Четвер, 23 січня 2020
Светловодск

Міськводоканал – Міськвиконком, або чия голова більш хвора

Минулі вихідні принесли чимало прикрощів мешканцям багатоквартирних будинків на Новому городі й частині Обеліску – суботу та наділю вони знов сиділи без води...Чому так сталося і чи не початок це обіцяного водоканалом страйку? З цими запитаннями ми звернулися до директорки КП „Світловодський міськводоканал” Любові Осіпчук.


Вихідні, а особливо субота, розпочала вона, для нас – керівництва водоканалу – завше нагадували бойові дії. Все розпочалося з попередження водогону „Дніпро-Кіровоград” про те, що, через несплату за використану воду, водоканалові 7 і 8 жовтня буде обмежено її подачу на 30%. „Ми, - говорить пані Осіпчук, - про це завчасно, через ЗМІ, попередили мешканців зазначених будинків і, безумовно, вибачились. Але ми аж ніяк не очікували, що водогін до цих 30-ти додасть ще 20 відсотків...”. А це означає, що з кранів у людей, замість більш-менш пристойного напору, текла ледь помітна цівочка, а мешканці на верхніх поверхах – й поготів – не мали й цього. За словами пані Осіпчук, якби у водоканалі завчасно знали, що таке станеться з тиском у мережах – домовилися про бочки для розвезення води спраглому населенню з ВАТ „Світловодський маслосиркомбінат”. Аби виправити невтішне становище, продовжує наша візаві, вона близько 17-ї вечора у суботу зібрала у своєму кабінеті водоканальське начальство і зробила несміливу спробу слізно вмовити директора водогону Анатолія Гросула „піддати газку”, тобто, збільшити тиск, а то, ось-ось до водоканалу підійдуть з вилами обурені громадяни...”Відповідь пана Гросула, - зізнається Любов Осіпчук, мене, взагалі, приголомшила...Він спитав: чи є у нашому місті влада? Забігаючи наперед, скажу: раніше я домовилася з паном Гросулом, що починаючи від 20 жовтня, водоканал частково почне гасити водогонові попередні борги. І тут – така відповідь. І він пояснив, що подібне обмеження водопостачання мало торкнутися, окрім Світловодська, ще й Олександрії та Знам’янки. Але міські голови цих міст не полінувалися зв’язатися особисто з ним і виступити гарантами того, що їхні адміністрації докладуть всіх зусиль аби виправити становище з боргами. А наш міський голова, знаючи, що на верхню частину міста чекає таке випробовування, не поворухнув й пальцем...”.

Ну, раз так...Що може бути простіше – зв’яжись по мобільному зв’язку з мером, той, у свою чергу, перебалакає з Гросулом і ситуацію виправлено. Та, не тут-то було. Мобільник пана Солодова уперто мовчав. Вдалося розшукати керуючу у справах виконкому Надію Мальцеву. Замість голови пані Мальцева розшукала його заступника з комунальних питань Володимира Дем’янюка. Але його відповідь на прохання зв’язатися з директором водогону, за словами пані Осіпчук, була просто шокуюча – заступник голови відповів, що він не може відповідати за слова директорки водоканалу, що вона виконає свою обіцянку розпочати перераховувати кошти водогонові починаючи з 20 жовтня. А відтак, гарантом перед паном Гросулом пан Дем’янюк виступати не буде...Повний розпач. І ось, продовжує пані Осіпчук перебіг цієї „епопеї”, Небеса послали диво – близько 20-ї години голова озвався, каже, мов, телефон був на підзарядці(?)... „Мер пообіцяв втрутитись. І коли я знов зв’язалася з директором водогону, він мені повідомив таке, від чого у мене ледь не стався серцевий напад...Уявляєте, - у пані Осіпчук аж голос затремтів, - пан Солодов сказав панові Гросулу, що Осіпчук починає гасити заборгованість перед водогоном не з 20-го жовтня, а з...9-го! Навіщо він таку „свиню” нам підклав – можна лише здогадуватись...”.

А ще, користуючись нагодою, Любов Осіпчук забажала внести ясність щодо останньої пресової конференції Павла Солодова у тій частині, де він піддав нинішнє керівництво водоканалу нищівній критиці. Особливо пані директорку обурила теза пана Солодова, що водоканал весь час власні прорахунки перекладає на плечі міської влади й громадян, замість того аби розробляти і пропонувати власні ноу-хау. „Жаль, - говорить вона, - що не було мене поряд з головою...Я би нагадала йому, як він разом з паном Дем’янюком „благополучно поховали” кілька новітніх розробок, що були здатні дати величезний економічний ефект. Розказала б про те, як ми, вивчаючи передовий досвід різних міст України у сфері водозабезпечення, безкоштовно залучили до розробки цікавих проектів у Світловодську далеко не останніх фахівців з цієї галузі. А коли дійшло діло до виготовлення проектів в провідних НДІ України, під які, до речі, Київ був готовий виділити необхідні кошти згідно зведеного кошторису, мер та його заступник з комунальних питань усунули проектантів з причини, буцімто, пошуку більш вигідних пропозицій. Але на рівні намірів так все і залишилось. Водоканал же, через це, втратив близько півтори мільйона гривень очікуваного економічного зиску. І чи не є постійне цькування та нападки на водоканал з боку нинішнього голови та його найближчого оточення причиною приховати власну непрофесійність та злочинну халатність?”, - підсумувала директорка водоканалу.

Левко ПОСТФАКТУМДля того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top