Вівторок, 17 жовтня 2017
Свята

Згадаємо всіх поіменно

Велика Вітчизняна війна... Для багатьох це вже далеке минуле, давня історія. Дехто взагалі ігнорує її, називаючи Другою світовою. А для нас, колишніх фронтовиків, це не лише війна, а й частина нашого життя, нашої біографії. Вона і сьогодні нагадує про себе бойовими ранами, ятрить серце сумом за втраченими рідними, близькими, друзями і просто знайомими.
Будь-яка війна – це тяжкі випробовування, неймовірне напруження фізичних і духовних сил, життєвої енергії мільйонів і мільйонів людей, особливо тих, хто до останньої краплі крові захищав рідну землю від непроханого ворога – окупанта і насильника, що приніс у наше тодішнє життя кров, смерть і руїни. Таке не забувається, а продовжує жити в нашій пам’яті, у спогадах і почуттях.

Я, учасник Великої Вітчизняної війни, йдучи фронтовими дорогами, бачив справжнє, звірине обличчя фашизму: всюди – руїни, сльози, стогін...

За роки війни зайди-фашисти спалили і зруйнували у нашій країні 1710 міст і селищ міського типу, понад 70 тисяч сіл і хуторів, 32 тисячі промислових підприємств, майже 100 тисяч колгоспів і радгоспів. Нічим не поправити втрату більш ніж 27 мільйонів людських життів.

Однією з найкривавіших арен війни була України. На її окупованій території знищено більш 5 мільйонів осіб, майже 2,5 мільйони юнаків та дівчат було вивезено на каторжні роботи в Німеччину. На Україні було зруйновано майже 700 міст і селищ, 28 тисяч сіл. Ці безпристрасні і сумні цифри будуть вічним болем відгукуватися в серцях світловодів. 7150 бійців і командирів полягли на полі брані, визволяючи від фашистських окупантів Новогеоргіївський (нині Світловодський) район. Про них ніколи не забудуть вдячні нащадки.

У період війни не ставили пам’ятників. Добре, коли над могилою піднімався «травой заросший бугорок», а над ним дощечка, хрест, каска чи пропелер. Скільки таких горбочків було розкидано по дорогах війни – безіменних, безрадісних... То останній слід на землі людини, яка колись жила, кохала й була коханою, ненавиділа і боролася.

Пам’ять людська безсмертна. Ми живемо тому, що нашу свободу і наше життя відстояв радянський воїн-борець, месник, переможець. Сьогодні він застиг у мармурі й бронзі над братськими могилами, на площах, у парках і скверах, у граніті стел і обелісків, у нашій немеркнучій пам’яті.

Ветерани війни вдячні за пам’ять поколінь. Пам’ятаймо: ніхто не хотів помирати. А якщо солдати й полягли, то як герої, зі зброєю в руках, бо до кінця усвідомлювали свій священний обов’язок перед Батьківщиною.

Хай світ врятований завжди пам’ятає своїх героїв! Хай береже мир! Війна не повинна повторитись, бо це буде кінець життю! Всі разом захистимо і збережемо світ для наступних поколінь!

Петро МАХНО,
ветеран Великої Вітчизняної війни
1941-1945р.р., полковник у відставці.
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

 • admin Користувач Онлайн

 • 6 травня 2007 13:38
  Група: Шеф-редактор
  Реєстрація: 4.03.2007 | 1680 комментарів | 7169 публікацій
love
 • Не нравится
 • 0
 • Нравится


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Засранетц Сьогодні, 17:37
  Застосовуються тимчасові тарифи на тепло 1
  Засранетц-фото
  Есть мнение, что надо соглашаться с любым тарифом, пока Побут не пересмотрел его в связи с "поднятием пенсий".
 • Bzik 15 жовтня 2017
  Ремонт вулиці Єгорова – дорога буде, наче злітна смуга 3
  Bzik-фото
  Зрада зрадная, чего уж там...
 • Novatorr 15 жовтня 2017
  Траса для автокросу у Світловодському районі здивувала першого віце-президента FAU 2
  Novatorr-фото
  Интересно, когда трасса не занята, на ней можно приезжать погонять? или будут держать закрытую до следующих соревнований?
 • Алекс Горбунов 13 жовтня 2017
  Ремонт вулиці Єгорова – дорога буде, наче злітна смуга 3
  Алекс Горбунов-фото
  Цитата: amigo
  пока положат плиты, фуры убьют все дороги в городе.

  Вы ничего не понимает в коммерции! fellow Это так задумано. winked Потом Богданку будут плитами покрывать и ещё дополнительно 30-40 миллионов осваивать. wink
 • amigo 13 жовтня 2017
  Ремонт вулиці Єгорова – дорога буде, наче злітна смуга 3
  amigo-фото
  Молодцы, пока положат плиты, фуры убьют все дороги в городе. По Хмельницкого уже начала появляться колея. На местах где Водоканал колупал, асфальт уже начал проваливаться.
  Кстати, дорога будет намного уже чем была fellow
 • Алекс Горбунов 12 жовтня 2017
  Ціна питання – 9 мільйонів? (УТОЧНЕНО) 3
  Алекс Горбунов-фото
  Драли всех пересичных и на болте вертели и до и еще больше после перемогы. Плевать им на все комментарии, идите мимо пролетарии. Вы видели такого волка, который бы принёс зайцу морковку? В этой стране угасающей сам себя спасай замерзающий.
 • Засранетц 12 жовтня 2017
  Ціна питання – 9 мільйонів? (УТОЧНЕНО) 3
  Засранетц-фото
  А что тут комментировать? Когда тарифы разрешили регулировать каждому сельсовету, только люди с альтернативным строением мозга могли подумать, что они станут внезапно падать вниз. Плюс мэр города, который не в состоянии оплатить полторы тыщи гривасей за свою мышиную возню в судах, вряд ли станет на сторону горожан. Выход один, как говорил Мыкола Яныч - "Хватит ныть! Берите лапиты и копайте!" laughing

  P.S. Нет расчетов Побута про обоснование повышения тарифов, нет и предмета обсуждения. Их можно опубликовать? А то без цифр, все скатится в банальщину типа "геть ганьба"! Но если одним из аргументов Побута прозвучало "было повышение минималки", то можно смело настродамить еще одну корректировку в "расчетах" после "подъема" пенсий. У меня все.
 • admin 12 жовтня 2017
  Ціна питання – 9 мільйонів? (УТОЧНЕНО) 3
  admin-фото
  Поражает отсутствие комментариев... и не важно каких! Неужели всех все устраивает? Вы, когда зубами стучать начнете, - вспомните этот момент.
 • Засранетц 10 жовтня 2017
  Наступного тижня почнуться виплати підвищених пенсій 1
  Засранетц-фото
  Підвищення пенсій не носить інфляційний характер, тому не може призвести до підвищення цін.

  А за чей счет банкет? Если совсем недавно, тот же Вова Гройсман чревоверещал за "огромную финансовую дыру в ПФ".

  И да, вспомним как не поднялись цены после "повышения" минимальной зарплаты.
 • admin 9 жовтня 2017
  АФІША: Державний академічний Волинський народний хор (РОЗІГРАШ КВИТКІВ!) 2
  admin-фото
  Цитата: Voda
  Хотіла придбати квиток на подарунок жінці, але...чи не буде холодно в парку 23 жовтня після заходу сонця?
  Концерт відбудеться у міському Палаці культури.

Top