Середа, 18 жовтня 2017
Здоров'я

Щеплення – надійний засіб попередження інфекційних захворювань

Щеплення – надійний засіб попередження інфекційних захворюваньЗагальновідомо, що краще попередити будь-яке захворювання, ніж потім його лікувати. В повній мірі це стосується і інфекційних хвороб.
Надійним засобом попередження ряду інфекційних хвороб є імунопрофілактика. Практика проведення епіднагляду і в нашому місті, і в районі щоразу підкреслює правильність цього твердження.
На жаль, в місті та в районі в поточному році мають місце випадки відмов від проведення щеплень, особливо серед дитячого населення, що, безумовно, може призвести до захворювань їх інфекційними хворобами.

Аналіз стану епідобстановки з інфекційних захворювань в місті та в районі за 7 місяців поточного року в черговий раз підкреслив суттєву різницю між рівнем захворюваності населення шлунково-кишковими інфекціями і інфекційними хворобами крапельної групи інфекцій, що керуються засобами імунопрофілактики, хоча збудники ійфекцій при крапельних інфекціях (повітряно-крапельний механізм передачі) більш легко і швидко передаються здоровій людині від хворої, ніж при шлунко-кишкових інфекціях (фекально-оральний механізм передачі).

Так рівень захворюваності населення міста та району за 7 місяців поточного року склав по сальмонельозу 17,08, по сумі гострих кишкових інфекцій – 138,06 на 100 тисяч населення, серед інфекційних хвороб крапельної групи, що керуються засобами імунопрофілактики, зареєстрований тільки 1 випадок захворювання дитини епідпаротитом (місто).

Спокійною була епідобстановка в місті та в районі з дифтерії, кору, кашлюку, поліомієліту, краснухи.

2006 року Міністерством охорони здоров’я в Україні введений в дію новий Календар профщеплень, згідно з яким діапазон профщеплень значно розширений. Так в плановому порядку передбачається проведення щеплень:

ДІТЯМ – проти туберкульозу, вірусного гепатиту В, дифтерії, кашлюка, правця, поліомієліта, гемофільної інфекції, кору, краснухи та епідпаротиту;

ДОРОСЛИМ – проти дифтерії, правця.

За епідпоказами передбачається проведення щеплень проти грипу, гідрофобії, туляремії, вірусних гепатитів А і В та ряду інших інфекцій.

Вакцини, що використовуються в Україні, мають відповідні сертифікати якості Міністерства охорони здоров’я.

В ЛПЗ створені належні умови для отримання профілактичних щеплень населенням міста і району. Щеплення, в обов’язковому порядку, проводяться після попереднього огляду лікарем.

Слід відзначити, що за 7 місяців поточного року проведено 5493 щеплення населенню міста та 1507 – населенню району, і ускладнень після застосування імунобіологічних препаратів практично, за даними ЛПЗ, не було.

Запрошуємо мешканців міста та району відвідати лікувально-профілактичні заклади з метою уточнення свого стану щепленості та проведення, при необхідності, чергових профщеплень проти інфекційних захворювань. Адже слід пам’ятати, що своєчасно отримане щеплення – надійна гарантія профілактики інфекційних захворювань.

Володимир ШМАКОВ,
лікар-епідеміолог Світловодської райСЕС.
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Val Dots Сьогодні, 20:36
  Милые дамы, брак с иностранцем — это реально! 1
  Val Dots-фото
  Тут подстава какая-то, у "жениха" на фото ногти длинные
 • Ольга Т Сьогодні, 15:40
  Козярчук, Френкель: от і виросли дітки 1
  Ольга Т-фото
  Московітська мова? Такой нет.Любит автор Козярчука.Хоть как-то укусить...Френкель приплачивает?
 • Pravdainukr Вчора, 21:09
  Застосовуються тимчасові тарифи на тепло (ДОПОВНЕНО) 2
  Pravdainukr-фото
  Керівник аналітичної служби підприємства Олена Михайлик, случайно не супруга Владимира Михайлика (бывшего директора Светловодск-сбыт)?

  Кто-то в курсе, как дела у бывшего руководства? :)
 • Засранетц Вчора, 17:37
  Застосовуються тимчасові тарифи на тепло (ДОПОВНЕНО) 2
  Засранетц-фото
  Есть мнение, что надо соглашаться с любым тарифом, пока Побут не пересмотрел его в связи с "поднятием пенсий".
 • Bzik 15 жовтня 2017
  Ремонт вулиці Єгорова – дорога буде, наче злітна смуга 3
  Bzik-фото
  Зрада зрадная, чего уж там...
 • Novatorr 15 жовтня 2017
  Траса для автокросу у Світловодському районі здивувала першого віце-президента FAU 2
  Novatorr-фото
  Интересно, когда трасса не занята, на ней можно приезжать погонять? или будут держать закрытую до следующих соревнований?
 • Алекс Горбунов 13 жовтня 2017
  Ремонт вулиці Єгорова – дорога буде, наче злітна смуга 3
  Алекс Горбунов-фото
  Цитата: amigo
  пока положат плиты, фуры убьют все дороги в городе.

  Вы ничего не понимает в коммерции! fellow Это так задумано. winked Потом Богданку будут плитами покрывать и ещё дополнительно 30-40 миллионов осваивать. wink
 • amigo 13 жовтня 2017
  Ремонт вулиці Єгорова – дорога буде, наче злітна смуга 3
  amigo-фото
  Молодцы, пока положат плиты, фуры убьют все дороги в городе. По Хмельницкого уже начала появляться колея. На местах где Водоканал колупал, асфальт уже начал проваливаться.
  Кстати, дорога будет намного уже чем была fellow
 • Алекс Горбунов 12 жовтня 2017
  Ціна питання – 9 мільйонів? (УТОЧНЕНО) 3
  Алекс Горбунов-фото
  Драли всех пересичных и на болте вертели и до и еще больше после перемогы. Плевать им на все комментарии, идите мимо пролетарии. Вы видели такого волка, который бы принёс зайцу морковку? В этой стране угасающей сам себя спасай замерзающий.
 • Засранетц 12 жовтня 2017
  Ціна питання – 9 мільйонів? (УТОЧНЕНО) 3
  Засранетц-фото
  А что тут комментировать? Когда тарифы разрешили регулировать каждому сельсовету, только люди с альтернативным строением мозга могли подумать, что они станут внезапно падать вниз. Плюс мэр города, который не в состоянии оплатить полторы тыщи гривасей за свою мышиную возню в судах, вряд ли станет на сторону горожан. Выход один, как говорил Мыкола Яныч - "Хватит ныть! Берите лапиты и копайте!" laughing

  P.S. Нет расчетов Побута про обоснование повышения тарифов, нет и предмета обсуждения. Их можно опубликовать? А то без цифр, все скатится в банальщину типа "геть ганьба"! Но если одним из аргументов Побута прозвучало "было повышение минималки", то можно смело настродамить еще одну корректировку в "расчетах" после "подъема" пенсий. У меня все.

Top