Субота, 25 січня 2020
Светловодск

Жито і пшениця почуваються нормально

Окрім підвищеної загрози на ОРЗ, сильні морози завдали й багато іншого клопоту. І, можливо, більш за все постраждало сільське господарство, а саме - поля, засаджені восени озимими культурами. В якому стані вони сьогодні і чого нам чекати на весну - з такими питаннями ми звернулися до начальника управління сільського господарства Світловодської районної державної адміністрації Романа Сачевського.


- Для того, щоб встановити, в якому стані знаходяться наші озимі культури, існує певна процедура: спеціалісти виїжджають на поле, видовбують шмат ґрунту розміром 20 на 30 сантиметрів з шаром культури (це називається моноліт), кладуть у дерев'яний ящик і залишають у теплому місці. Результати видно лише через 2,5-3 тижні. Такі моноліти були взяті у господарствах всіх форм власності району і результати перевірки говорять про те, що після перших морозів озимі пшениця та жито (5958 га) знаходяться у нормальному стані, а от ячмінь (184 га) та ріпак (261 га) скоріш за все загинули.
Справа в тому, що без прошарку снігу озимина здатна витримати морози до -18°С, а було до -27°С. Та про остаточні результати говорити ще рано, так як нещодавно була нова хвиля похолодань і  минулого понеділка знову спеціалістами були взяті зразки для досліджень. А попереду ще й березень, чиї морози бувають значно страшнішими через початок танення снігу і раптове утворення шару льоду над озиминою.
Це що стосується Світловодського району. Говорячи про область, то неофіційно можу дозволити собі припущення, що ми втратимо близько 25% озимини, по Україні - до 40%. Та будемо сподіватися на краще.
А щодо тривалості проведення досліджень, то звичайно вже є комп'ютеризований пристрій, який дозволяє зробити це значно швидше. Але коштує це задоволення більше 50 тис. грн. У нас таких грошей поки що немає.
Микола ШВЕРНЕНКО....І ПО ОБЛАСТІ
У Кіровоградській області заготовлено лише 42% (9,2 тис. т) від необхідної для проведення посівної кампанії кількості добрив. Про це на нараді з підготовки до весняно-польових робіт заявив заступник голови ОДА Віктор Демченко.
За його словами, сільгосппідприємства області не заготовили добрива на початку зими, а зараз, у зв'язку з подорожчанням газу, хімічні підприємства, що виробляли добрива, підняли ціну на свою продукцію. Скажімо, з 6 лютого ВАТ "Черкасиазот", підняло ціну на аміачну селітру з 40 грн./т до 120 грн./т.
Який врожай будуть мати господарства у Бобринецькому районі, де закуплено 25% добрив від потреби, Голованівському (33%), Долинському (11%), Маловисківському (31%), Новогородківському (34%), Новоукраїнському (2% - 37 тонн), Олександрійському (12%), Світловодському (2% - 10 тонн)?
Віктор Демченко підкреслив, що минулого року в області за рахунок збільшення площ посівів вдвічі зріс врожай соняшника. "Якщо такими темпами експлуатувати ґрунти, і при цьому їх не підживлювати, то через кілька років нам нічого буде робити на наших землях", підкреслив заступник голови ОДА.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top