П’ятниця, 15 лютого 2019
Светловодск

Не вщухають транспортні проблеми

27 грудня минулого року виконавчий комітет прийняв рішення "Про погодження та внесення змін до договорів "Про надання послуг пасажирським автомобільним транспортом" - простіше: дав згоду, щоб проїзд містом коштував не 65 коп., а 90 (на Власівку замість 90 коп. - 1 грн. 20 коп.). Через півмісяця (12 січня) знову ж таки цей самий виконком видає нове рішення (за №42), яким скасовує вищеназване.


Які ж причини такої швидкої зміни настроїв міськвиконкомівських чиновників? Цитуємо з деяким скороченням: "У зв'язку із самовільним підвищенням перевізниками вартості проїзду на маршрутах загального користування до внесення змін до відповідних договорів між перевізниками та Світловодським міськвиконкомом, …, та через відсутність висновків спеціалістів управління економіки… щодо обґрунтування підвищення вартості проїзду…".
Дивно, що це з'ясувалося тільки 12 січня, а люди тим часом продовжують платити по-новому і, сказати чесно, дуже нервують з цього приводу. Одна справа платити і розуміти, що нікуди від цього не дінешся, а інша - віддавати свої кровні, маючи інформацію, нібито підвищення ціни незаконне. Але більшість не дивуються - вибори ж бо…
Цим же новим рішенням рекомендується створити комісію з перевірки розрахунків вартості проїзду та провести службове розслідування з приводу непрофесійної підготовки "старого" рішення.
Того ж таки 12 січня було створено комісію з 14 осіб, яку очолила І. Козак - в.о. заступника міського голови. Всі ці поважні люди, серед яких більшість - спеціалісти управління економіки, ресурсів та розвитку міста, а також представники громадськості з цього понеділка (16 січня) протягом 10 днів вивчатимуть пасажиропоток та перевірятимуть розрахунки, надані перевізниками, щодо вартості проїзду. А поки що з четверга, 19 січня, і до моменту прийняття наступного рішення вартість проїзду має складати містом 65 коп., на Власівку - 90.
Ми вирішили поцікавитися, що з приводу такого розвитку подій думають перевізники. Володимир Сергєєв, директор “Світ-Автолегіон”:
- Після публікації у газеті "Світловодськ вечірній" пройшло достатньо часу для обговорення цього питання (мається на увазі публікація за 24 листопада 2005р. Ред.) і жодних претензій протягом місяця не було  Дивно, що ажіотаж піднявся лише тоді, коли збільшилася вартість проїзду. Чому ж немає таких бурхливих емоцій, коли, наприклад, дорожчають продукти, послуги?..
Якщо спеціалісти не були впевнені у розрахунках, навіщо вони приймали перше рішення? Ми чекали розгляду та затвердження розрахунків довго, почекали б ще трохи. Проїзд 90 коп. - це дешево, а 65 - дарма. Всім відомо, мінімальна зарплата зросла, автопідприємство має тримати у штаті не лише водіїв, а й механіків, медсестру тощо.
Кажуть, створена комісія, яка буде вивчати пасажиропоток. Але ж щоб отримати реальну картину, треба вивчати ситуацію щонайменше півроку, адже пасажиропоток залежить і від пори року, і від дня тижня і ще від багатьох чинників... Рішення, прийняте 27 грудня, вважаємо законним.  Вважаю, що нам, перевізникам, слід захищати свої права.

P.S. Якщо вже така оказія сталася, то розібратися в усьму ретельно звичайно ж треба. Але пересічним громадянам однаково - хто винен, важливо - скільки платитимемо...
Вікторія ВОЛОДИМИРСЬКА.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top