Понеділок, 10 грудня 2018
Светловодск

Суд завершився, очікування триває

Судовий процес, де позивачі Гаврилюк та Яременко вимагали визнання неправомірним рішення територіальної виборчої комісії від 11 квітня про результати виборів та визнання виборів світловодського міського голови недійсними, нарешті завершився. Але рішення суду не вплинуло на визначення долі мерського крісла - суд не став розбиратися “де мухи, а де котлети” (із промови до суду представника Солодова О.Дзядка), а просто "вмив руки".

Дев'ять днів суд слухав сторони, робив висновки, проводив слідство і о 8-й годині вечора 27 квітня виніс рішення - позови частково задовольнити, а саме - в частині визнання рішення ТВК від 11 квітня №20/2 (про відхилення заяв Гаврилюк і Яременка про визнання виборів міського голови недійсними) неправомірним. В інших позовах (про визнання виборів міського голови недійсними) відмовив. В результаті рішення, яке прийняв суд, не влаштовує жодну сторону. Ситуація "патова" - Солодов виграв вибори, але не мер. Перевиборів, яких так прагнули позивачі, теж не призначено. До речі, перевибори повністю ляжуть на "плечі" міського бюджету, а це не менше як 1 млн. грн.
Щодо рішення суду то воно виглядає, м'яко кажучи, дивним, адже на суді представники ТВК визнали, що на момент прийняття рішення вони нічого протиправного не зробили (не було порушень жодного пункту Закону "Про вибори…"). Де порушення побачив суд, наразі не відомо.
Дивним виглядає і саме рішення ТВК, адже коли вирішувалася доля виборів міського голови, то члени виборчої комісії ніяк не могли визначитися чи порушила листівка Закон настільки, що вона вплинули на свідомість пересічного світловодця чи ні. Проте, коли вирішувалася доля виборів до міської ради, не вагався ніхто, і листівку не врахували, хоча і Партія регіонів, і НСНУ (зазначені на тих папірцях) набрали чимало голосів виборців. Чи не в тому причина, що члени комісії не виконували обов'язків, покладених на них громадою (представляти інтереси виборців), а керувалися власними амбіціями. Якого тоді, вибачте, дідька 27 тисяч виборців ходили до виборчих дільниць, коли все вирішують 13 осіб? Вони, бачите, мають такі повноваження, що вирішують, ставити їм Солодова мером (дарма, що за нього більше 10 тисяч голосів віддано), чи не ставити. Вирішують з огляду на те "нравітся он мінє алі нєт". Невже не зрозуміло, якщо листівка порушила Закон настільки, що це вплинуло на результати голосування, то вибори треба відміняти як голови, так і депутатів (і в місті, і в області, і в ВР)! Це елементарно, шановні. Просто головою треба думати!
Наступне, Законом не передбачено ніяких відкликів голосів! Крапка. Але Світловодська ТВК зуміла таки увійти до історії. Ми перші, "впєрєді планети всєй"! І гордістю сповнюються наші серця, бо ж ми - світловодці!
А ще їм, бачите, сторонні шуми заважали! А закликати до порядку чи випроводити із зали засідань клепки не вистачило? Соромно за таких представників.
Ще один момент - мене, як "пересічного світловодця", дуже ображає позиція як деяких членів ТВК, так і представників позивачів: "йшли, побачили, проголосували". Шановні, я не вівця, я "людина мисляча" і мені, як і всім іншим світловодцям, було "до лампочки", чиє прізвище написано на дереві.
Суд цих елементарних, на мій погляд, речей теж не врахував. "Самий ґуманний суд в мірє!" всю відповідальність знову поклав на ТВК, яка повинна винести питання визнання чи невизнання результатів виборів світловодського міського голови на нове голосування (якщо сторони не оскаржуватимуть це рішення в апеляційному суді). І знову ми станемо свідками блюзнірського фарсу під назвою "Давай за…"? Відверто, не хочеться. І взагалі, ці вибори дістали вже всіх. А кінця цієї сумної історії наразі не видно.

Микола ШВЕРНЕНКО.
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top