Понеділок, 10 грудня 2018
Светловодск

В Україні щогодини від туберкульозу гине одна людина

За статистикою, в Україні щогодини від туберкульозу гине одна людинаЗа статистикою, в Україні щогодини від туберкульозу гине одна людина. Смертність від цієї хвороби  серед жителів саме нашого міста у порівнянні з 2004 роком зросла на 31,4%.
„За 2005 рік у порівнянні з 2004 захворюваність активною формою туберкульозу зросла майже на 40% (по місту на 44,1%, району - 23,7%). Кількість захворювань на відкриту форму туберкульозу серед населення району зросла в 2,1 рази, у місті майже на 9%, - говорить лікар-епідеміолог Світловодської райСЕС Радмила Перепеляк. - Найбільше вогнище заразних форм туберкульозу знаходиться в Хмельницькому, Шевченківському районах та в районі Обеліску. Є будинки, в яких зареєстровано по кілька вогнищ туберкульозу (вул. Будівельників, 12, Леніна, 39, Леніна, 94, Калініна, 12)”.

Однією з причин такого плачевного становища є те, що громадяни ігнорують флюорографічні огляди, які є найефективнішим методом раннього виявлення туберкульозу. За 2005 рік лише 32,5% світловодів зробили флюорографію, а, згідно з діючим законодавством, цю процедуру повинні пройти близько 50% мешканців будь-якого населеного пункту.
Обласні дані
За статистикою, в Україні щогодини від туберкульозу гине одна людинаУ  Кіровоградській області за результатами 2005 року виявлена захворюваність на туберкульоз зросла порівняно з 2004 роком на 13%. Про це ІА „Комівояжер” повідомив головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру Юрій Покалюхін.
За його словами, ці показники вказують не на сплеск захворюваності, а на кращу роботу з діагностики. Так, у 51% ново виявлених хворих туберкульоз був виявлений на профогляді. До того ж, у 2005 році активно працювали пересувні флюорографи, завдяки яким була обстежена значна кількість сільського населення.
Як підкреслив Юрій Покалюхін, покращилася структура хвороби: серед ново виявлених хворих туберкульоз у занедбаному стані був виявлений у 40% випадків (за результатами 2004 року цей показник становив 41%). „Виявлення хвороби на ранніх стадіях має велике значення, адже за умови дотримання лікувального режиму та при ретельному лікуванні у 90% випадків туберкульоз на ранніх стадіях повністю виліковується”, - підсумував головний лікар.
Щодо новинок лікувального обладнання, пан Покалюхін повідомив, що Кіровоградська область отримає у 2006 році рентгенодіагностичний комплекс та тора скоп в операційну на суму понад 1 млн. грн. Нове обладнання буде закуплене за кошти з державного бюджету і розподілене між лікувальними закладами області.
Він наголосив, що з державного бюджету, з часу прийняття Державної програми боротьби з туберкульозом, постійно виділяються значні кошти на лікування хворих. Завдяки цій програмі тубдиспансер повністю забезпечений протитуберкульозними препаратами, які надаються хворим безкоштовно. З обласного бюджету надходять кошти на зміцнюючи препарати та симптоматичне лікування, вітаміни, проте цих коштів не вистачає, хворим доводиться купувати ці препарати за власні кошти. Однак ці препарати цілком доступні по ціні. 
Крім цього головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру прокоментував спроби деяких депутатів ВР внести зміни до Закону України „Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз”. Ці намагання Юрій Покалюхін назвав  популізмом, який послабляє боротьбу з туберкульозом.
За його словами, існуючий ЗУ про боротьбу з туберкульозом досить гарний, проте немає механізму його реалізації. Немає закритих стаціонарів, у яких можна було б лікувати хворих примусово, тому, навіть за сприяння правоохоронних органів, лікувальні установи не можуть боротися з бациловиділювачами, які ухиляються від лікування. У запропонованих змінах до закону вказано, що обов'язкова госпіталізація не поширюється на осіб, які страждають на психічні розлади, вагітних та жінок, що мають дітей до віком 3 років. А при обов'язковій госпіталізації лікування здійснюється протягом 3 місяців з правом подовження чи скорочення за висновком лікарсько-консультативної комісії та за згодою особи. Таким чином, законодавчо затверджується можливість ухилитися від примусового лікування.
„Дотримання прав особи не повинно шкодити іншим людям”, - підкреслив Юрій Покалюхін.
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top