Четвер, 19 жовтня 2017
Здоров'я

Минулого епідсезону три випадки захворювання на грип у місті та районі закінчились трагічно

Минулого епідсезону три випадки захворювання на грип у місті та районі закінчились трагічноУ лютому епідобстановка з грипу та ГРВІ в місті та районі залишається неспокійною. За тиждень з 5 по 11 лютого на грип та ГРВІ захворіли: в місті — 294 особи, в т.ч на грип — 3, показник захворюваності на 10 тисяч населення склав 52,1, при рівні епідпорогу — 80,0 на 10 тисяч населення. В районі за цей період захворіли 39 осіб (випадки грипу не реєструвались), при рівні епідпорогу 67,35 на 10 тисяч населення. Питома вага дітей до 14 років склала: в місті — 65,0%, в районі — 82,0%.
Враховуючи прогноз фахівців МОЗ України, несприятливі погодні умови несуть реальну загрозу подальшого ускладнення епідобстановки з грипу та ГРВІ.
Нагадаємо симптоми захворювання на грип: лихоманка, головний біль, болі в суглобах, м'язах, чхання. Варто пам’ятати, що грип небезпечний своїми ускладненнями: можуть вражатися серцево-судинна та нервова системи, органи дихання, слуху та інше. Іноді захворювання на грип може привести і до трагічних наслідків.

Слід відмітити, що в епідсезон 2009-2010 років в місті і районі три випадки захворювання на грип закінчились трагічно.

Щоб захиститися від грипу, треба виконувати три відомих правила: дотримуватися гігієни рук, необхідно утримуватися від близького контакту з хворими, вести здоровий спосіб життя, підвищувати опір організму до інфекційних захворювань. Разом з тим хочу підкреслити, що найкращий засіб профілактики та захисту від грипу — це імунізація.

МОЗ України в епідемічний період 2009-2010 років рекомендує використовувати такі вакцини проти сезонного грипу: Ваксигрип (Франція), Флюарикс ІМ (Німечина), Інфлувак R (Нідерланди), Грипол R (Росія). Імунітет після отриманого щеплення досягає достатнього рівня через 3-4 тижні. Щеплення має проводитись після попереднього медогляду і тільки в умовах лікувально-профілактичних закладів.

Володимир ШМАКОВ,
лікар-епідеміолог Світловодської райСЕС.
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Val Dots Вчора, 20:36
  Милые дамы, брак с иностранцем — это реально! 1
  Val Dots-фото
  Тут подстава какая-то, у "жениха" на фото ногти длинные
 • Ольга Т Вчора, 15:40
  Козярчук, Френкель: от і виросли дітки 1
  Ольга Т-фото
  Московітська мова? Такой нет.Любит автор Козярчука.Хоть как-то укусить...Френкель приплачивает?
 • Pravdainukr 17 жовтня 2017
  Застосовуються тимчасові тарифи на тепло (ДОПОВНЕНО) 2
  Pravdainukr-фото
  Керівник аналітичної служби підприємства Олена Михайлик, случайно не супруга Владимира Михайлика (бывшего директора Светловодск-сбыт)?

  Кто-то в курсе, как дела у бывшего руководства? :)
 • Засранетц 17 жовтня 2017
  Застосовуються тимчасові тарифи на тепло (ДОПОВНЕНО) 2
  Засранетц-фото
  Есть мнение, что надо соглашаться с любым тарифом, пока Побут не пересмотрел его в связи с "поднятием пенсий".
 • Bzik 15 жовтня 2017
  Ремонт вулиці Єгорова – дорога буде, наче злітна смуга 3
  Bzik-фото
  Зрада зрадная, чего уж там...
 • Novatorr 15 жовтня 2017
  Траса для автокросу у Світловодському районі здивувала першого віце-президента FAU 2
  Novatorr-фото
  Интересно, когда трасса не занята, на ней можно приезжать погонять? или будут держать закрытую до следующих соревнований?
 • Алекс Горбунов 13 жовтня 2017
  Ремонт вулиці Єгорова – дорога буде, наче злітна смуга 3
  Алекс Горбунов-фото
  Цитата: amigo
  пока положат плиты, фуры убьют все дороги в городе.

  Вы ничего не понимает в коммерции! fellow Это так задумано. winked Потом Богданку будут плитами покрывать и ещё дополнительно 30-40 миллионов осваивать. wink
 • amigo 13 жовтня 2017
  Ремонт вулиці Єгорова – дорога буде, наче злітна смуга 3
  amigo-фото
  Молодцы, пока положат плиты, фуры убьют все дороги в городе. По Хмельницкого уже начала появляться колея. На местах где Водоканал колупал, асфальт уже начал проваливаться.
  Кстати, дорога будет намного уже чем была fellow
 • Алекс Горбунов 12 жовтня 2017
  Ціна питання – 9 мільйонів? (УТОЧНЕНО) 3
  Алекс Горбунов-фото
  Драли всех пересичных и на болте вертели и до и еще больше после перемогы. Плевать им на все комментарии, идите мимо пролетарии. Вы видели такого волка, который бы принёс зайцу морковку? В этой стране угасающей сам себя спасай замерзающий.
 • Засранетц 12 жовтня 2017
  Ціна питання – 9 мільйонів? (УТОЧНЕНО) 3
  Засранетц-фото
  А что тут комментировать? Когда тарифы разрешили регулировать каждому сельсовету, только люди с альтернативным строением мозга могли подумать, что они станут внезапно падать вниз. Плюс мэр города, который не в состоянии оплатить полторы тыщи гривасей за свою мышиную возню в судах, вряд ли станет на сторону горожан. Выход один, как говорил Мыкола Яныч - "Хватит ныть! Берите лапиты и копайте!" laughing

  P.S. Нет расчетов Побута про обоснование повышения тарифов, нет и предмета обсуждения. Их можно опубликовать? А то без цифр, все скатится в банальщину типа "геть ганьба"! Но если одним из аргументов Побута прозвучало "было повышение минималки", то можно смело настродамить еще одну корректировку в "расчетах" после "подъема" пенсий. У меня все.

Top