Середа, 26 червня 2019
Светловодск

Ярмарок соціальних ініціатив

26 квітня у Світловодській міській централізованій бібліотечній системі вперше відбулася неординарна подія – ярмарок соціальних ініціатив.
Директор ЦМБС Єлизавета Ялова, вітаючи учасників ярмарку, підкреслила, що мета заходу – виявити кращі ініціативи громадських установ та організацій і спрямувати їх на вирішення проблем міста, що ярмарок – це наймасштабніший захід у рамках проектумережі громадянської освіти.


Тетяна Головачова, ведуча ярмарку, провела масштабну роботу по виявленню ініціативних, небайдужих людей.

Ярмарок соціальних ініціатив Ярмарок (тема – "Місто, в якому я живу") розпочав журналіст-краєзнавець Владислав Журавський, автор і співавтор книг про Світловодськ. Їхню презентацію В.Журавський побудував у формі історичного екскурсу по нашому краю. Розповів, що першим ініціатором книги про Світловодськ став секретар міської ради, а тоді ще начальник управління освіти Геннадій Френкель.

В.Журавський також повідомив, що планує видати книгу спогадів світловодців про Велику Вітчизняну війну, про інші свої задуми стосовно написання історії Світловодська, який з повним правом може відзначати 450-річчя і є одним з найстаріших поселень на Кіровоградщині.

Ярмарок соціальних ініціатив Ініціативу "На вітрилах Світловодська", в якій започатковано навчання молодих яхтсменів на кошти фірми "ВК і К" представив тренер клубу молодого яхтсмена Дмитро Ткаченко. Він нагадав, що засновник фірми "ВК і К" Валентин Козярчук у 2000 р. став ініціатором створення і яхт-клубу, бо сам безмежно закоханий у море і вітрильний спорт, є капітаном яхти "Еверест" та прагне, щоб досвід яхтсменів старшого покоління підхватили і гідно несли далі молоді яхтсмени. Вітрильний спорт гартує волю, виховує мужність, і, врешті, це просто цікавий вид спорту.

Ярмарок соціальних ініціатив "Людей на візку дуже важко зацікавити чимось звичайним – тільки незвичайним", – сказала Олена Шаньгіна, голова Центру активної реабілітації інвалідів "Добрада". І таке незвичайне захоплення інвалідів Світловодська – танці на візку. Її заступник Віра Смірнова додала: "Не потрібно баятися своїх найшаленіших мрій!". "Добрадівці" не побоялися: знайшли кошти на поїздку до Києва на консультації та стажування, а танцювати їх навчила хореограф Валентина Ложченко. З 2003 р. існує секція танців для людей на візках. Вони неодноразово брали участь у чемпіонатах України, виборювали призові місця. Управління освіти надає в ЦДЮТ безкоштовну залу для тренувань (тільки якби тут ще був пандус), безкоштовно займається з "добрадівцями" хореограф Ярослав Мусієнко. Хоча кошти, ой як їм потрібні.

Слово "Подолання!", – головний девіз інвалідів, можливо тому їм все вдається. Успішно презентували вони і секцію танців на візку "Краса.Творчість. Сила Духу".

Ярмарок соціальних ініціатив Прес-секретар засновника фірми "ВК і К" Людмила Бесараб і директор Православного Просвітницького центру, протоієрей отець Віталій представили присутнім ініціативу "Соціально-відповідальний бізнес – Світловодську". Засновник фрми "ВК іК", депутат міськради Валентин Козярук втілив у життя свою чудову ідею відкриття у Світловодську Православного Просвітницького Центру при храмі Покрова Пресвятої Богородиці.

О.Віталій розповів, що Недільна школа чудово поєднує в собі залучення до віри із загальнокультурним та естетичним вихованням. У школі – три класи, 200 учнів, які вчать етику та естетику, інші світські та християнські предмети, безкоштовно обідають. Тут можуть поїсти і просто обездолені люди.

"Потрібно цінувати кожну мить свого життя. Сказати несказане, зробити незроблене", – наголосив о.Віталій, і тоді вдасться здіснити багато чого із задуманого, розв’язати багато проблем, на яких акцентують увагу і в Недільній школі. Подібних шкіл навіть в масштабах України дуже мало, а на Кіровоградщині це взагалі перша школа, збудована в найкращих традиціях сучасного зодчества.

Ярмарок соціальних ініціатив "Мій лагідний і ніжний звір" – таку незвичайну тему представив на ярмарку ініціатив Ігор Лободенко, заступник керівника сільськогосподарської спілки "Лан" Олександра Швеця (с.Озера). Олександр Миколайович, великий любитель тварин, кілька років тому привіз в село страусів. Потім у його господарстві почали з’являтися мавпи, ведмеді, крокодили, павичі, дикі свині, лев та інші звірі. Тепер в Озерах є своя невелика зооферма.

Ярмарок соціальних ініціатив "Найсправжніший тир – для жителів міста" – це ініціатива підприємця Валентини Мамонтової. А про будівництво тиру, його роботу сьогодні розповів Віталій Ворончук. Тир – непоганий центр для виховання майбутніх захисників Вітчизни. Тут нерідко вправляються у навичках стрільби, навіть безкоштовно, учні школи-інтернату, влаштовують змагання "добрадівці" тощо. Продовжується впорядкування території навколо тиру. В майбутньому тут планують заасфальтувати майданчик, щоб взимку можна було кататися на ковзанах, а влітку – на роликах.

Компетентне журі визначило найкращі проекти, представлені на ярмарку соціальних ініціатив. А представляти наше місто на аналогічному обласному ярмарку випала честь проекту В.Козярчука, який вклав чимало душі та коштів у Православний Просвітницький центр при храмі Покрова Пресвятої Богородиці.

Вікторія АРХИПОВАДля того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

 • admin Користувач offline

 • 6 травня 2007 13:35
  Група: Шеф-редактор
  Реєстрація: 4.03.2007 | 1692 комментарів | 8054 публікацій
Тир – непоганий центр для виховання майбутніх захисників Вітчизни.

Ну да, 25 коп выстрел smile Мне, чтобы настреляться всласть, понадобится раз 100 стрельнуть feel
ИМХО - снизить цену на выстрелы... Помню по 1 коп стрелял там ))
 • Не нравится
 • -1
 • Нравится


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • admin 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  admin-фото
  Цитата: Dmitri Prokopenko
  «молодой команде» г-на Черновецкого и всех его «подвигов» в Киеве
  Вот целых 5 (!) плодотворных лет прошло, а комментарии все те же - воспоминания о прошлом. Пытались снять с нардепа неприкосновенность, чтобы засудить - он сам от нее отказался)) Засудили? Настоятельно рекомендую меньше смотреть зомбоящик и больше общаться с реальными людьми на местах. Я это делаю постоянно. Отзывы - живие, не надуманные. Отремонтированные объекты, которые стояли годами без ремонта - тоже реальные. Новые объекты - на месте.
  Я очень сомневаюсь в том, что кто-либо из текущего списка кандидатов в нардепы знает хоть десяток населенных пунктов 102-го округа. Да это и понятно, т.к. за такую короткую предвыборную программу посетить их все сложно просто физически. Это же работать надо, а не черным пиаром заниматься удаленно))
 • Dmitri Prokopenko 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  Dmitri Prokopenko-фото
  Знаете, мне было бы безразлично, кто баллотируется в моем родном городе, если бы я не знал, о «молодой команде» г-на Черновецкого и всех его «подвигов» в Киеве.
  Я думаю, все прекрасно помнят используя какие технологии, г-н Довгий, победил на 102 округе.
  Реально обидно, что мои земляки, продают свой выбор.
 • admin 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  admin-фото
  Во-первых, никто силой на наш сайт Вас не заставляет же заходить, правда? В течении многих лет мы публикуем для вас множество интересных, добрых, положительных материалов про наших земляков - чемпионов, победителей, просто рабочих людей... про всякие мероприятия, праздники, делаем видео и фоторепортажи. Что-то я там не видел Ваших комментариев. Если у Вас есть какая-то личная неприязнь к нардепу, то это Ваше личное дело.

  Во-вторых, выборы начались, кандидаты активировались: заключили договора с печатными и интернет-изданиями, телевидением, владельцами билбордов и т.д. Каждый из них хочет донести до жителей округа какую-то свою информацию. Так и выглядит избирательный процесс у нас. Вы не в курсе? Разница лишь в том, что действующему нардепу есть о чем говорить (завершенные и начатые проекты, многотысячные обращения жителей округа), а вот остальные пока просто регистрируются и все, что они могут - это что-то просто пообещать. Выбор - за всеми нами.
 • Dmitri Prokopenko 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  Dmitri Prokopenko-фото
  Тошнит уже от Лесика на сайте. Администрация сайта, вам не стыдно?
 • Юлия Ионенко 5 червня 2019
  Інтенсив-тренінги з вуличного самозахисту у Світловодську 1
  Юлия Ионенко-фото
  https://www.facebook.com/events/4704798
  17058905/
 • Засранетц 21 травня 2019
  Пеня — скоріше нагадування, ніж каральна міра 1
  Засранетц-фото
  Т.е Побуту можно не платить, пусть отключают wink
 • Pravdainukr 16 травня 2019
  «Стратегія фірми 2019» по-світловодськи 1
  Pravdainukr-фото
  Александр Гуршал прекрасный преподаватель и человек. Рад что был его студентом. Желаю только успехов!
 • Pravdainukr 3 квітня 2019
  Спортсмени Світловодська радіють оновленню матеріально-технічної бази 1
  Pravdainukr-фото
  Владимир Лысак хороший хозяйственник!
  Смело можно выдвигать в мэры города.
 • Maria Ruban 30 березня 2019
  31 березня — вибори Президента України. Пам’ятка виборцю 1
  Maria Ruban-фото
  Цього разу бюлетень зіпсовано, якщо там стоїть "вибув"
  https://www.pravda.com.ua/news/2019/03/
  29/7210582/
  http://www.cvk.gov.ua/info/inf_28032019
  .htm
 • Игорь Виличкин 25 березня 2019
  Поліцейські повернули Сергію Михайленку втрачений телефон 1
  Игорь Виличкин-фото
  А мой где телефон? Так меня еще эти "добропорядочные&qu
  ot; блюстители закона обвинили в том, что я вру и что я его продал, а тот, кто у меня его "отжал" белый и пушистый! Умнички а не полицаи! Вывод только один - они покрывают приступников. Это факт!

Top