Субота, 17 листопада 2018
Светловодск

ПЕРША СЕСІЯ: КОЖНОМУ ПО МАНДАТУ

В день двадцятиріччя чорнобильської катастрофи на свою першу після виборів сесію (вже п'ятого скликання) зібрались депутати міської ради. Для 48-ми депутатів з 50-ти вона виявилася напрочуд короткою. Її відкрили і провели голова Світловодської ТВК Олександр Шевкун та його заступник Володимир Талах. На жаль, сесію довелося проводити без новообраного міського голови Павла Солодова - він все ще доводить законність свого обрання у судах - про це, трішки сором'язливо і понизивши голос, повідомив головуючий. Тому-то виконувати обов'язки мера продовжує Володимир Волков. На цій підставі йому не вручили тимчасового посвідчення депутата міської ради, які роздавали того дня всім обранцям - закон не дозволяє подібне поєднання. Але, перед тим, як їх роздавати, пан Шевкун ознайомив зібрання з інформацією, яка покликана допомогти міськдепам та звичайним людям мати уяву про новітній депутатський корпус міста. Отже, 44 обранці мають вищу освіту - на 6 більше, ніж їх було у міськраді попереднього скликання, майже чверть (24%) нової ради складають жінки - 12 депутаток. 2 депутати мають до 30 років, від 30 до 40 - 8, від 40 до 60 - 17 і шістьом обранцям перевалило за 60 років.

Відносно партійності депутатів, то 13 з них є представниками ВО "Батьківщина", за ними йдуть 11 обранців від Партії регіонів, "Нашу Україну", "Захисників Вітчизни" та КПУ представляють по 4 депутати, 3 - СПУ, 2 - Народну партію України, по одному - НДО "Україна" та Українську народну партію, 7 пройшли до ради як позапартійні. Щодо останніх, то вони, все одно, обиралися за партійними списками, а відтак самі по собі "гуляти" не будуть... І взагалі, чисто антропологічно (за зовнішніми ознаками) нинішня міська рада має більш привабливий вигляд - обличчя міськдепів минулого скликання були якісь похмурі та не привітні, на нинішніх дивитися приємніше. Навіть комуністи мали модерновий вигляд - тут тобі й симпатична молодичка й не старий джентльмен у темних окулярах і таке інше.
Багато кому з читачів цікаво, як будуть взаємодіяти між собою фракції нашого парламенту. І тут, як нам стало відомо, вимальовується картина дещо відмінна від схеми у Верховній Раді. Так тутешні БЮТівці та соціалісти тяжіють до "реґіонщиків". Адже серед перших, других та третіх є чимало давніх "друзєй", яких (до того ж) поєднало палке небажання обрання "нашоукраїнця" Павла Солодова на мера. І ще невідомо, як вплине на наших БЮТівців пересторога їхнього шефа Юлії Тимошенко: з "голубими" - ні-ні! А от натомість світловодські "нашоукраїнці", комуністи та "кармазінці" певною мірою тяжіють одне до одного. Два "литвинівця" поки ще не визначились.
...Ані голова міськради, ані заступники на цій сесії не обиралися - чекають на Солодова. Хто з нетерпінням, а хто зціпивши зуби...

Лев ГАДЮКІН.
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top