Вівторок, 28 січня 2020
Светловодск Актуально

Не «Тайдом» єдиним…

Не «Тайдом» єдиним…При комуністах масове „причепуреня” середовищ людського існування звалося „суботниками”. Зараз це дійство зветься „толоками”. Але суть не змінилася – прагнення чистоти
День 21 квітня визначається з недавніх пір в Україні як День довкілля. Світловодськ, втім, як і вся країна, до цієї дати йшов цілий місяць – з 18 березня по 18 квітня тривав місячник Весняної толоки. Що й стало не зайвим приводом поговорити з лікарем з комунальної гігієни нашої РайСЕС Тетяною Кривошеєю.


- За цей місяць, - сказала вона, - у Світловодську зроблено чимало у плані санітарної очистки. В місті не лишилось жодної організації, установи чи підприємства чиї працівники не займалися б прибиранням та упорядкуванням своїх територій. Висаджено понад тисячу дерев листяних та хвойних порід та – понад півтисячі чагарників. Придбано та установлено десять нових контейнерів для побутового сміття. Та й ситуація з його вивезенням за останній час значно покращилася.

- Не бажаєте до цієї „бочки з медом” додати „ложку дьогтю”?

- Як би не хотілось, але мушу констатувати, що наше місто майже „захлинається” у несанкціонованих сміттєзвалищах. Переконана, що після їхньої майже повної ліквідації в ході Місячника, вони знову почнуть з’являтися. В цьому зв’язку, мені вельми цікаво: чи замислюються хоч іноді мешканці міста, викидаючи сміття, образно кажучи, в лічених метрах від порогу свого житла про те, що вони коять?.. Наближається літо. Викинуте ними ж сміття почне гнити, наповнюючи довкілля смородом та шкідливими мікроорганізмами. Мене просто вражає, як можна в зелених зонах, поряд з власними домівками утворювати такі вогнища небезпечних хвороб! А традиційне випалювання минулорічної трави... Не отримуючи за свої дії ані покарань від компетентних органів, ані засудження з боку громадськості, палії, здається, діють безкарно. А потім всі ми дивуємось: чому це наші дітки так часто хворіють, або чому середня тривалість життя українців чи не найнижча у світі...

- Далеко не останній чинник наших бід – вода. Здається, ще Авіценна сказав, що 90 відсотків своїх хвороб людина „випиває” з водою...

- Так. Тому наша РайСЕС ретельно і регулярно стежить за якістю питної води, що постачається у місто КП „Світловодський міськводоканал” та водогоном „Дніпро-Кіровоград”. І хоча ці підприємства мають свої лабораторії, що здійснюють цілодобовий контроль, наші фахівці, також, регулярно проводять власний моніторинг в п’ятнадцяти точках водопровідної мережі та резервуарах чистої води названих водогонів. В цьому відношенні маю зазначити, що у поточному році, за хімічними і бактеріальними показниками, питна вода у Світловодську стала більш безпечною минулорічної.

- Пані Тетяно, продовжуючи „водну” тему, що ото у вас за „камінь спотикання” з приватною свердловиною в районі будинків за номерами 70 та 72 на Приморській?

- Дійсно. Кілька років тому один громадянин власними силами пробурив свердловину в лічених метрах від міського каналізаційного колектору... У зв’язку з тим, що розташування та експлуатація цієї свердловини не погоджена з держсанепідслужбою, РайСЕС винесено постанову про тимчасову заборону використання з неї води у якості питної. Означене розпорядження має свою чинність і до сьогодні. Тому я не можу щось додати до вищесказаного. Хіба тільки те, що якість тієї води залишається на совісті власника свердловини, який не проводить регулярного лабораторного контролю за якістю води із своєї свердловини та за станом ємності, через яку вона подається споживачам.

... Користуючись нагодою, наша співрозмовниця ще раз закликала городян до дисципліни у царині дотримання санітарних норм не лише в межах своїх помешкань, а й за його межами. Адже, довкілля – наш спільний дім!

Віталій АСАУЛЕНКО
На фото: Тетяна Кривошея констатує помітне покращення санітарного стану міста за останній місяцьДля того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top