Четвер, 20 червня 2019
Корисна інформація

Правова допомога в цивільному судочинстві

Правова допомога в цивільному судочинствіКожен з нас при спробі вирішити життєві проблеми власними силами може опинитися в безвихідній ситуації. Так само і в сфері правових відносин. Чим більше ми покладаємося на власні сили, намагаючись самотужки опанувати знання для участі в судовому процесі, тим складніше буде виправити ситуацію спеціалісту.
Відповідно до ст.12 ЦПК України особа, яка бере участь у справі, має право на правову допомогу, яка надається адвокатами або іншими фахівцями в галузі права в порядку встановленому законом.


Різниця між адвокатами та фахівцями в галузі права полягає у відповідальності перед клієнтом.

Діяльність адвокатів та їх відповідальність перед клієнтом, а також певний рівень їх кваліфікації гарантується Законом України "Про адвокатуру". Тому, у випадку неякісної правової допомоги адвокат може бути притягнутий до встановленої законодавством відповідальності.

У випадках надання допомоги фахівцем у галузі права, правова допомога надається у порядку, встановленому цивільним законодавством. Але спеціального закону, який би визначав порядок та умови надання правової допомоги фахівцями в галузі права немає. Допускаючи таких спеціалістів до представництва ваших інтересах в суді, ви, як правило, не перевіряєте чи мають вони вищу юридичну освіту, тобто, чи вони є власне фахівцями у галузі права. Не існує органу, який би перевіряв їх кваліфікацію і контролював би їх діяльність.

Правова допомога полягає не тільки в правильному оформленні документів, все частіше громадяни потребують допомоги правознавця для представництва своїх інтересів в суді.

Поняття представництва визначено цивільним та цивільно-процесуальним кодексами України (ЦК та ЦПК України), в яких вказано правові межі дії представників та наслідки таких дій. Тому, звертаючись за допомогою до адвоката чи фахівця в галузі права для представництва від вашого імені, ви повинні пам'ятати, що ч.1 ст.44 ЦПК України встановлено, що представник, який має повноваження на ведення справи в суді, може вчиняти від імені особи, яку він представляє, усі процесуальні дії, що їх має право вчиняти сама особа. Таке положення для юридично необізнаних осіб може призвести до порушення їх прав, оскільки вони у переважній більшості випадків не розуміють характер та зміст тих повноважень, якими вони наділяють свого представника. Тому, якщо ви потребуєте, щоб ваші інтереси в суді були представлені не вами особисто, а вашим представником, то краще якщо ним буде адвокат чи фахівець у галузі права з вищою юридичною освітою та досвідом роботи представництва в судах.

Обираючи представника, який буде представляти ваші інтереси в суді слід пам'ятати, що не варто надавати такі повноваження фахівцю, який: постійно відволікається на інші справи, а в ході судового розгляду надає до суду заяви про відкладення чи перерви в судових засіданнях, не з'являється в судові засідання по різним причинам, тим самим затягуючи захист ваших прав та розгляд справи в суді; обіцяє швидко вирішити вашу проблему до того, як ви встигли повністю розповісти про неї; пропонує вам вирішити проблему незаконним шляхом; хвалиться своїми зв'язками в усіх органах влади; має погану репутацію та негативні рекомендації інших клієнтів; надає вам роз'яснення, яких ви не можете зрозуміти; який не є адвокатом і не може надати вам документ, що він є фахівцем у галузі права.

Хочеться зауважити, що невдоволення громадян сучасним станом цивільного судочинства, у багатьох випадках зумовлений некомпетентністю представників, які взяли на себе зобов'язання захистити права людини в суді, а не рішенням суду, адже суддя має виносити рішення на підставі тих доказів і аргументів, які надані представником від вашого імені.

Наталія КОЛЯДА,
керівник апарату суду.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top