Середа, 08 грудня 2021
ТОП-новини Влада

Валентина Козярчука притягують до відповідальності по факту корупції

Валентина Козярчука притягують до відповідальності по факту корупції
Сьогодні, 13 серпня о 10:00 розпочалося судове засідання під головуванням судді Олександра Андріянова по справі 401/1198/18 щодо адміністративного правопорушення, скоєного Валентином Козярчуком, Світловодським міським головою.


Валентин Козярчук на суд не з’явився, про причини відсутності суд не повідомив, пояснити чому "законослухняний" Світловодський міський голова проігнорував виклик до суду, не змогла і його захисник, вона ж колишня невістка Козярчука, Олена Доречина.

У чому полягає суть справи? Без коментарів подаємо витяги з протоколу, який складено управлінням захисту економіки в Кіровоградській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, як спеціально уповноваженим суб’єктом у сфері протидії корупції.

– Козярчук Валентин Валентинович, обіймаючи посаду Світловодського міського голови, будучи, згідно підпункту "б" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупції" від 14 жовтня 2014 року №1700-VII, суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, у порушення ч. 2 ст. 52 Закону України "Про запобігання корупції", не повідомив у десятиденний термін Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни у майновому стані після отримання 26.03.2018 доходу (у вигляді грошових коштів) у розмірі 977829,00 грн, згідно договору купівлі-продажу від 02.09.2017р., що перевищує 50 прожиткових мінімумів, установлених на 1 січня 2018 року (тобто суму 88 100 гривень), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене частиною 2 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Місцем вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена частиною 2 статті 1726 КУпАП, є місце роботи Козярчука Валентина Валентиновича, а саме Світловодська міська рада, яка розташована за адресою: Кіровоградська область, м. Світловодськ, вул. Героїв України, 14.

Часом та датою вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, є 00:00, 06 квітня 2018 року, коли особа зобов’язана подати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані.

З протоколом Валентин Козярчук ознайомився, проте не надав управлінню жодного повідомлення чи письмового пояснення з даного приводу.

- Також, у телефонній розмові громадянин Козярчук В.В. пояснив, що відмовляється надавати будь-які пояснення з даного приводу та буде її надавати лише при відкритому кримінальному проваджені і тільки представникам НАЗК, – йдеться у протоколі.

Крім того, 21.05.2018 року Валентин Козярчук заявив клопотання про надання йому можливості підготувати пояснення, хоча після декількох запрошень до приміщення управління захисту економіки в Кіровоградській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України не прибув і ніяких пояснень не надав. Цей факт теж зафіксовано у протоколі.

Тож поліцейські зробили висновок: будучи обізнаним про скоєне адміністративне правопорушення, Валентин Козярчук умисно уникає зустрічі з працівниками правоохоронних органів з метою ненадання пояснень та умисно затягує строки проведення перевірки у справах про адміністративні правопорушення.

Прокурор Євген Голина попросив суд зупинити розгляд справи до моменту явки Валентина Козярчука на судове засідання та застосувати примусовий привід останнього на наступне засідання.

У сторони захисту були прямо протилежні заяви та клопотання: не зупиняти розгляд справи і не застосовувати примусовий привід для Валентина Козярчука.

Сергію Коваленко, начальнику сектору протидії корупції Управління захисту економіки в Кіровоградській області Національної поліції України, який був присутній на засіданні, суддя слова не надав.

Вислухавши прокурора і адвоката, суддя оголосив (після короткої перерви) ухвалу суду: зупинити розгляд справи до моменту явки Козярчука на судове засідання, у разі його ухиляння, застосувати примусовий привід.

Повний текст рішення суду розмістять на сайті "Судова влада" https://sv.kr.court.gov.ua/sud1121/ вже завтра, 14 серпня, – повідомила нам керівник апарату суду Наталія Коляда.

Наступне засідання призначено на понеділок, 20 серпня. Початок о 14:30.


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
Booking.com

Top