Понеділок, 27 травня 2019
Здоров'я

Щеплення – надійний засіб попередження інфекційних захворювань

Щеплення – надійний засіб попередження інфекційних захворюваньЗагальновідомо, що краще попередити будь-яке захворювання, ніж потім його лікувати. В повній мірі це стосується і інфекційних хвороб.
Надійним засобом попередження ряду інфекційних хвороб є імунопрофілактика. Практика проведення епіднагляду і в нашому місті, і в районі щоразу підкреслює правильність цього твердження.


На жаль, в місті та в районі в поточному році мають місце випадки відмов від проведення щеплень, особливо серед дитячого населення, що, безумовно, може призвести до захворювань їх інфекційними хворобами.

Аналіз стану епідобстановки з інфекційних захворювань в місті та в районі за 7 місяців поточного року в черговий раз підкреслив суттєву різницю між рівнем захворюваності населення шлунково-кишковими інфекціями і інфекційними хворобами крапельної групи інфекцій, що керуються засобами імунопрофілактики, хоча збудники ійфекцій при крапельних інфекціях (повітряно-крапельний механізм передачі) більш легко і швидко передаються здоровій людині від хворої, ніж при шлунко-кишкових інфекціях (фекально-оральний механізм передачі).

Так рівень захворюваності населення міста та району за 7 місяців поточного року склав по сальмонельозу 17,08, по сумі гострих кишкових інфекцій – 138,06 на 100 тисяч населення, серед інфекційних хвороб крапельної групи, що керуються засобами імунопрофілактики, зареєстрований тільки 1 випадок захворювання дитини епідпаротитом (місто).

Спокійною була епідобстановка в місті та в районі з дифтерії, кору, кашлюку, поліомієліту, краснухи.

2006 року Міністерством охорони здоров’я в Україні введений в дію новий Календар профщеплень, згідно з яким діапазон профщеплень значно розширений. Так в плановому порядку передбачається проведення щеплень:

ДІТЯМ – проти туберкульозу, вірусного гепатиту В, дифтерії, кашлюка, правця, поліомієліта, гемофільної інфекції, кору, краснухи та епідпаротиту;

ДОРОСЛИМ – проти дифтерії, правця.

За епідпоказами передбачається проведення щеплень проти грипу, гідрофобії, туляремії, вірусних гепатитів А і В та ряду інших інфекцій.

Вакцини, що використовуються в Україні, мають відповідні сертифікати якості Міністерства охорони здоров’я.

В ЛПЗ створені належні умови для отримання профілактичних щеплень населенням міста і району. Щеплення, в обов’язковому порядку, проводяться після попереднього огляду лікарем.

Слід відзначити, що за 7 місяців поточного року проведено 5493 щеплення населенню міста та 1507 – населенню району, і ускладнень після застосування імунобіологічних препаратів практично, за даними ЛПЗ, не було.

Запрошуємо мешканців міста та району відвідати лікувально-профілактичні заклади з метою уточнення свого стану щепленості та проведення, при необхідності, чергових профщеплень проти інфекційних захворювань. Адже слід пам’ятати, що своєчасно отримане щеплення – надійна гарантія профілактики інфекційних захворювань.

Володимир ШМАКОВ,
лікар-епідеміолог Світловодської райСЕС.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top