Вівторок, 11 грудня 2018
Светловодск

НА СЕСІЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Пленарне засідання 18-ої сесії Світповодської міської ради п'ятого скликання розпочалося з уточнення порядку денного. Самі ж питання порядку денного, хоча їх і розглядали на комісіях, "зрушити з- місця" виявилося справою непростою...

Бурхливе обговорення розпочалося вже з першого питання: депутати вкотре вирішували долю ЛОР-відділення і ринку "Світанок". ЛОР-відділення стало каменем зіткнення між адміністрацією ринку "Світанок", і ЦРЛ. Працівники ринку, мов потопаючий за соломинку, хапаються за будь-яку можливість залишитися на діючій обжитій території, в Яку вклали кошти. Про невтішну долю підприємців ринку, які не винні в тому, що він досі не узаконений, з болем говорили від працівників ринку Ганна Коптєва, голова профкому ринку Василь Дерун. Ринок ось уже 15 років існує лише де-факто, а юридичного статусу немає.

Робоча комісія, яку очолює перший заступник міського голови Юрій Лукинський, вивчала ситуацію на ринку. Пропозицію перебратися на "Колгоспний ринок" не приймають працівники "Світанку". А пропозицію перейти на ринок "Далер" поки що неможливо здійснити, бо ця територія - власність Міністерства оборони, яке поки що не відреагувало на прохання влади (було направлено три листи) передати "Далер" у власність міста.

Депутат обласної ради, генеральний директор ЗАТ "ОДЕБП" Іван Марон, виступаючи, підкреслив, що нормальні умови повинен мати і лікувальний заклад, і працівники ринку, та пообіцяв звернутися в Міністерство оборони з проханням викупити ринок "Далер" та передати його працівникам "Світанку".

Міжрайонний прокурор Любов Петренко пояснила, що передача ринку ЛОР-відділення не вирішить питання самого ринку, розташованого в центрі міста, і не дозволить надати йому . юридичного статусу.

Депутат Любов Чекаленко задовольнила, здається всі сторони, які ніяк не могли порозу-11 мітися, запропонувавши міськвиконкому протягоми місяця надати робочий ескіз розташування ринку "Світанок" і повторно доповісти питання на наступній сесії. Пропозицію депутати підтримали.

Наталя Яременко, начальник фінансового управління, поінформувала про уточнення бюджету на 2007 рік. Зокрема, вирішено на 1 млн. збільшити бюджет розвитку, щоб завершити ремонт міського палацу культури, басейну, газифікацію селища Лісозаводського. А субвенція з Державного бюджету передбачена на спорудження будинку сімейного типу тощо.

Блок економічних питань, підприємництва та питання комунальної власності територіальної громади доповіла начальник управління економіки, ресурсів та розвитку міста Ольга Шевченко. У цьому ж блоці питань, згідно з пропозицією депутата Олександра Возного, прийнято рішення задовольнити протест прокурора на рішення сесії від 24 січня 2007 р "Про перегляд ставок єдиного податку на території Світловодська". Це означає, що нові ставки єдиного податку почнуть діяти з 1 січня 2008 року. Та розглянули ще один протест прокурора стосовно затверджених на виконкомі тарифів на утримання житла та прибудинкових територій. На голосування поставили дві пропозиції: депутата Любов Чекаленко - відхилити протест і депутата Віталія Юшка - задовольнити протест. Більшість депутатів проголосували за другу пропозицію.

Знову повернувшись до блоку економічних питань, депутати прийняли рішення про встановлення ставок єдиного податку (буде опубліковані пізніше). Вирішили, що до роботи постійно діючої комісії з питань вибору земельних ділянок повинні залучатися всі члени земельної комісії, які є представниками різних фракцій міськради.

Затвердили правила розміщення та утримання гральних автоматів на території Світловодська (гральні автомати повинні розміщуватися в окремих будівлях; мати патент: на 75 гральних автоматів він є, на 31 - немає).

Заступник міського голови Роман Петров доповів про перший етап реформування житлово-комунального господарства (реформу на 2007 рік буде розроблено до червневої сесії) та запропонував передати комплекс житлових будинків сел. Лівсозаводського і комунікації на обслуговування СП ТОВ "Світловодськпобут". Депутат Євген Кармеліта резюмував, що задольнивши протест прокурора щодо тарифів на житло, депутати прийняли рішення про ліквідацію ЖЕКІв, тому немає що реформувати. З ним не погодилися депутати Олег Матійців і депутат обласної ради Володимир Дем'янюк. Щодо селища Лісозаводського, то його жителі, повідомив секретар міської ради Геннадій Френкель, надіслали на виконком два листи. В одному з проханням не віддавати селище "Світловодськпобуту", а інше - віддавати. Депутати прийняли рішення обидва ці питання доопрацювати.

Без заперечень було прийнято рішення про ліквідацію ВУВКГ (попередника КП "Світловодський міськводоканал").

Депутати також прийняли рішення про передачу деяких житлових будинків на баланс об'єднань співвласників багатоквартирних будинків.

Чимало суперечок, хоча й розглядалося перед тим на комісіях, викликало питання врегулювання архітектурно-земельних відносин. Лише після довгих дебатів та після перерви, за цей час усунувши недоліки в оформленні документів, депутати прийняли рішення про передачу у власність земельних ділянок громадянам. Зняли з розгляду або взагалі не прийняли чимало питань, що стомувалися надання згоди на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передачі в оренду земельних ділянок (щодо вул. Леніна, то пролонгування вирішили дозволити продовжити лише на 2007 рік, щоб згодом на центральній вулиці міста позбавитися "архітектурного сміття", та не надавати землю на встановлення нових малих архітектурних форм - кіосків тощо).

Депутат Валентин Козярчук, який на початку роботи сесії пропонував розглянути питання про те, щоб усі комерційно привабливі земельні ділянки виставляти на аукціон, зняв свою пропозицію, бо вона була б доречною, підкреслив він, перед заслуховуванням блоку земельних питань.

Не всі депутати витримали напружений день: сесія тривала з 10.00 до 18.00, багато хто пішов задовго до її закінчення. Депутат Михайло Шаповал навіть запропонував публікувати прізвища тих, хто працює від початку до кінця сесії, а хто "тікає" з неї, але ніхто його вже не почув...

Вікторія АРХИПОВА
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top