Середа, 19 червня 2019
Светловодск

„ПЕТАРДИСТИ” ПОЗА ЗАКОНОМ

Жоден підприємець Світловодська не має права на реалізацію піротехнічної продукції. Про це повідомила заступник міського голови з гуманітарних питань Олена Макковій. Коментуючи створення при тутешньому виконкомі тимчасової робочої групи з питань реалізації і використання у місцях масового скупчення населення такого невід’ємного атрибуту Новорічних та Різдвяних свят, як різного роду піротехніка. Рішення про створення робочої групи з означеного питання, за словами пані Макковій, є реалізацією Наказу міністерства внутрішніх справ, який, у свою чергу, є своєрідною реакцією правоохоронців на цілу низку нещасних випадків через використання різної піротехніки, стрімке зростання яких припадає саме на Новорічні та Різдвяні свята.


Що ж має робити робоча група, до сліду якої увійшли міліціянти, вогнеборці і представники управління економіки світловодського міськвиконкому? У першу чергу, контролювати продаж піротехніки – вона в жодному разі не може продаватися на вулиці, з базарних лотків тощо, а лише у спеціалізованих приміщеннях і мати відповідну сертифікацію українською або, на худий кінець, російською мовами. А кожен реалізатор такого краму зобов’язаний мати відповідну ліцензію... В принципі, на цьому можна ставити крапку. Адже, за словами пані Макковій, ніхто із місцевих підприємців такої „бумаги” не має... Ми пройшлися ринками: „Колгоспним” та „Світанком” – стоять собі хлопці з акуратно розкладеною феєрверковою продукцією і в вус не дують. Час від часу підбігають до них шкети, яким явно не 18 років (саме з цього віку, згідно Наказу, дозволяється бавитися піротехнікою), і купують небезпечний крам... Зазначимо, що ці спостереження робилися у суботу та неділю. А вже на початку тижня Олена Макковій, не без радості, повідомила, що з кінця минулого-початку поточного тижня міліціянтами на ринках міста „накрито” кількох піротехнічних лоточників, у яких конфісковано небезпечного краму аж на три тисячі гривень. Це лише „квіточки”, наголошує пані Макковій, - з 15-го грудня, за новим Наказом того ж МВС, вже розпочато всеукраїнський місячник щодо означеного питання... Схоже на те, що боротьба з незаконною піротехнікою – не порожня декларація.

СТУПІНЬ НЕБЕЗПЕКИ ПІРОТЕХНІКИ
Народ наш, (а тим більше – діти), знаний, як не вельми законослухняний. А відтак, хоч яке мало-мальське уявлення про використання піротехніки не завадить. Отже, що радять пожежники. До першого класу небезпеки належать хлопавки та бенгальські вогні (небезпечний радіус – 0,5 метра). Їх можна використовувати навіть 10-річним дітям, але під наглядом дорослих. До другого класу небезпеки відносять петарди і, так звані, фонтани (радіус небезпеки – до 5 метрів). Користуватися до 18 років ними заборонено. Іншим варто пам’ятати, що зберігати і переносити ці вироби у кишенях не варто – петарди можуть спрацювати і призвести до серйозних тілесних опіків.

До третього (найнебезпечнішого) класу належать ракети, батареї салютів і римські свічі (радіус небезпечної дії – до 20 метрів). Римська свічка має вставлятися у сніг або у землю не менш, ніж наполовину. Підпалюється з витягнутої руки. Потім треба відбігти на 20 метрів.
Купуючи ракету, головне пересвідчитися, щоб паличка-стабілізатор була ціла. При використанні забороняється кріпити ракету до землі намертво. Батареї салютів – найефективніший піротехнічний засіб. Але й – найнебезпечніший. Їх необхідно встановити на рівне місце і обов’язково зафіксувати, щоби батареї не перекинулися.

Пилип ЗАКАРЛЮКАДля того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top