Понеділок, 20 травня 2019
Афіша Світловодська

АФІША: Виставка картин Олекси Коби “Втеча з Мряки” Афіша

АФІША: Виставка картин Олекси Коби “Втеча з Мряки”
З 15 по 28 травня за підтримки ГО "Іволга" у нашому місті, в культурно-просвітницькому центрі "Дніпро Світ" відбудеться виставка картин Олекси Коби "Втеча з Мряки". Відкриття і зустріч з автором — 15 травня о 14.00. Усіх щиро запрошуємо!


"Втеча з Мряки" це не просто виставка картин, що були створенні ветераном російсько-української війни, після повернення. А також це не лише особистісна історія та шлях виходу з шокового стану, через різноманітні образи колективного підсвідомого у кольорі та фактурі. У експозиції автор пропонує стати учасником діалогу кожному відвідувачу. Частиною дискусу про одну з найтравмованіших націй Європи — українців, які пройшли у ХХ ст. через різноманітні пекла, зберігши свою ідентичність, але досі не подолавши травми свого минулого, постійно повертаючись до них у сучасному.

До рук пензля взяв ветеран, коли повернувся з війни на Сході України. На виставці автор представить більше 30 картин, які розділені на певні цикли. У його стилі друзі мистецтвознавці одночасно знаходять експресіонізм та імпресіонізм.

"Прокинувшись одного осіннього ранку, й так само клянучи себе, я раптово зрозумів, що хочу малювати. До того я ніколи не малював, мало того не любив цю справу. Моя мати чуттєва художниця, яка багацько років творить крутезні речі, купу разів пропонувала навчити хоча б основам, але я відмахувався. Але того ранку це було так різко, неочікувано і дивно, що майже на усі кошти, що тоді були, я бездумно скупив все що на мою думку було потрібно і почав... Просто інтуїтивно, занурючись кудись дуже глибоко, не відчуваючи себе і нічого, стаючи одним цілим у цьому розчиненому часі з фарбами і полотном", — розповідає Олекса Коба.


Виставка мандрує Україною. Вона вже відбулась у художній галереї ім. М. Ярошенка у Полтаві, музеї АТО у Дніпрі, мистецькому центрі Maysternia у Луцьку, музеї родини Косачів.

Відкриття виставки у Світловодську відбудеться 15 травня об 14.00 годині. На відкритті виставки вас очікує юнгіанська екскурсія по арехтипам нашої свідомості, які розкриваються у роботах.

Довідка
Олекса Коба — полтавець, громадський діяч, ветеран російсько-української війни на Сході. Учасник Революції Гідності. Один із перших організаторів Майдану в Полтаві. У травні 2014 року пішов добровольцем захищати Україну у складі батальйону "Дніпро-1". Був двічі поранений. Зі служби повернувся у 2016. Долучився до реабілітаційної програми ГО "Побратими". Є ко-тренером програми соціальної адаптації ветеранів, що повертаються до цивільного життя за принципом "рівний - рівному", а також – співзасновником студії "IT BRO", які окрім розробки web-рішень, безкоштовно навчають ветеранів айті-справі та продукують гранти для молоді. Наразі, на першому курсі навчання проходить 106 ветеранів.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top