОДА провів нараду, приводом для якої стала ситуація, що склалася на сьогоднішній день в місті Помічна, Кіровоградської області.
Анатолій Ревенко повідомив, що багато років поспіль опаленням міста Помічна займається Знам'янське БМЕУ-3 Одеської залізниці. Ця котельня працює на мазуті, тому відповідно тарифи на ці послуги є досить високими. За оцінками експертів опалення одного квадратного метра коштує 11 грн. 30 коп.Анатолій Ревенко також розповів, що 15 жовтня він вже збирав нараду, де були присутні представники всіх сторін, на якій був підписаний протокол про врегулювання даної ситуації. Однак, навіть до сьогодні питання залишається не вирішеним.

На вчорашній нараді був присутній також Анатолій Решетун, міський голова Помічної, який пояснив ситуацію, що склалася у місті. Так, за його словами БМЕУ-3 надіслало в міську раду факсограму щодо теплопостачання житлового фонду міста, в якій було зазначено, що в разі не укладання договору купівлі-продажу теплової енергії з Помічнянським будинкоуправлінням, БМЕУ-3 буде змушене здійснити відключення абонентських приєднань житлових будинків від теплових мереж. Адже договір нібито потрібен для отримання ліцензії на теплопостачання. Але згідно Закону України Знам'янське БМЕУ-3 не є комунальним підприємством, тому не має права надавати будь-які комунальні послуги, але продовжує надавати послуги водозабезпечення та водовідведення населенню міста, не вимагаючи при цьому договору для отримання ліцензії. Тож Анатолій Решетун вкрай здивований: “Чому проблемним стало лише питання з надання послуг теплопостачання, на яке необхідно ліцензування? І яке право має тоді Знам'янське БМЕУ-3 на надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення без відповідної ліцензії?”. І нині цю справу розглядає суд, що нібито має вирішити, що кому далі робити в цій ситуації.

Та у кожної сторони своя позиція. Так, представник БМЕУ-3 під час наради у Анатолія Ревенка заявив, що подавати тепло мешканцям міста Помічна, котельня не буде доти, доки таки не буде укладений договір на теплопостачання для отримання відповідної ліцензії. Адже в іншому випадку БМЕУ-3 матиме заплатити штраф у розмірі 34 тис. грн. за незаконну подачу тепла без ліцензії.

Але виявляється, що вирішення цього конфлікту залежить від тарифів, які обидві сторони так і не можуть узгодити. Міський голова каже, що бюджет міста не потягне ту суму, що необхідна на покриття різниці в тарифах. І районна влада не поспішає допомагати з фінансами. А сума досить суттєва – 38 тис. 307 грн. необхідно щомісячно сплачувати теплопостачаючому підприємству.

Анатолій Ревенко винуватить в усьому міського голову Анатолія Решетуна. Каже, все залежить від вмілого керівництва найвищої в місті посадової особи. Однак звернувся він і до представника БМЕУ-3: “Дайте людям тепло, а вже потім вирішуватимемо питання по відшкодуванню різниці в тарифах!”.

Оскільки навіть на вчорашній нараді представники різних сторін цього конфлікту так і не дійшли згоди, Анатолій Ревенко дав чітку вказівку: “Негайно зібрати позачергове засідання міськвиконкому і заключити договір між БМЕУ-3 та комунальним підприємством міста Помічної. А потім в робочому порядку врегулювати відносини між всіма сторонами. А якщо цього не буде, негайно звернутися в обласну прокуратуру з проханням відкрити кримінальну справу проти відповідальних посадовців.”

Ася Цуркан
http://kirovograd.netДля того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top