Понеділок, 27 травня 2019
Светловодск

Наче від душі відірвали медики від себе 171 тисячу гривень...

...для них вони далеко не зайві
Відверто кажучи, тему підказала реакція медиків на „перекидання” коштів з їхньої галузі у розмірі 171 тисячі 700 гривень, яке сталося на останній сесії міської ради, для забезпечення зарплатою виконкомівських бюджетників. Вона (реакція) була, певною мірою, поміркованою. На відміну від бурхливого реагування комунальників, у яких, також, було позичено на зазначені потреби 95 тисяч гривень. У медиків, що – зайві гроші?..З цим дещо провокаційним запитанням ми і звернулися до головного спеціаліста охорони здоров’я міськвиконкому Ольги Ващенко.

— Ну ви й спитали... Зайві гроші!? — здивувалась від такого запитання пані Ващенко. — Коли це у медиків зайві гроші були?

— Тоді ж чому заперечень ваших представників на сесії не було чутно? На відміну від того ж комунальника-депутата Письменного.

— Тому, що кричи-не-кричи, а людей, яким „світить” у наступному місяці залишитись без зарплати, треба якось виручати. Ми це розуміємо. До того ж позичені кошти влада нам зобов’язалась повернути у жовтні, коли будуть отримані дотації з Держбюджету. Сподіваємось, що так і буде.

— Самі не ризикуєте без зарплати залишитись?

— Ні. Зазначена сума взята з інших статей наших видатків... Хоча, відверто кажучи, фінансування нашої галузі далеко не покриває всіх потреб для надання висококваліфікованої допомоги, а згідно нових стандартів діагностики і лікування — й поготів.

— Наприклад...

— Прикладів можна наводить безліч. Наприклад, ми могли би частину цієї суми направити на завершення реконструкції акушерського відділення Світловодської ЦРЛ. І взагалі, як можна говорити всерйоз про профілактику і попередження таких захворювань, як ішемічна хвороба серця, онкозахворювання тощо, коли ми не можемо гідно зустріти людину, яка з’явилася у цей світ... А ще у нас треба проводити ремонтні роботи у 8 підрозділах ЦРБ — тільки інфекційне відділення потребує щонайменше 250 тисяч гривень. Транспорт наш санітарний, за винятком однієї карети „швидкої допомоги”, зношений на 90% — далеко не зайвим було придбання ще пари спеціалізованих автомобілів. А ще нам терміново потрібен сучасний цифровий рентгенологічний апарат. Як бачите, коштів зайвих у нас немає, але, повторюю, ми з розумінням поставилися до бюджетних проблем нашої влади і сподіваємось на взаємність...

Віталій АСАУЛЕНКО


На фото: О. ВащенкоДля того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top