П’ятниця, 24 травня 2019
Освіта Корисна інформація

Дошкільна освіта: розвіюємо міфи

Дошкільна освіта: розвіюємо міфи

Заклад дошкільної освіти – навчальний заклад, що забезпечує реалізацію права дитини на здобуття дошкільної освіти, її фізичний, розумовий і духовний розвиток, соціальну адаптацію та готовність продовжувати освіту. У своїй діяльності заклад дошкільної освіти керується законодавчими документами, рішеннями місцевих органів виконавчої влади, Положенням про дошкільний навчальний заклад та Статутом, затвердженим рішенням виконавчого комітету Світловодської міської ради.


Ким визначається режим роботи ДНЗ?
Режим роботи дошкільного навчального закладу незалежно від підпорядкування, типу і форми власності, тривалість перебування в ньому дітей встановлюються його засновником (власником) відповідно до законодавства України за погодженням з відповідними органами управління освітою та відповідними органами управління охорони здоров'я.
Відповідно до Статуту дошкільного закладу, режим роботи за 5-денним робочим тижнем становить 10,5 годин, тобто з 700 до 1730.
Відповідними нормативними документами регламентується і режим харчування дітей для ясельних та дошкільних груп закладів дошкільної освіти, визначається певний час для сніданку, обіду та вечері.

Де можна ознайомитися з режимом роботи закладу?

Під час прийому дитини до закладу дошкільної освіти завідувач ознайомлює батьків або осіб, що їх замінюють, із статутом закладу, іншими документами, що регламентують його діяльність. В інформаційному куточку для батьків також висвітлено режим роботи кожної окремої групи з урахуванням усіх режимних моментів.

Яке навантаження на вихователя групи закладу дошкільної освіти?
З 1 грудня 2001 року, відповідно до Закону України "Про освіту" та рішення виконавчого комітету Світловодської міської ради від 05 листопада 2001 року, педагогічне навантаження вихователя групи загального типу складає 30 годин на тиждень.
Відповідно до тарифікації, яка проводиться на початку кожного навчального року, навантаження вихователя груп загального типу становить 27 годин на тиждень ( 5,24 години на день), що відповідає 0,9 тарифної ставки.
Оплата праці педагогічних працівників закладів дошкільної освіти здійснюється згідно з Кодексом законів про працю України та іншими нормативно-правовими актами.

Як здійснюється прийом дітей до закладів дошкільної освіти?

Відповідно до пункту 6 Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 березня 2003 року № 305, прийом дітей до дошкільного навчального закладу здійснюється керівником протягом календарного року на підставі таких документів:
– заяви батьків або осіб, які їх замінюють;
– паспорта одного з батьків;
– медичної довідки про стан здоров'я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад;
– довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення;
– свідоцтва про народження дитини (копія).
Прийом дітей до дошкільних навчальних закладів міста здійснюється безпосередньо завідувачем дошкільного навчального закладу відповідно до законодавства незалежно від місця реєстрації дитини та її батьків без черг.

Загалом, діяльність дошкільних закладів міста направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти; збереження та зміцнення фізичного і психічного здоров'я вихованців; виправлення вад мовлення дітей; всебічного формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів; виховання поваги і любові до батьків, родини, Батьківщини; морально-етичного ставлення до себе, людей, навколишнього світу, явищ живої і неживої природи; забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати подальшу освіту.

Ліна Чіжова, заступник завідувача методичнм кабінетом управління освітиДля того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top