Понеділок, 10 грудня 2018
Светловодск

Жито і пшениця почуваються нормально

Окрім підвищеної загрози на ОРЗ, сильні морози завдали й багато іншого клопоту. І, можливо, більш за все постраждало сільське господарство, а саме - поля, засаджені восени озимими культурами. В якому стані вони сьогодні і чого нам чекати на весну - з такими питаннями ми звернулися до начальника управління сільського господарства Світловодської районної державної адміністрації Романа Сачевського.

- Для того, щоб встановити, в якому стані знаходяться наші озимі культури, існує певна процедура: спеціалісти виїжджають на поле, видовбують шмат ґрунту розміром 20 на 30 сантиметрів з шаром культури (це називається моноліт), кладуть у дерев'яний ящик і залишають у теплому місці. Результати видно лише через 2,5-3 тижні. Такі моноліти були взяті у господарствах всіх форм власності району і результати перевірки говорять про те, що після перших морозів озимі пшениця та жито (5958 га) знаходяться у нормальному стані, а от ячмінь (184 га) та ріпак (261 га) скоріш за все загинули.
Справа в тому, що без прошарку снігу озимина здатна витримати морози до -18°С, а було до -27°С. Та про остаточні результати говорити ще рано, так як нещодавно була нова хвиля похолодань і  минулого понеділка знову спеціалістами були взяті зразки для досліджень. А попереду ще й березень, чиї морози бувають значно страшнішими через початок танення снігу і раптове утворення шару льоду над озиминою.
Це що стосується Світловодського району. Говорячи про область, то неофіційно можу дозволити собі припущення, що ми втратимо близько 25% озимини, по Україні - до 40%. Та будемо сподіватися на краще.
А щодо тривалості проведення досліджень, то звичайно вже є комп'ютеризований пристрій, який дозволяє зробити це значно швидше. Але коштує це задоволення більше 50 тис. грн. У нас таких грошей поки що немає.
Микола ШВЕРНЕНКО....І ПО ОБЛАСТІ
У Кіровоградській області заготовлено лише 42% (9,2 тис. т) від необхідної для проведення посівної кампанії кількості добрив. Про це на нараді з підготовки до весняно-польових робіт заявив заступник голови ОДА Віктор Демченко.
За його словами, сільгосппідприємства області не заготовили добрива на початку зими, а зараз, у зв'язку з подорожчанням газу, хімічні підприємства, що виробляли добрива, підняли ціну на свою продукцію. Скажімо, з 6 лютого ВАТ "Черкасиазот", підняло ціну на аміачну селітру з 40 грн./т до 120 грн./т.
Який врожай будуть мати господарства у Бобринецькому районі, де закуплено 25% добрив від потреби, Голованівському (33%), Долинському (11%), Маловисківському (31%), Новогородківському (34%), Новоукраїнському (2% - 37 тонн), Олександрійському (12%), Світловодському (2% - 10 тонн)?
Віктор Демченко підкреслив, що минулого року в області за рахунок збільшення площ посівів вдвічі зріс врожай соняшника. "Якщо такими темпами експлуатувати ґрунти, і при цьому їх не підживлювати, то через кілька років нам нічого буде робити на наших землях", підкреслив заступник голови ОДА.
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top