Четвер, 15 листопада 2018
Светловодск

Новий тариф для населення

Новий тариф для населення – 4 грн. 85 коп. за 1м2 опалювальної площі
19 вересня відбулося позачергове засідання виконкому, на якому продовжили розгляд питання затвердження тарифу на теплопостачання на опалювальний період 2006-2007 року.
Нагадаємо, що на черговому засіданні виконкому 14 вересня цього зробити так і не вдалося, адже СП ТОВ “Світловодськпобут” пропонував затвердити 4,98, відділ економіки зупинився на 4,85, а громадськість – 3,81 грн за 1 м2 опалювальної площі для населення.


Шість днів представники влади, теплопостачальної організації та громади перевіряли цифри, обраховували все знову і знову. Думка змінилась лише у громадської організації, тепер вони пропонували 4 грн. 25 коп.

Така різниця тарифу підлила тих, хто працював над ним, на два ворожі табори, і кожен з них наполягав на своїй правоті.

Головуюча на засіданні виконкому перший заступник міського голови, Ірина Ковра нагадала присутнім, що неприйняття економічно обґрунтованого тарифу створить низку проблем: по-перше, ДК “Нафтогаз України” складе угоду на постачання газу тільки з тими, хто затвердить економічно обґрунтований тариф, а у разі затвердження меншого, їм необхідна гарантія, що з бюджету буде 100% відшкодування різниці. По-друге, якщо тариф не буде затверджено до 1 жовтня, працівники соцзахисту, що займаються нарахуванням субсидій, змушені будуть прийняти 6-8 тисяч світловодців щонайменше двічі, і, зрозуміло, місто та теплопостачальна організація недоотримає досить вагому цифру з Державного бюджету у вигляді субсидій.

Чому ж виникли розбіжності між громадськістю та владою з теплопостачальниками? Питань по обсягах, витратах не було. Проблема виникла, коли згадали когенераційну установку, яка, окрім теплової, виробляє ще й електроенергію. “Світловодськпобут” наголоси: доки кредит за неї не віддадуть, місто про дешевий струм може забути. Каменем спотикання стали і 1%, що бере “Зеніт” за свої послуги тепло постачальникам, 50% премії для всіх працівників “Світловодськпобуту”, очікуваний прибуток у 1 млн. 95 тис. грн. і все це лягає на плечі споживачів. Громадськість була вкрай обурена, навіть вимагала у письмовій формі аргументований мотив відмови від пропонованої ними цифри.

Але, заспокоїла Ірина Ковра, щойно буде прийнято тариф – до міста відразу ж прийде державна інспекція по контролю за цінами – своєрідний арбітр, який має право застосувати штрафні санкції щодо порушників цінової політики. Не затвердження тарифу гальмує і паралізує подальшу роботу і виконкому та соціальної служби, і тепло постачальників. Отже, з присутніх на засіданні 11 членів виконкому 10 проголосували за тариф у 4,85 грн. за 1 м2.

Тетяна ЗИМА
“Світловодськ вечірній”
№77-78 від 21 вересня 2006 року.
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top