Середа, 29 січня 2020
Светловодск

РІШЕННЯ КМ №560 – У ЖИТТЯ!

З 1 березня 2007 року світловодці за своє житло сплачуватимуть майже точнісінько, як у Європі – диференційовано. „Виною” всьому стала Постанова Кабміну України за №560, яка наголошує встановити економічно обґрунтовані тарифи для кожного будинку окремо.
Впровадженню цієї постанови в життя передували бурхливі пристрасті та дебати поміж ЖЕКівцями, до обов’язків яких входило розрахувати розумні межі тарифу стосовно до кожного житлового будинку, та представниками громадськості, які апріорі вважають, що комунальники весь час завишають тарифну „планку”. Не стали виключенням і ці тарифні дискусії... ЖЕКи на розгляд виконкому підготували свої розрахунки, середня величина яких коливалася у межах гривні і вище. Громадськість ж називала ці розрахунки обдиралівкою. Було проведено пару спільних зустрічей, але на них стояв такий ґвалт і гамір, що компромісу годі й шукати. Громадськість на чолі з міськдепом фракції „Наша Україна” Тамарою Ревою звинувачувала ЖЕКівців і у завищені фонду зарплати, і у намаганні оплату за прибирання прилеглих до будинків дворів, скверів, вулиць перекласти на плечі мешканців тощо.І ось минулого четверга на черговому засіданні виконкому цим безкінечним суперечкам було покладено край. Щоправда, проміжний. Нові тарифи, після певного доопрацювання і розгляду їх Комітетом по цінах і Антимонопольним комітетом, мають набути чинності з березня... Прокоментувати більш розлого це доленосне рішення тутешніх урядників ми попросили першого заступника міського голови Юрія Лукінського. Ми, сказав він, нарешті призвели наші тарифи у відповідність до вимог Постанови Кабміну №560 – було розглянуто обґрунтування плати за житло майже трьохсот будинків житлового фонду міста. Враховувались безліч факторів, як то: кількість поверхів, наявність ліфтів, вік будівель, розмір прилеглої території тощо. Таким чином, вартість квадратного метра житла у Світловодську коливатиметься від 6-ти до 94-х копійок. Найменше сплачуватимуть мешканці котеджів, адже ЖЕКи обслуговуватимуть їх лише у вивезенні сміття, найбільше – жителі дев’ятиповерхівок - ліфти додаються, але мешканці перших поверхів таких будинків за ліфти не платитимуть. З кожним квартиронаймачем, зазначив пан Лукінський, ЖЕКи мають укласти угоду, згідно якої квартплата вноситиметься лише за умови виконання узгоджених послуг. Якщо ж якась послуга не виконується – є механізм зменшення квартплати. А ще, щодо її зменшення, то, за словами пана Лукінського, виконком зробив все, що від нього залежало, аби полегшити тарифне навантаження на населення, зокрема, було зменшено площу прилеглих територій, а це – від 5-ти до 10-ти копійок – ці „землі” прибиратимуться за рахунок УЖКГ.

Нові тарифи, з причин вищеперелічених, не задовольняють у повному обсязі ані комунальників, ані населення, але, переконаний наш співрозмовник – вони таки є результатом розумної достатності. А тим же мешканцям, квартирна плата яких буде вищою від 20% сукупного доходу сім’ї, перший заступник мера наполегливо порадив звертатися до відділу субсидій і сміливіше брати у держави гарантований нею соціальний захист.

Єдине, що не врахував новий тариф, так це, так званий, „коефіцієнт престижності” – наприклад, мешканці елітної п’ятиповерхівки по Піонерській, яку збудували для себе в 70-х „горісполкомівські” комуністи і мешканці п’ятиповерхівки в Табурищі, коло колишньої „тріпдачі”, платитимуть однаково. Ну, майже однаково.

Пилип ЗАКАРЛЮКА
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top