Неділя, 16 травня 2021
Влада

Програма економічних реформ у центрі уваги громадськості Світловодська

Програма економічних реформ у центрі уваги громадськості Світловодська30 червня у кабінеті міського голови за "круглим" столом зібралися керівники державних установ, управлінь виконкому міської ради, представники громадських організацій, журналісти, депутати міської ради на чолі з секретарем міської ради Віталієм Юшком з метою обговорення Програми економічних реформ Президента Віктора Януковича "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава", яка була затверджена на початку червня 2010 року.
Для участі у заході з обласного центру прибула Людмила Давиденко – заступник голови Кіровоградської облдержадміністрації.


Світова економічна криза не оминула Україну. Вона зачепила всі галузі економіки, болісно позначилася на життєвому рівні мільйонів громадян. Настав час рішучих реформ. Саме на це і спрямована Програма економічних реформ на 2010-2014 рр. "Заможне суспільство, конкурентоспроможності економіка, ефективна держава".

Програма має три цілі: заможне суспільство, конкурентоздатна економіка, ефективна держава. У Програмі є чотири пріоритетні напрями: створення базового підґрунтя для економічного зростання; формування сприятливого інвестиційного клімату; модернізація інфраструктури та базових секторів; в поліпшення якості життя. Є також п'ятий напрям – підвищення якості державного управління, який буде представлено восени. Перше, чим відрізняється запропонована Програма економічних реформ від низки попередніх: тут представлено чітку методологію її побудови. По-друге, Програма передбачає взаємну узгодженість реформ в різних секторах. По-третє, є чітка регламентація процесу реалізації Програми по трьох етапах – до кінця 2010 року, 2011-2012 рр., 2013-2014 рр. Структура кожного напряму є такою: проблеми та причини; мета та завдання; необхідні кроки; етапи реформ (І етап – до кінця 2010 р., ІІ етап – до кінця 2012 р., ІІІ етап – до кінця 2014 року); індикатори успіху.


"Я приїхала до Світловодська, щоб почути вашу думку щодо програми економічних реформ, яку пропонує наша політична сила – партія Регіонів, вислухати ваші зауваження і пропозиції". З таких слів розпочала засідання "круглого столу" Людмила Вадимівна. Далі вона повідомила, що у Кіровограді створено регіональний комітет з економічних реформ, який успішно працює. Оброблено чимало пропозицій від міст і районів області. "Гадаю, мені не треба вас переконувати у тім, що нам далі не можна жити одним днем", – сказала Людмила Давиденко. З її точки зору говорити про підвищення соціальних стандартів дуже важко, коли промисловий блок не працює, а в країні тривають перманентні вибори. "Сьогодні нашій політичній силі – Партії регіонів – доводиться виконувати обіцянки і наших попередників. Але всі зобов'язання щодо підвищення соціальних стандартів виконуються, як би не було нам важко" – наголосила заступник голови ОДА.

Вона знає, що у Світловодську є заборгованість по заробітній платі, але проблеми є не тільки у нашому місті, а й у інших регіонах області. Керівники підприємств і установ повинні шукати альтернативні рішення не тільки для економії, а й для залучення коштів. Питання виплати заробітної плати – на особливому контролі у губернатора, в міністерствах, у Президента. Зрушення обов'язково будуть, бо використовувати бюджет тільки на заробітну плату далі не можна. Треба робити реформи.

"Напередодні виборів ніяка політична сила не хоче робити непопулярні кроки, неприємні для багатьох. Не зважаючи на те, що коаліцію у Верховні Раді України утворили кілька політичних сил, відповідальність бере на себе саме Партія Регіонів. Ми не боємося взяти на себе відповідальність", – підкреслила Людмила Вадимівна.

Учасники круглого столу поділилися своїми поглядами на реалії сьогодення, висловили слова підтримки Програмі економічних реформ, внесли свої пропозиції.

"Це дуже амбітна стратегічна програма. Мені подобається, що вона розроблена, як стратегічні плани у західних країнах. Вже давно настав час зробити рішучі кроки щодо створення базових передумов економічного росту, стабілізації державних фінансів та створення стійкої фінансової системи, приборкання інфляції, формування режиму максимального сприяння бізнесу шляхом зменшення ролі держави в економіці, зниження адміністративних бар'єрів, модернізації податкової системи, розвитку ринку землі, переходу від дотацій до самоокупності виробництва і соціальних послуг", – підкреслив перший заступник міського голови Юрій Лукинській.

Своїми думками стосовно того, як долати застарілі або штучно створені проблеми, як виходити з прірви бездіяльності, які першочергові кроки слід робити в процесі реформування ділилася Любов Чекаленко – заступник генерального директора ЗАТ "Об'єднання "Дніпроенергобудпром", голова планово-бюджетної комісії міської ради, голова громадської ради міста Надія Мальцев, голова депутатської комісії з соціальних питань, питань охорони здоров'я, навколишнього природного середовища Валентина Юрченко, секретар міської ради Віталій Юшко та інші.

Серед пропозицій до тактичних завдань по реалізації Програми були такі: внести зміни до статті 22 Закону України "про державну статистику" в частині встановлення норми, згідно з якою органи місцевого самоврядування матимуть право доступу до показників статистичної звітності промислових підприємств "основного кола", розташованих на відповідній адміністративній території, що сприятиме визнанню правових, економічних та організаційних засад формування цілісної системи прогнозування та стратегічного планування розвитку адміністративної території, а також сприятиме запровадженню ефективного моніторингу фінансово-господарської діяльності промислових підприємств "основного кола", розташованих на відповідній адміністративній території.

Поетапне зниження податку на прибуток та надходження податку на прибуток приватних, малих підприємств за місцезнаходженням;
внести зміни до статті 19 Закону України "Про плату за землю" в частині встановлення норми, згідно з якою орендна плата за землю та земельний податок стягується з моменту прийняття рішення про надання земельної ділянки у власність або користування (у випадках переходу права власності на майно згідно статті 120 Земельного кодексу України);
врегулювати неузгодженості законодавчої бази щодо питання проведення періодичної повірки, обслуговування та ремонту квартирних засобів обліку води;
надати підприємствам усіх форм власності, що здійснюють свою діяльність у сфері житлово-комунального обслуговування населення, пільги з ПДВ;
передбачити виділення коштів з державного бюджету на виконання капітального ремонту житлових будинків при створенні ОСББ та багато інших.

Всі пропозиції будуть опрацьовані і направлені до Кіровоградського регіонального комітету з економічних реформ.

Програма економічних реформ у центрі уваги громадськості Світловодська

Програма економічних реформ у центрі уваги громадськості Світловодська

Програма економічних реформ у центрі уваги громадськості Світловодська

Програма економічних реформ у центрі уваги громадськості Світловодська

Програма економічних реформ у центрі уваги громадськості Світловодська

Тетяна ДРОЗДОВА,
Богдан ДРОЗДОВ (фото).Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
Booking.com

Top