Четвер, 03 грудня 2020
Культура

Образи святих пензлем художника

Образи святих пензлем художникаВиставка з такою назвою відкрилася в міському краєзнавчому музеї напередодні свята Покрови Пресвятої Богородиці та Дня козацької слави.
В Україні свято Покрови Пресвятої Богородиці набуло особливого статусу. З незапам'ятних часів переказували, що Божа Мати обрала наш край як свій уділ, взяла його під свою високу опіку. Безумовне заступництво Богородиці відчувало українське козацтво. На Запорізькій Січі стояв Покровський храм із чудотворною іконою Покрови Божої Матері.


Образ Божої Матері та інших святих представлені на виставці художника-аматора Анатолія Сіромахи. З його творчим доробком – пейзажами, портретами і натюрмортами – світловодці вже знайомі. А цього разу він представив на суд глядачів ікони, роботи останнього періоду. За словами самого митця, іконопис цікавив його давно, він перечитав чимало літератури про роботи давньоруських іконописців. Адже відомо, що Візантія дала світу святих у Слові, а Русь – в образах. Тож на Русі було багато чудових майстрів з іконопису. Коли художник вже мав за плечима значний теоретичний "багаж", вирішив втілити його в життя на полотні.

"Це – внутрішня потреба душі, – зазначає митець, – отримуєш ні з чим не зрівняну насолоду, коли працюєш над іконою".

Анатолій має намір звернутися до священнослужителів, щоб отримати благословення на написання ікон і освятити ті, які вже створив.

Сьогодні в творчому доробку майстра десять ікон. На виставці представлені, зокрема, Спас Вседержитель, дві ікони Матері Божої, Замилування (одна з них – втілення творчих пошуків автора), Матері Божої Казанської, Архангела Михаїла, Юрія-Змієборця.

Сказати, що ікони художника прекрасні – це не сказати нічого. Написані з дотриманням усіх канонів іконопису, вони надзвичайно оригінальні, самобутні. Особливі почуття викликають ікони із зображенням Матері Божої з Ісусом-немовлям. В очах Богородиці і невимовна радість, і велетенська тута: немовби відчуваючи, яка доля очікує на її Єдиного Сина, Мати Божа прагне захистити його.

Ікони Анатолія Сіромахи дуже яскраві – він вдало поєднує олію з акриловими фарбами, створюючи імітацію сусального золота-срібла. Талановитий художник прагне донести до нас красу і чистоту святих образів, нагадати про вічні цінності і про те, що життя кожній людині дається для того, щоб вона творила добрі справи.

Шановні світловодці, виберіть час, відвідайте музей, погляньте на образи святих, створені пензлем талановитого художника-земляка.

Образи святих пензлем художника

Образи святих пензлем художника

Образи святих пензлем художника

Образи святих пензлем художника

Образи святих пензлем художника

Образи святих пензлем художника


Тетяна ТКАЧУК,
працівник міського краєзнавчого музею.
Фото: Богдан Дроздов.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top