П’ятниця, 24 січня 2020
Светловодск

Фонд підтримки дитячого спорту: завдання і досягнення

Дитячий спорт, особливо враховуючи ставлення до нього колишньої влади, останніми роками є для Світловодська наболілою темою. І якщо бокс, дзюдо та пауерліфтинг (види, підпорядковані ДЮСШ №2) ще якось підтримуються, то футбол, волейбол, баскетбол і легку атлетику давно кинуто напризволяще.


Щоб запобігти повному занепаду цих видів спорту, ініціативна група у складі тренерів (4 види - 4 тренери) створила у серпні минулого року Фонд підтримки дитячого спорту.

Про роботу Фонду ми спілкуємося із тренером з волейболу Ігорем Березовичем.

- По-перше, які завдання ставить перед собою ваш фонд?
- Завдання - створення сучасної і потужної спортивної інфраструктури до 2010-2011 року, в першу чергу, дитячого спорту. Справа в тому, що на дитячий спорт у бюджеті останні роки грошей нема, я маю на увазі участь у виїзних турнірах, підготовку спортивних баз, форму, спортивні знаряддя тощо. Жодної державної копійки за рік чоловічий юнацький волейбол не отримав. Один раз отримали кошти з бюджету для того, щоб у березні дівчата з'їздили на першість України. Звичайно, що такий перебіг подій нас не влаштовував. Тому ми і створили неприбуткову громадську організацію, яку назвали Фондом підтримки дитячого спорту.
Джерелами нашого фінансування є членські внески, спонсорська допомога та благодійні внески.

- Ви існуєте не повний рік. Які результати вашої діяльності?
- За кошти фонду, який існує менше року, вже підготовлено шестеро волейболістів для команд Майстрів (4 юнаки потрапили в сумську команду вищої ліги, по одному до Маріуполя та Києва у команди супер-ліги). Два гравці у збірній України (Віталій Рєзніков 89 р.н. та Станіслав Ковтун 91 р.н.).
За рахунок фонду ми вже приймали в Світловодську фінальну частину чемпіонату України з пляжного волейболу в залі. До речі, все було організовано на належному рівні - забезпечено нормальними умовами всіх учасників змагань, суддівство, призи тощо. Наша пара Рєзніков-Казанков (у пляжний волейбол грають команди з двох чоловік) посіла тоді 4-те місце. Це враховуючи те, що всього команд було 22, а перша та друга команди чемпіонату України є 9-ю та 18-ю на чемпіонаті Європи.
Ще були виїзні змагання у Кременчуці, Полтаві. Дівчатка за наші кошти зіграли два кола чемпіонату України.
Також за рахунок фонду було проведено серйозні змагання з баскетболу та футболу в рамках чемпіонатів країни.
До того ж, ми вже придбали чимало спортивних знарядь, забезпечуємо екіпіровкою, тренажерами.

- Я зрозумів, що з управлінням молоді і спорту при міськвиконкомі ви не співпрацюєте. Чому?
- Чому ми не можемо співпрацювати з управлінням молоді та спорту? На мою думку, там немає професіоналів (я маю на увазі спортивних). Може у справах молоді вони і розуміються, але, на жаль, не в спорті. Спорт це ж не тільки розважальні змагання на День міста чи на Перше травня. Це постійна кропітка робота. Тому нам "нє-по-пу-ті". Ми будемо діяти паралельно, а потім буде видно, чия робота дійсно успішна.

- Чого ви очікуєте від нової влади?
- Сприяння. Я вірю, що воно буде. Про це говорить той факт, що коли перед нами постало питання чи брати участь у другому колі чемпіонату України з футболу, Солодов відповів однозначно: "Так, і це не обговорюється!" За його словами, навіть не важливо, добре грає команда чи ні, головне, що є таке поняття, як моніторинг міста - про Світловодськ повинні знати всі. А ми ще й граємо нормально. Наші хлопчаки нещодавно розгромили всі чоловічі команди міста. Це ж показник?

- Мабуть, хочете комусь подякувати?
- Так. Спонсорські внески - це невід'ємна частина нашого фінансування. Нам охоче допомагали Л.Брагинський, Г.Каспрова, В.Вовченко, Л.Солодова, В.Дьома, А.Калашник, Г.Золотаревський, І.Островський, Г.Кривенко та багато інших людей, яким я безмежно вдячний.

- Як щодо політичної діяльності? Адже сьогодні всі вважають, що єдиний шанс вирішити свої проблеми, це стати політиком.
- На минулих виборах ми нікого офіційно не підтримували, ні за кого не агітували. Зберігали політичний нейтралітет. Але 400 дітей - це 800 батьків, плюс бабусі, дідусі, знайомі тощо. Це величезна підтримка для нашого міста. Якщо панове політики проявлять себе в площині сприяння розвитку спорту в місті, тоді можна буде говорити про підтримку певної політичної сили. Не суттєво, хто саме, головне - щоб дітям допомагали.

Розмову вів
Микола Шверненко.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top