Понеділок, 17 червня 2019
Події

Любов до книг – це дар людині від природи!

Любов до книг – це дар людині від природи!25 березня нинішнього року в обласній бібліотеці для дітей ім. А.П.Гайдара відбувся обласний етап VI Всеукраїнського конкурсу "Найкращий читач України-2010", в якому взяли участь переможці міського етапу конкурсу.
Організаторами конкурсу виступили Громадська організація "Форум видавців" та Національна бібліотека України для дітей за підтримки Міністерства культури і туризму України та Міністерства освіти і науки України, а в області – управління культури і туризму Кіровоградської облдержадміністрації, Кіровоградська обласна бібліотека для дітей ім. А. П. Гайдара та обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського.


В Кіровоградській області такий конкурс проводиться вшосте, і дуже приємно, що з року в рік активність та рівень підготовки учасників конкурсу зростає. У 2010 році в регіональних етапах конкурсу взяло участь близько 4500 читачів-дітей. Згідно з умовами конкурсу участь у ньому брали усі бажаючі учні 6-7 класів загальноосвітніх навчальних закладів – читачі сільських, шкільних, районних (міських) та обласних бібліотек для дітей.

Місто Світловодськ гідно представили переможці міського другого етапу учень 7 класу Владислав Кодак СЗШ №7 та учениця 6 класу НВК №4 Анна Петрова. Владислав – найкращий читач міста (посів у міському конкурсі читачів І місце серед учасників 7 класів), один з кращих в області (на Кіровоградщині він – другий) та призер міських олімпіад з хімії та географії. Анна посіла у міському конкурсі читачів І місце серед учасників 6 класів, є вихованкою Школи Мистецтв. Хоча завдання, які мав виконати кожен конкурсант, стосувалися не лише літератури, а й історії, географії, мистецтва, архітектурних пам'яток та міфології. Наші учні гідно витримали своєрідний іспит та показали найкращі результати у літературних змаганнях на інтелект та кмітливість.

На обласному етапі за результатами змагання члени журі обрали двох переможців, які отримали титул "Найкращий читач України-2010" та головний приз – участь у Фестивалі дитячого читання "Книгоманія, що відбудеться у Львові з 29 квітня по 1 травня 2010 року в рамках 2-го благодійного дитячого книжкового ярмарку "Форум видавців-дітям". Представити нашу область на Фестивалі у 2010 році зможуть кіровоградець, учень 7-го класу Гімназії нових технологій навчання Артем Стьожка та шестикласниця зі Світловодська Анна Петрова. Участь у Фестивалі візьмуть по два переможці з кожної області України. Під час Фестивалю переможці Всеукраїнського конкурсу "Найкращий читач України-2010" зустрінуться з найвідомішими українськими дитячими письменниками, поспілкуються з ровесниками-книгоманами, з усіх областей країни, з відомими письменниками та музикантами, здійснять захоплюючі екскурсії містом.

З 29 квітня по 1 травня 2010 року у львівському Палаці Мистецтв відбудеться "Форум видавців – дітям". В рамках заходу заплановано комплекс культурних, розважальних, освітніх, просвітницьких та виставкових заходів, скерованих на популяризацію дитячої книги і підтримку читання.

У рамках "Форуму видавців – дітям" відбудуться фестиваль дитячого читання "Книгоманія", церемонія нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу "Найкращий читач України 2009/2010", літературний марафон "Час читати!", акція "Візьми, читай!", літературно-музична акція "Книжка від зірки", літературний квест, книжковий конкурс та фестиваль-парад літературних героїв за участі школярів м. Львова. Проведуть організатори і вже традиційну благодійну акцію. "Подаруй дитині книжку!" – збір книжок для дитячих будинків, інтернатів та сільських бібліотек.

Спеціалізований дитячий книжковий ярмарок проходитиме у Палаці Мистецтв. Найбільші в Україні видавництва дитячої літератури, аудіо та відеопродукції, журнали для дітей презентуватимуть нові видання та проведуть різноманітні просвітні акції, ігри для дітей. Водночас діти матимуть можливість зустрітися з дитячими письменниками, відвідати майстер-класи, взяти участь у забавах та інтелектуальних вікторинах. Разом з книжковим ярмарком відбудеться Міжнародна спеціалізована виставка "Освіта-2020".

Також в рамках Форуму відбудеться і Міжнародна науково-практична конференція з проблем читання за участі понад 40 провідних спеціалістів з дитячої літератури з України, Польщі, Росії, Естонії, Литви, Латвії та Болгарії.

Щорічне проведення в місті конкурсу "Найкращий читач України" дає можливість юним користувачам бібліотек перечитати свої улюблені твори та познайомитися з новими кращими зразками української та світової літератури для дітей, проявити свої знання рідної мови та вміння вдумливо читати; що сприяє розвитку пам'яті та формуванню навичок самостійної роботи з книгою.

Алла ГАЛОВИЧ,
завідуюча бібліотекою СЗШ №7.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top