Середа, 19 червня 2019
Светловодск

Дифтерія знову нагадала про себе

У нашому місті в травні зареєстрований випадок захворювання дифтерією серед дорослих з трагічним наслідком.
Дифтерія – це інфекційна хвороба, збудником якої є мікроб – дифтерійна паличка. Особливістю збудника хвороби є значна стійкість в зовнішньому середовищі. Наприклад, у краплинах слини, на ручках дверей, дитячих іграшках бактерії виживають до 15 днів, у воді та молоці – до 6-20 днів, в пилові – до 2-х місяців. У зимово-весняний період на предметах зовнішнього середовища дифтерійні бактерії зберігають свої властивості до 5,5 місяців.


Зараження здорової людини відбувається під час розмови, гри з хворим або бактеріоносієм, при використанні предметів туалету, іграшок, посуду, яким користувалась хвора людина.

З часу зараження до появи ознак захворювання проходить 1-7 днів. Клінічна картина захворювання: підвищується температура, з’являються головний біль, загальна слабкість, блідість шкіри, біль при вживанні їжі.

Необхідно пам’ятати, що своєчасне звернення за меддопомогою та якісне лікування захистить вас від ускладнень, що нерідко супроводжують дифтерію (порушення діяльності серця, нирок, нервової системи та інше).

Захищають від захворювання дифтерією профілактичні щеплення (із трихмісячного віку).

Щеплення проти дифтерії проводяться також і за епідпоказами.

У місті і районі масова імунізація дорослого населення проводилася у 1995-1998 роках.

Напруженість імунітету у дорослих, якщо протягом цього періоду вони не отримали ревакцинацію препаратом АД-М, знизилася, і тому для підвищення його рівня дорослі, з таким терміном після ревакцинації, повинні терміново зробити щеплення проти дифтерії: у Світловодській ЦРЛ, в інших ЛПЗ міста і району.

Особливо це стосується осіб, які відносяться до «групи ризику» – працівників дитячих установ, торгівлі, сфери комунально-побутового обслуговування та інших.

Треба пам’ятати, що своєчасне щеплення – надійний крок попередження захворювання дифтерією.

Володимир ШМАКОВ,
лікар-епідеміолог Світловодської райСЕС.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top