Середа, 19 червня 2019
Здоров'я

Ліки від грипу продаватимуть лише по рецептах

Ліки від грипу продаватимуть лише по рецептахЛіки від грипу в Україні відтепер продаватимуть виключно по рецептах, повідомила прес-служба першого віце-прем'єра Олександра Турчинова.Відповідне рішення було ухвалене у процесі наради Турчинова з керівниками аптечних мереж України з питань забезпечення населення лікарськими засобами та виробами медичного призначення під час епідемії грипу.


Перший віце-прем'єр також доручив аптекам будь-якої форми власності працювати без вихідних, а фармацевтичним підприємствам - цілодобово. "Фармацевтичні підприємства повинні працювати цілодобово, щоб виробляти ліки, які захистять здоров'я людей", - сказав він

На засіданні був затверджений перелік препаратів і засобів попередження захворювання (марлеві пов'язки, рукавички тощо), які повинні бути у продажу в кожній аптеці України. Ціни на них не перевищуватимуть показник, встановлений в роздрібних аптеках станом на 20 жовтня 2009 року.

Із метою уникнення ажіотажного попиту, ліки, які необхідні для лікування хвороби, продаватимуть виключно по рецептах. Під час наради Турчинов наголосив на необхідності доносити до громадськості різницю між профілактичними і лікувальними засобами, оскільки іноді складається ситуація "нездорового ажіотажу та неконтрольованих закупівель громадянами ліків, які їм зовсім не потрібні".

Окремим розпорядженням Турчинов доручив Державній митній службі без зволікань розмитнювати ліки, які надходять з-за кордону.

Крім того, перший віце-прем'єр доручив керівникам обласних держадміністрацій виготовити необхідну кількість марлевих пов'язок. Із цією метою з Державного матеріального резерву переданий необхідний обсяг марлі. "Цехи з пошиву повинні працювати цілодобово, але населення буде забезпечене необхідними профілактичними засобами", - віце-прем'єр.

За матерiалами: УНІАН

http://ua.korrespondent.net/
Фото Валентини Червоножки / НовинарДля того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top