П’ятниця, 24 травня 2019
Події

Рішучій виступ за рівні права Новина з фото

Рішучій виступ за рівні права
15 січня 2006 року в демонстраційному залі „Прадо”, що на Леніна 96,  Світловодська міська організація ВГО „Ліга жінок-виборців України „50/50” провела „круглий стіл” на тему: „Рівні права та можливості для жінок і чоловіків в усіх сферах суспільного життя – запорука позитивного розвитку суспільства”.


На зустріч були запрошені лідери місцевих осередків політичних партій, керівники установ, підприємств, організацій, засоби масової інформації. Слід відзначити, що з 15 запрошених чоловіків-лідерів, у заході наважилися взяти активну участь лише 7. Серед них Павло Солодов, Юрій Лукінський, Олександр Путілін, Андрій Зубков, Юрій Мєшков, Валерій Попов, Володимир Цейтлін. Зала була заповнена вщент відомими у місті жінками, здатними відстоювати свої права.

Інформаційним приводом для проведення заходу став той факт, що з 1 січня 2006 року набув чинності Закон України „Про забезпечення прав та можливостей жінок і чоловіків” і його абсолютне несприйняття лідерами міських осередків політичних партій, громадою в цілому. Такий висновок можна зробити, проаналізувавши попередні передвиборні списки кандидатів в депутати міської ради, наміри, які давно обговорюються, щодо висунення кандидатів на посаду міського голови. Жодна партія не планує висувати жінку. Не береться до уваги визнаний світовою практикою рівень – „критичної маси” представництва жінок у парламентах (не менше 30%). Спостерігається політична  латентна дискрімінація. Штучно створюється ситуація, за якої виключається можливість для жінок бути широко представленими  в органах міської влади.

Статею 12 ”Закону України „Про забезпечення прав...” передбачається, що органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування провадять  просвітницьку діяльність з питать гендерної рівності, співпрацюють з об’єднаннями громадян щодо забезпечення рівності прав та можливостей жінок і чоловіків і т.д. Очевидно, що ніхто не поспішає розпочинати діяльність в цьому напрямку. Протягом усіх чотирьох скликань за часів незалежності жінки у складі депутатів міської ради становлять від 15 до 21%. Тенденцій до кардинальних змін щодо гендерного співвідношення поки що не спостерігається.

Рішучій виступ за рівні права

Прослухавши повідомлення голови міської організації Ліги Тетяни Дроздової про ситуацію, яка склалася на сьогодні, заступника голови Ліги Адоліни Іваненко про новий Закон, заступника голови Ліги Валентини Варфоломєєвої про подібності і відмінності між жінкою і чоловіком та розрізнення ролей, які вони відіграють у суспільстві, заступника міського голови Наталі Гаврилюк про переваги і недоліки жінки-керівника з власного досвіду роботи, учасники вдалися до цікавої тривалої дискусії. Переважна більшість чоловіків погодилася з тим, що жінкам таки потрібно надати місце у передвиборних списках кандидатів у депутати міської ради, а Володимир Цейтлін, навіть висловив позитивну думку з приводу підтримки жінки на посаду міського голови.

Підбиваючи підсумки заходу, Ліга закликала  міську владу, лідерів місцевих осередків політичних партій  негайно переглянути своє ставлення до жінки, забезпечити їй рівні права  з чоловіками на виборах до міської ради  у 2006 році. Не можна  допустити продовження дискримінації жінок у найближчі 5 років. Часу обмаль, але все можна виправити, усвідомивши, що керувати містом повинні не тільки чоловіки.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top