Понеділок, 20 травня 2019
Освіта

Відгриміли випускні бали…

Навчальний рік, разом із його здобутками та складнощами та з незалежним оціночним тестуванням, також – вже позаду. Попереду – новий навчальний рік. А у „перерві” нам вдалося трішки поспілкуватися з головним міським освітянином Геннадієм Френкелем.
Цьогоріч, сказав пан Френкель, підбиваючи підсумки минулого року, 10 шкіл міста видали „путівку у життя” 359-ом випускникам. Причому, 33 з них отримали ще й „довісок” у вигляді „золотих” медалей – що майже на десяток більше минулорічного показника. Але тоді й випускників було трішки менше... Щодо незалежного оцінювання, через яке було зламано чимало „списів”, то Геннадій Френкель не міг не погодитись із загальною думкою, що тести для випускників були із значно завищеними вимогами, особливо, – з англійської і математики.


„Тести, – відмітив він, – річ нова, відтак, недостатньо апробована. Їхня значна складність пояснюється тим, що запитання до них складали не стільки педагоги середніх шкіл, скільки інститутські фахівці. Сподіваюсь, на наступний рік критичні зауваження будуть враховані”. А ще головний міський освітянин сподівається, що середня освіта не стане в Україні 12-річною, як Європі – нам ще зарано. Та й у фінансовому вимірі важкувато... Цього року, каже пан Френкель, у школах, через перехід на 11-літку, не було десятих класів. Якщо таки буде введено 12-річну середню освіту – станеться ще один „стрибок” через клас. В результаті чого на наступний рік не буде жодного випускника. „Уявляєте, як це позначиться на економіці держави через п'ять років, яка недоотримає тисячі спеціалістів – випускників вишів!? Гадаю, середня освіта залишиться у нас таки 11-річною”, – спрогнозував Геннадій Френкель.

Що ж до підсумків навчального року, що вже став надбанням історії, головний освітянин назвав його складним і неоднозначним. Складнощі, за його словами, розпочалися вже 1 вересня 2009 року – після непопулярного, але вимушеного рішення міської адміністрації, пов’язаного, передовсім, з браком фінансування, значно скоротити кількість освітян у Світловодську. Економія бюджетних коштів призвела до відміни індивідуальних та факультативних занять та занять з обдарованими дітьми... Не міг пан Френкель і не згадати й форс-мажорної перерви цієї зими, коли і вчителі, і учні перебували на карантині, впровадженому розпорядженням Кабміну через загрозу пандемії „свинячого” грипу. Внаслідок чого, каже він, Світловодськ залишається єдиним містом в Україні, де зафіксовано конфлікт освітян з міською владою... І попри розпорядження Національного комітету примирення (при Кабінеті Міністрів України), 1,2 мільйона гривень компенсації освітянам за вимушену „карантинну” відпустку й досі їм не відшкодовано, Світловодськ у цьому відношенні – єдине місто Кіровоградської області. Та, незважаючи на ці та подібні складнощі, зазначає освітянський начальник, всі державні Програми виконано. І харчування школярів було налагоджено належним чином, також. Причому, учні 1-4 класів їли у світловодських школах безкоштовно.

Говорячи за підготовку шкіл міста до нового навчального року, наш співрозмовник підкреслив, що вона стабільна і відбувається без збоїв, і з дотриманням наміченого графіка. Щоправда, – за рахунок освітян, батьків учнів та доброчинців. З міського бюджету, поки що, на ці цілі не надійшло жодної копійки... Завершив же свій освітянський „огляд” Геннадій Френкель на оптимістичній ноті: виявляється, у Світловодську спостерігається стійке зростання вихованців в усіх без винятку дитячих садках. Вперше за багато-багато років!

Віталій Асауленко.
Богдан Дроздов (фото).Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top