Вівторок, 18 червня 2019
Светловодск

ОБЛАСНЕ НАЧАЛЬСТВО ПРО ОХОРОНУ ЗДОРОВ'Я

Наприкінці минулого тижня у Кіровограді відбулася розширена колегія управління охорони здоров'я ОДА. У її роботі взяли участь начальник відділу охорони материнства і дитинства Надія Жилка, перший заступник голови ОДА Анатолій Ревенко, начальник управління охорони здоров'я ОДА Микола Бенет. Головною метою заходу стало підбивання підсумків у галузі за минулий рік і означення завдань на поточний.


У своїй доповіді пан Бенет, проаналізувавши у своєму виступі роботу і проблеми 2005 року, виокремив кілька завдань, які слід виконати у 2006-му. Так, за його словами, мешканці області найчастіше помирають від хвороб серцево-судинної системи - 55,7%. На другому місці за цим показником - смертність внаслідок онкологічних захворювань - 11,8%.
Характеризуючи динаміку захворювань, він зазначив, що за всіма найважчими із них минулого року спостерігалося збільшення їх кількісних показників. Так, на 100 тис. населення число онкохворих порівняно із 2004 роком зросла на 16 випадків - до 430. Туберкульозних хворих із 95 (на 100 тис мешканців) у позаминулому збільшилася до 110 у 2005-му. Показники зі СНІДу теж виросли на 10 випадків. Особливе занепокоєння викликає дитяча та материнська смертність. Дитяча збільшилася на 9%, а материнська сягнула 34,9 випадків на 100 тис. народжених живими.
Щодо витрат на потреби охорони здоров'я, начальник управління повідомив, що на це у 2005 році було витрачено  246,8 млн. грн., що на 72,6 млн. грн. (41,7%) більше проти 2004 року. Минулого року збільшились видатки проти 2004 року за витратами на 1 ліжко-день на харчування хворим по дитячих закладах охорони здоров'я у 1,63 рази, по туберкульозним закладам у 2,8 рази. В обласному госпіталі для інвалідів війни - у 2 рази, також збільшились видатки на хворих, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи - у 1,5 рази.
Пан Бенет також повідомив, що станом на 1 січня 2006 року в області функціонують 22 неприбуткові благодійні громадські організації "Лікарняна каса", які нараховують 38 тис. 1 особу. За 2005 рік на їх рахунки надійшло коштів на загальну суму 3 млн. 779,1 тис. грн., що стало вагомим підґрунтям у медикаментозному забезпеченні лікувального процесу та дало можливість пролікувати 28 тис. 804 хворих, на суму 2 млн. 941,5 тис. грн., 4 тис. 802 хворих отримали вироби медичного призначення на суму 71,0 тис. грн.
Критиці була піддана якість роботи фельдшерсько-акушерських пунктів  Кіровоградської області. Окрім невисокого рівня медичних послуг 181 ФАП залишається без телефонного зв'язку. Насамперед, це стосується Устинівського, Новомиргородського, Голованівського, Бобринецького та Кіровоградського районів.
Гострою залишається проблема забезпечення санітарним автотранспортом медичних закладів у сільській місцевості. Хоча, зауважив він, у 2004 році ряд районів отримали 19 укомплектованих спецавто підвищеної прохідності, закуплених за кошти місцевих та державного бюджету. Минулого року вже за державні кошти придбано ще три авто.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top