Середа, 22 травня 2019
Культура

У музеї — свято

У музеї — святоВісімнадцятого травня музеї всього світу відзначатимуть Міжнародний день музеїв. А у Світловодського міського краєзнавчого музею у ці травневі дні подвійне свято — виповнюється сорок років з часу створення цього закладу і двадцять років як він міститься за нинішньою адресою по вулиці Гагаріна, 19.
Мабуть, не зайве буде згадати імена тих, хто кілька десятків років тому створював на громадських засадах музей. Це Тимофій Гаврилов, Олександра Гайворонська. Євгенія Кокоріна. Поліна Попова, Ніна Рудь, Іван Артем'єв. Великим ентузіастом музейної справи була і Ольга Аболмасова. Сьогодні працівники музею намагаються не лише зберегти традиції своїх попередників, а й примножувати їх. Чимало уваги ми приділяємо науково-експозиційній, науково-дослідницькій, пошуковій роботі. Багато світловодців пам'ятають цікаві тематичні виставки: «Табурише моє. Табурище» (творча спадщина В.Соколова), «Організатор, керівник, людина» (пам'яті А.Тузовського), «Край наш козацький», «Дивосвіт Світлани Сіненко», «Світловодські барви» та ін.


Збереження історичної пам'яті, популяризація творчості місцевих майстрів ужитково-прикладного мистецтва, просвітницька діяльність – ці та інші завдання стоять сьогодні перед працівниками музею. Реалізовувати їх, втілювати у життя допомагає нам управління культури міськвиконкому, колеги – працівники культосвітніх закладів, педагоги і, звичайно ж, наші славні земляки, які щедро діляться своїм талантом із світловодцями та гостями міста. Хочеться подякувати активним учасникам міських та обласних виставок, людям, які займають активну життєву позицію і завжди є нашими найпершими помічниками. Це Любов Дворцова, Тетяна Парфьонова, Раїса Разноока, Василь Російський, Іван Якименко, Діана Молокоєдова, Олена Шаньгіна, Марина Касіщева, Тетяна Буравцева, Наталя Дзюник та багато інших. Дякуємо і тим небайдужим світловодцям, завдяки яким музей поповнюється експонатами (їх, до речі, налічується понад чотири з половиною тисячі). Це Володимир Черняк, Ілля Доронін, Михайло Шаповал, Геннадій Скворцов.

Напередодні свята доречно згадати і про плани. Зараз готуємося до чергової річниці міста, хочемо порадувати відвідувачів музею новою зустріччю з надзвичайно талановитими людьми, розробляємо екскурсії для школярів, під час яких вони дізнаються багато цікавого про історію рідного міста.

Є й проблеми. Приміщення музею недостатнє за розмірами, воно вкрай потребує ремонту. Тож запрошуємо до співпраці і благодійників, і всіх, кому небайдуже історичне минуле нашого краю, його сьогодення і майбутнє. А 18 травня в музеї День відкритих дверей.

Віктор СЕРГЕЄВ,
директор міського краєзнавчого музею, лауреат обласної краєзнавчої премії ім.В.Ястребова.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
Вельмишановний Віктор Сергеєв! На мою думку, останнє місце у переліку, цитую: "...була і Ольга Аболмасова" звучить принизливо(враховуючи контекст:"Сьогодні працівники музею намагаються не лише зберегти традиції своїх попередників, а й примножувати їх." Зберегти???? Примножити???????????).Власне,я дізнався про ваше маленьке місто тільки після того, як познайомився з цією надзвичайною пані на церемонії нагородження переможців "Музейна подія-2006". Запропоновані нею матеріяли переконували у тому, що ваше місто живе повнокровним життям... На сьогоднішній день, коли засоби масової інформації, здавалося б, стали доступнішими...- я збентежений, одноманітні повтори, бюрократія, переписування...коли, напевне, чекаєш чогось, тебе вбиває звістка про смерть цієї Ґеніальної Людини, і, здається, місто померло теж...
Згадую нашого поета-кобзаря: "У нашім раї на землі..." Веду я це до того, що місто ваше є той рай, подарований Господом Богом,і забувати про це-то є великий гріх і перед собою, і перед своєю державою!!! Забувати про людей, які примножили його славу, на мою думку, і думку моїх колєґ, принаймні недостойно тих, хто покликаний свято берегти джерельну пам'ять минулого, для своїх нащадків-без коріння саду не цвісти!!!!!!
Ще раз хотілося б привітати Вас зі святом працівників музеїв! Чекаємо на позитивні зміни. Щасти!!!!!!!
 • Не нравится
 • 0
 • Нравится
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
selenjer.djer что за хренотень вы написали?В статье рассказывается о юбилее музея,а вы вылили ведро помоев на наш любимый город и не по делу наехали на автора статьи.Стыдно!!!!такие как вы,своими подлыми комментами позорят честь Украины на международной арене!!!!!!!из-за вас под срывом Евро 2012!!!!!!!!!!!!Позор!!!!Тьфу на вас..............тьфу на вас ещё раз
 • Не нравится
 • 0
 • Нравится


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top