П’ятниця, 15 лютого 2019
Светловодск

Про наші проблеми знають у Києві

Тема підтоплення для світловодців, особливо для мешканців Хмельницького мікрорайону (як і ще для сотень тисяч жителів населених пунктів, що розміщуються поряд з водосховищами), сьогодні як ніколи є актуальною. Як зазначив один з високопосадовців, за період свого існування Дніпровський каскад "з'їв" таку приберегову площу, яку приблизно займає наше місто. Певно, це ціна за нехтування людьми законів природи…


altДва останні тижні заступник міського голови Н. Гаврилюк займалася вирішенням цього питання на державному рівні. Щойно Наталя Іванівна повернулася зі столиці, ми поцікавилися: чи почули наш голос у Верховній Раді, чи варто очікувати допомогу з боку держави, і взагалі, які наші перспективи з огляду саме на цю проблему.
- Як ви знаєте, ще у 2003 році міський голова брав участь у парламентських слуханнях  щодо підтоплення територій міст України, і Постановою Верховної Ради України ще у березні 2003 року було передбачено пріоритетне фінансування по м. Світловодську. На жаль, ні того року, ні наступного, ні поточного державним бюджетом на ці цілі кошти не виділялися, хоча існує три постанови Кабінету Міністрів України щодо фінансування державної програми з усунення підтоплення на території міст України.
Для нашого міста -  це комплекс заходів, який передбачає близько 14 мільйонів гривень  капіталовкладень: поверхневий водовідвід, будівництво сифонних дренажів, реконструкція існуючих насосних станцій. Зараз Дніпропетровським інститутом розроблено проектно-кошторисна документація на першочергові заходи (І етап), на які необхідно 2,4 млн. грн.
Зрозуміло, що міський бюджет не у змозі виділити таку суму коштів на ліквідацію підтоплення.  Ним фінансується поточне утримання (близько 160 тис. грн.): робота насосних станцій, які зараз обслуговуються комунальним підприємством "Карат", та виплата заробітної плати персоналу, який обслуговує насосні станції. Інших джерел фінансування у нас немає. Цього року, згідно з рішенням сесії, ми спрямували більше 20 тисяч гривень на найнагальніші потреби мешканців Хмельницького мікрорайону. Те, що можна зробити за рахунок міського бюджету, природоохоронного фонду, ми виконали.
Перебуваючи в Києві, ми вирішували питання включення нашої позиції першочергових заходів до державного бюджету України. У першому читанні ми пройшли по рекомендаціям бюджетного комітету України, але у зв'язку з тим, що бюджет був незбалансованим, у підготовці до другого читання Кабінет Міністрів вилучив практично всі видатки, у тому числі і наші.
Але нам вдалося зробити наступне: до другого читання у Верховній Раді, яке відбудеться 1 грудня, ми залучили наші видатки по першочерговим заходам до порівняльної таблиці. Якщо Міністерство фінансів разом з комітетом дадуть можливість додаткового ресурсу, то  нам, за словами, пані Супрун та представників Міністерства фінансів, виділять 1,5 млрд. грн. Тобто, сподівання, що видатки на першочергові заходи щодо підтоплення можуть бути включені до державного бюджету на 2006 рік, є. Але подивимося, як проголосують народні депутати, до речі, підтримкою деяких (Яворівського, Осадчого, Сакса, Крюковського) ми залучилися. Тобто, про нашу проблему відомо на рівні Верховної Ради. Будемо сподіватися, що у третьому читанні наші видатки таки врахують і фінансування комплексу заходів відбуватиметься за рахунок бюджету держави.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top