Вівторок, 18 червня 2019
Влада

На засіданні виконавчого комітету

Минулого четверга на черговому засіданні виконкому було розглянуто більше 50 питань, з яких близько 30 – житлові.
Отож, сімох осіб поставили на чергу, 13 – з різних причин знято з квартирного обліку, двом претендентам – видали службові ордери, одному – звичайний, решта питань – розгляд житлових питань згідно з заявами громадян.


З серпня у дитячих садочках – нові ціни! Про встановлення нової батьківської плати за відвідування дитячого навчального закладу присутнім повідомив Геннадій Френкель, начальник управління освіти. Отож, з 1 серпня 2010 року плата за одне відвідування дитиною дошкільного навчального закладу становитиме 4.70 (це – 40% від вартості харчування дитини на день по нормі згідно розрахунку). Зараз вона – плата – на 35 копійок менша.

Від плати звільняються батьки та особи, які їх замінюють, сукупний доход яких на кожного члена сім'ї за попередній квартал, з урахуванням індексу зростання цін, не перевищує рівня забезпечення прожиткового гарантованого мінімуму.

Цукровий діабет – соціальна проблема. Інформацію про стан виконання міської програми «Цукровий діабет» на 2010 рік оприлюднила Тетяна Городиська, завпо-ліклінікою ЦРЛ.

Тетяна Миколаївна повідомила, що на початок року на диспансерному обліку у лікаря-ендокринолога знаходилось 283 хворих на інсулінозалежний цукровий діабет, з них 238 – хворих по місту. З початку року вперше виявлено 7 хворих по місту та 5 по району. На інсулінотерапію переведено 20 хворих на цукровий діабет другого типу, з обліку знято 6 хворих, з них 5 – померли.

Станом на сьогодні на диспансерному обліку в ендокринолога знаходиться 305 хворих на інсулінозалежний цукровий діабет, з них 234 пацієнта пенсійного віку, один учасник ВВВ. На диспансерному обліку у дитячого ендокринолога перебувають троє хворих на цукровий діабет дітей.

Облік хворих проводиться згідно з існуючою статистикою. Дані про хворих передаються до обласного реєстру.

З 305 хворих на інсулінозалежний цукровий діабет 175 хворих отримують препарати інсуліну вітчизняних виробників, та 130 – імпортні.

Забезпечення препаратами інсуліну за звітній період проводилось за рахунок міського бюджету. Отримано препаратів інсуліну імпортних виробників на суму 91 071 грн. З державного бюджету централізованого забезпечення препаратами інсуліну не проводилось.

В Світловодській ЦРЛ функціонує кабінет «діабетична стопа», в якому лікуються хворі на цукровий діабет, ускладнений ангіопатією нижніх кінцівок. За звітній період в кабінеті проліковано 26 хворих.

29 грудня 2009 р. на сесії міської ради затверджена міська програма «Цукровий діабет» на 2010 рік (рішення № 1433), направлена на зменшення кількості ускладнсннь внаслідок цієї хвороби, збільшення тривалості та якості життя хворих, та досягнення максимальної компенсації діабету.

Згідно з запланованими напрямками реалізації та заходами програми «Цукровий діабет» на 2010 рік всі хворі забезпечуються безкоштовно Інсуліном високої якості.

Задля раннього виявлення хворих на цукровий діабет ведеться величезна профілактична робота. Порівнюючи показники за звітний період минулого року і першого півріччя 2010 року, слід зауважити, що кількість випадків діабетичної ангіопатії, що призвела до катаракти зменшилась на 55%; кількість випадків діабетичної нефропатії збільшилась на 34%; кількість випадків діабетичної ретинопатії за І півріччя минулого року склала 72 – за звітний період зросла на 23%, складаючи 94 випадки, покращилась своєчасна виявляємість ускладнень від цукрового діабету.

Цукровий діабет – це соціальна проблема, для розв’язання якої необхідна державна підтримка, координація зусиль центральних та місцевих органів виконавчої влади.

«СВ».Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top