Середа, 17 липня 2019
Афіша Світловодська

АФІША: Виставка картин Олекси Коби “Втеча з Мряки” Афіша

АФІША: Виставка картин Олекси Коби “Втеча з Мряки”
З 15 по 28 травня за підтримки ГО "Іволга" у нашому місті, в культурно-просвітницькому центрі "Дніпро Світ" відбудеться виставка картин Олекси Коби "Втеча з Мряки". Відкриття і зустріч з автором — 15 травня о 14.00. Усіх щиро запрошуємо!


"Втеча з Мряки" це не просто виставка картин, що були створенні ветераном російсько-української війни, після повернення. А також це не лише особистісна історія та шлях виходу з шокового стану, через різноманітні образи колективного підсвідомого у кольорі та фактурі. У експозиції автор пропонує стати учасником діалогу кожному відвідувачу. Частиною дискусу про одну з найтравмованіших націй Європи — українців, які пройшли у ХХ ст. через різноманітні пекла, зберігши свою ідентичність, але досі не подолавши травми свого минулого, постійно повертаючись до них у сучасному.

До рук пензля взяв ветеран, коли повернувся з війни на Сході України. На виставці автор представить більше 30 картин, які розділені на певні цикли. У його стилі друзі мистецтвознавці одночасно знаходять експресіонізм та імпресіонізм.

"Прокинувшись одного осіннього ранку, й так само клянучи себе, я раптово зрозумів, що хочу малювати. До того я ніколи не малював, мало того не любив цю справу. Моя мати чуттєва художниця, яка багацько років творить крутезні речі, купу разів пропонувала навчити хоча б основам, але я відмахувався. Але того ранку це було так різко, неочікувано і дивно, що майже на усі кошти, що тоді були, я бездумно скупив все що на мою думку було потрібно і почав... Просто інтуїтивно, занурючись кудись дуже глибоко, не відчуваючи себе і нічого, стаючи одним цілим у цьому розчиненому часі з фарбами і полотном", — розповідає Олекса Коба.


Виставка мандрує Україною. Вона вже відбулась у художній галереї ім. М. Ярошенка у Полтаві, музеї АТО у Дніпрі, мистецькому центрі Maysternia у Луцьку, музеї родини Косачів.

Відкриття виставки у Світловодську відбудеться 15 травня об 14.00 годині. На відкритті виставки вас очікує юнгіанська екскурсія по арехтипам нашої свідомості, які розкриваються у роботах.

Довідка
Олекса Коба — полтавець, громадський діяч, ветеран російсько-української війни на Сході. Учасник Революції Гідності. Один із перших організаторів Майдану в Полтаві. У травні 2014 року пішов добровольцем захищати Україну у складі батальйону "Дніпро-1". Був двічі поранений. Зі служби повернувся у 2016. Долучився до реабілітаційної програми ГО "Побратими". Є ко-тренером програми соціальної адаптації ветеранів, що повертаються до цивільного життя за принципом "рівний - рівному", а також – співзасновником студії "IT BRO", які окрім розробки web-рішень, безкоштовно навчають ветеранів айті-справі та продукують гранти для молоді. Наразі, на першому курсі навчання проходить 106 ветеранів.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • admin 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  admin-фото
  Цитата: Dmitri Prokopenko
  «молодой команде» г-на Черновецкого и всех его «подвигов» в Киеве
  Вот целых 5 (!) плодотворных лет прошло, а комментарии все те же - воспоминания о прошлом. Пытались снять с нардепа неприкосновенность, чтобы засудить - он сам от нее отказался)) Засудили? Настоятельно рекомендую меньше смотреть зомбоящик и больше общаться с реальными людьми на местах. Я это делаю постоянно. Отзывы - живые, не надуманные. Отремонтированные объекты, которые стояли годами без ремонта - тоже реальные. Новые объекты - на месте.
  Я очень сомневаюсь в том, что кто-либо из текущего списка кандидатов в нардепы знает хоть десяток населенных пунктов 102-го округа. Да это и понятно, т.к. за такую короткую предвыборную программу посетить их все сложно просто физически. Это же работать надо, а не черным пиаром заниматься удаленно))
 • Dmitri Prokopenko 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  Dmitri Prokopenko-фото
  Знаете, мне было бы безразлично, кто баллотируется в моем родном городе, если бы я не знал, о «молодой команде» г-на Черновецкого и всех его «подвигов» в Киеве.
  Я думаю, все прекрасно помнят используя какие технологии, г-н Довгий, победил на 102 округе.
  Реально обидно, что мои земляки, продают свой выбор.
 • admin 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  admin-фото
  Во-первых, никто силой на наш сайт Вас не заставляет же заходить, правда? В течении многих лет мы публикуем для вас множество интересных, добрых, положительных материалов про наших земляков - чемпионов, победителей, просто рабочих людей... про всякие мероприятия, праздники, делаем видео и фоторепортажи. Что-то я там не видел Ваших комментариев. Если у Вас есть какая-то личная неприязнь к нардепу, то это Ваше личное дело.

  Во-вторых, выборы начались, кандидаты активировались: заключили договора с печатными и интернет-изданиями, телевидением, владельцами билбордов и т.д. Каждый из них хочет донести до жителей округа какую-то свою информацию. Так и выглядит избирательный процесс у нас. Вы не в курсе? Разница лишь в том, что действующему нардепу есть о чем говорить (завершенные и начатые проекты, многотысячные обращения жителей округа), а вот остальные пока просто регистрируются и все, что они могут - это что-то просто пообещать. Выбор - за всеми нами.
 • Dmitri Prokopenko 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  Dmitri Prokopenko-фото
  Тошнит уже от Лесика на сайте. Администрация сайта, вам не стыдно?
 • Юлия Ионенко 5 червня 2019
  Інтенсив-тренінги з вуличного самозахисту у Світловодську 1
  Юлия Ионенко-фото
  https://www.facebook.com/events/4704798
  17058905/
 • Засранетц 21 травня 2019
  Пеня — скоріше нагадування, ніж каральна міра 1
  Засранетц-фото
  Т.е Побуту можно не платить, пусть отключают wink
 • Pravdainukr 16 травня 2019
  «Стратегія фірми 2019» по-світловодськи 1
  Pravdainukr-фото
  Александр Гуршал прекрасный преподаватель и человек. Рад что был его студентом. Желаю только успехов!
 • Pravdainukr 3 квітня 2019
  Спортсмени Світловодська радіють оновленню матеріально-технічної бази 1
  Pravdainukr-фото
  Владимир Лысак хороший хозяйственник!
  Смело можно выдвигать в мэры города.
 • Maria Ruban 30 березня 2019
  31 березня — вибори Президента України. Пам’ятка виборцю 1
  Maria Ruban-фото
  Цього разу бюлетень зіпсовано, якщо там стоїть "вибув"
  https://www.pravda.com.ua/news/2019/03/
  29/7210582/
  http://www.cvk.gov.ua/info/inf_28032019
  .htm
 • Игорь Виличкин 25 березня 2019
  Поліцейські повернули Сергію Михайленку втрачений телефон 1
  Игорь Виличкин-фото
  А мой где телефон? Так меня еще эти "добропорядочные&qu
  ot; блюстители закона обвинили в том, что я вру и что я его продал, а тот, кто у меня его "отжал" белый и пушистый! Умнички а не полицаи! Вывод только один - они покрывают приступников. Это факт!

Top