Вівторок, 17 жовтня 2017
Светловодск

Про наші проблеми знають у Києві

Тема підтоплення для світловодців, особливо для мешканців Хмельницького мікрорайону (як і ще для сотень тисяч жителів населених пунктів, що розміщуються поряд з водосховищами), сьогодні як ніколи є актуальною. Як зазначив один з високопосадовців, за період свого існування Дніпровський каскад "з'їв" таку приберегову площу, яку приблизно займає наше місто. Певно, це ціна за нехтування людьми законів природи…
altДва останні тижні заступник міського голови Н. Гаврилюк займалася вирішенням цього питання на державному рівні. Щойно Наталя Іванівна повернулася зі столиці, ми поцікавилися: чи почули наш голос у Верховній Раді, чи варто очікувати допомогу з боку держави, і взагалі, які наші перспективи з огляду саме на цю проблему.
- Як ви знаєте, ще у 2003 році міський голова брав участь у парламентських слуханнях  щодо підтоплення територій міст України, і Постановою Верховної Ради України ще у березні 2003 року було передбачено пріоритетне фінансування по м. Світловодську. На жаль, ні того року, ні наступного, ні поточного державним бюджетом на ці цілі кошти не виділялися, хоча існує три постанови Кабінету Міністрів України щодо фінансування державної програми з усунення підтоплення на території міст України.
Для нашого міста -  це комплекс заходів, який передбачає близько 14 мільйонів гривень  капіталовкладень: поверхневий водовідвід, будівництво сифонних дренажів, реконструкція існуючих насосних станцій. Зараз Дніпропетровським інститутом розроблено проектно-кошторисна документація на першочергові заходи (І етап), на які необхідно 2,4 млн. грн.
Зрозуміло, що міський бюджет не у змозі виділити таку суму коштів на ліквідацію підтоплення.  Ним фінансується поточне утримання (близько 160 тис. грн.): робота насосних станцій, які зараз обслуговуються комунальним підприємством "Карат", та виплата заробітної плати персоналу, який обслуговує насосні станції. Інших джерел фінансування у нас немає. Цього року, згідно з рішенням сесії, ми спрямували більше 20 тисяч гривень на найнагальніші потреби мешканців Хмельницького мікрорайону. Те, що можна зробити за рахунок міського бюджету, природоохоронного фонду, ми виконали.
Перебуваючи в Києві, ми вирішували питання включення нашої позиції першочергових заходів до державного бюджету України. У першому читанні ми пройшли по рекомендаціям бюджетного комітету України, але у зв'язку з тим, що бюджет був незбалансованим, у підготовці до другого читання Кабінет Міністрів вилучив практично всі видатки, у тому числі і наші.
Але нам вдалося зробити наступне: до другого читання у Верховній Раді, яке відбудеться 1 грудня, ми залучили наші видатки по першочерговим заходам до порівняльної таблиці. Якщо Міністерство фінансів разом з комітетом дадуть можливість додаткового ресурсу, то  нам, за словами, пані Супрун та представників Міністерства фінансів, виділять 1,5 млрд. грн. Тобто, сподівання, що видатки на першочергові заходи щодо підтоплення можуть бути включені до державного бюджету на 2006 рік, є. Але подивимося, як проголосують народні депутати, до речі, підтримкою деяких (Яворівського, Осадчого, Сакса, Крюковського) ми залучилися. Тобто, про нашу проблему відомо на рівні Верховної Ради. Будемо сподіватися, що у третьому читанні наші видатки таки врахують і фінансування комплексу заходів відбуватиметься за рахунок бюджету держави.
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Засранетц Сьогодні, 17:37
  Застосовуються тимчасові тарифи на тепло 1
  Засранетц-фото
  Есть мнение, что надо соглашаться с любым тарифом, пока Побут не пересмотрел его в связи с "поднятием пенсий".
 • Bzik 15 жовтня 2017
  Ремонт вулиці Єгорова – дорога буде, наче злітна смуга 3
  Bzik-фото
  Зрада зрадная, чего уж там...
 • Novatorr 15 жовтня 2017
  Траса для автокросу у Світловодському районі здивувала першого віце-президента FAU 2
  Novatorr-фото
  Интересно, когда трасса не занята, на ней можно приезжать погонять? или будут держать закрытую до следующих соревнований?
 • Алекс Горбунов 13 жовтня 2017
  Ремонт вулиці Єгорова – дорога буде, наче злітна смуга 3
  Алекс Горбунов-фото
  Цитата: amigo
  пока положат плиты, фуры убьют все дороги в городе.

  Вы ничего не понимает в коммерции! fellow Это так задумано. winked Потом Богданку будут плитами покрывать и ещё дополнительно 30-40 миллионов осваивать. wink
 • amigo 13 жовтня 2017
  Ремонт вулиці Єгорова – дорога буде, наче злітна смуга 3
  amigo-фото
  Молодцы, пока положат плиты, фуры убьют все дороги в городе. По Хмельницкого уже начала появляться колея. На местах где Водоканал колупал, асфальт уже начал проваливаться.
  Кстати, дорога будет намного уже чем была fellow
 • Алекс Горбунов 12 жовтня 2017
  Ціна питання – 9 мільйонів? (УТОЧНЕНО) 3
  Алекс Горбунов-фото
  Драли всех пересичных и на болте вертели и до и еще больше после перемогы. Плевать им на все комментарии, идите мимо пролетарии. Вы видели такого волка, который бы принёс зайцу морковку? В этой стране угасающей сам себя спасай замерзающий.
 • Засранетц 12 жовтня 2017
  Ціна питання – 9 мільйонів? (УТОЧНЕНО) 3
  Засранетц-фото
  А что тут комментировать? Когда тарифы разрешили регулировать каждому сельсовету, только люди с альтернативным строением мозга могли подумать, что они станут внезапно падать вниз. Плюс мэр города, который не в состоянии оплатить полторы тыщи гривасей за свою мышиную возню в судах, вряд ли станет на сторону горожан. Выход один, как говорил Мыкола Яныч - "Хватит ныть! Берите лапиты и копайте!" laughing

  P.S. Нет расчетов Побута про обоснование повышения тарифов, нет и предмета обсуждения. Их можно опубликовать? А то без цифр, все скатится в банальщину типа "геть ганьба"! Но если одним из аргументов Побута прозвучало "было повышение минималки", то можно смело настродамить еще одну корректировку в "расчетах" после "подъема" пенсий. У меня все.
 • admin 12 жовтня 2017
  Ціна питання – 9 мільйонів? (УТОЧНЕНО) 3
  admin-фото
  Поражает отсутствие комментариев... и не важно каких! Неужели всех все устраивает? Вы, когда зубами стучать начнете, - вспомните этот момент.
 • Засранетц 10 жовтня 2017
  Наступного тижня почнуться виплати підвищених пенсій 1
  Засранетц-фото
  Підвищення пенсій не носить інфляційний характер, тому не може призвести до підвищення цін.

  А за чей счет банкет? Если совсем недавно, тот же Вова Гройсман чревоверещал за "огромную финансовую дыру в ПФ".

  И да, вспомним как не поднялись цены после "повышения" минимальной зарплаты.
 • admin 9 жовтня 2017
  АФІША: Державний академічний Волинський народний хор (РОЗІГРАШ КВИТКІВ!) 2
  admin-фото
  Цитата: Voda
  Хотіла придбати квиток на подарунок жінці, але...чи не буде холодно в парку 23 жовтня після заходу сонця?
  Концерт відбудеться у міському Палаці культури.

Top