Середа, 22 травня 2019
Светловодск

А Солодов таки мер!

Апеляційний суд Кіровоградської області 4 травня остаточно підтвердив повноваження міського голови Світловодська Павла Солодова.
Сенсації не сталося - навіть не специ з судових тяганин предрікали такий результат: світловодський суд, якщо не побоїться, повністю задовольняє позови Наталі Гаврилюк та Сергія Яременка, але, після позову вже Павла Солодова до Апеляційного суду, відміняє рішення світловодського... Адже безглуздість позовів конкурентів пана Солодова на мерство було видно навіть неозброєним оком. Але світловодський суд "забоявся" лише наполовину і прийняв рішення "ні вашим, ні нашим", що й стало причиною позовів до Апеляційного суду всіх трьох суб'єктів поствиборчої суперечки.


В цьому зв'язку ніяк не можна вдатися до роздумів щодо недосконалості нашої судової системи - як правило, суди вищих інстанцій відміняють рішення провінційних судів, якщо, безумовно, у позивачів, що шукають правди, є кошти... на путніх адвокатів. А якщо немає?... Провінційні ("мухосранські") суди, типу світловодського, вже давно вважаються такими собі "бізнес центрами", де правим виявляється той, хто більше грошей “відвалив” або до владних структур наближений. Скільки людських доль понівечили такі суди!? Питання, як то кажуть, риторичне... Чи подіє на суддів, чи ні, але варто їм нагадати, що окрім їхнього суду, Апеляційного, Верховного тощо є ще один суд - Божим він зветься, і якою міркою вони міряють - такою і їм відмірено буде. А там "гієна вогняна і вічний скрегіт зубів..."

РІШЕННЯ АПЕЛЯЦІЙНОГО СУДУ
ПОСТАНОВА Іменем УкраЇни
4 травня 2006 року колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Кіровоградської області в складі: головуючої судді - Бубличенко В.П., суддів - Сукач Т.О.,
Голованя А.М. при секретареві - Савченко Н.В. розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді адміністративну справу за апеляційними скаргами Гаврилюк Наталії Іванівни, Яременка Сергія Олександровича та Солодова Павла Валентиновича на постанову Світловодського міськрайонного суду Кіровоградської області від 27 квітня 2006 року і ВСТАНОВИЛА:

14 квітня 2006 року Гаврилюк Наталія Іванівна та Яременко Сергій Олександрович пред'явили позови до Світловодської міської територіальної виборчої комісії про визнання протиправним і скасування рішення цієї комісії за №20/2 від 11 квітня 2006 року та визнання виборів Світловодського міського голови недійсними.
Крім того, Гаврилюк Н.І. просила суд визнати протиправними дії члена виборчої комісії Ткаченка Віктора Ілліча та, в порядку забезпечення позову, заборонити комісії видавати Солодову П.В. посвідчення про обрання його міським головою, а також вчинювати інші дії, направлені на набуття цією особою повноважень міського голови.
В обґрунтуванні своїх вимог позивачі посилались на те, що рішенням Світловодської міської територіальної виборчої комісії за № 20/2 від 11 квітня 2006 року були залишені без задоволення, подані ними, як кандидатами на посаду Світловодського міського голови, заяви про визнання недійсними виборів Світловодського міського голови, які відбулися 26 березня 2006 року. Вважають, що зазначене рішення було прийнято з порушенням закону, оскільки член виборчої комісії Ткаченко В.І. помилково проголосував проти визнання виборів недійсними. У зв'язку з цим комісія прийняла рішення, яке не відповідає дійсному волевиявленню більшості її членів, а тому є незаконним. Крім того, як на підставу визнання виборів недійсними, позивачі посилались також на те, що в день виборів проводилася агітація, яка вплинула на волевиявлення виборців і наслідки голосування.
Ухвалою суду від 17 квітня 2006 року вказані позови були судом об'єднані в одне провадження…
…На підставі ст.ст. 26 ч.12, 30-1 ч. 3, 75 Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів", керуючись ст.ст.161, 172, 177, 195-196, 198, 200, 202, 205, 207 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Кіровоградської області, -

ПОСТАНОВИЛА:
Апеляційні скарги Гаврилюк Наталії Іванівни та Яременка Сергія Олександровича залишити без задоволення.
Апеляційну скаргу Солодова Павла Валентиновича задовольнити частково.
Постанову Світловодського міськрайонного суду Кіровоградської області від 27 квітня 2006 року скасувати в частині, в якій суд визнав неправомірним та скасував рішення Світловодської міської територіальної виборчої комісії від 11 квітня 2006 року № 20/2 про відмову у визнанні виборів недійсними за заявами кандидатів на посаду Світловодського міського голови Гаврилюк Н.І. та Яременка С.О.
Позовні вимоги Гаврилюк Н.І. та Яременка С.О. про визнання неправомірним та скасування рішення Світловодської міської територіальної виборчої комісії від 11 квітня 2006 року № 20/2 про відмову у визнанні недійсними виборів Світловодського міського голови, що відбулися 26 березня 2006 року, залишити без задоволення.
Постанову суду в частині, в якій суд відмовив у задоволенні позовних вимог про визнання виборів міського голови недійсними та визнання протиправними дій члена виборчої комісії Ткаченка В.І., залишити без зміни.
Скасувати вжиті судом заходи забезпечення адміністративного позову про заборону Світловодській міській територіальній виборчій комісії видавати Солодову П.В. посвідчення про обрання його Світловодським міським головою та здійснювати інші дії, направлені на набуття цією особою повноважень міського голови.
Постанова апеляційного суду є остаточною.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top