Вівторок, 20 серпня 2019
Відео Події

З ким об’єднається Власівка і чи потрбне їй КП «Благоустрій»? Новина з фото Новина з відео

З ким об’єднається Власівка і чи потрбне їй КП «Благоустрій»?
Децентралізація в Україні працює не всюди і не завжди. Селище Власівка не має перспектив у Кіровоградській області, а до сусідньої, Полтавської його не пускає українське законодавство. Громада, де є кому заробляти та сплачувати податки, і досі отримує гроші не напряму, а через місто Світловодськ.


Анатолій Бабаченко, селищний голова розповідає:

"Ми хоч і належимо до Кіровоградської області, але маємо давні і міцні ділові зв’язки з містом Кременчук Полтавської області, що знаходиться ближче до селища, ніж Світловодськ. Люди до кінця не розуміють, що по закону не можна приєднатися до іншої області, тож переважна їх більшість хоче туди, на Полтавщину і живе в очікуванні законодавчих змін".


Втім, Власівська громада потерпає не тільки через обмежений бюджет, вона має утримувати і деякі комунальні підприємства. Одне з них годується лише ринком. Хоча назвати ці торговельні ряди ринком, язик не повертається.

"Хіба це будівлі? Це будки! Може хтось колись і зробить краще, але не за нашого життя", — обурюється жінка, яка вимушена працювати тут.


"На ринку якась огорожа повинна бути, щоб можна було його відкрити вранці і закрити ввечері. А так — ввечері тут п’ють, гуляють, лаються, смітять пляшками і обгортами. Ви б подивилися, що тут робиться!" — додає чоловік.


Існує ринок переважно для працівників (директор і 2 касира) комунального підприємства з гучною назвою "Благоустрій", задля того, щоб отримувати заробітну плату, збираючи з підприємців "містове". На інше — не здатне, на жаль, констатує Анатолій Бабаченко. "Містове" — це єдине джерело доходів КП. Тож робота його — це, скоріше, фікція.

Коли директором підприємства став амбітний активіст Михайло Берчук, у людей були сподівання на зміни. Він дуже критично оцінював роботу попередників, розповідав, що потрібен внесок у розвиток, а не тільки збір коштів на підтримання ринку у належному стані, планував надавати послуги місцевим підприємцям, а потім, можливо, вийти зі своїми пропозиціями і за кордони селища. Але нічого цього не сталося. Чому? На це запитання відповів один з мешканців селища:

"Немає директора, хоча він і є. Його не хвилює нічого абсолютно. Касирів люди бачать регулярно, а порядок — ніколи".


Більш радикальну пропозицію висловила ще одна жінка:

"Воно не потрібне нікому — це підприємство!"


"На прибирання території, громадського туалету гроші виділяє селищна рада. У цей же час директор Михайло Берчук пропонує підвищити "містове" для підприємців, — додає селищний голова. — Понакручував всякого такого, зробив калькуляцію. Запропонував послуги з покосу трави у селищі за 6 тис. грн. за 1 га, а підприємець з Полтавської області — лише 3 тисячі. Зрозуміло, що віддаємо перевагу тому, хто пропонує виконати роботи дешевше".


Платити "містове" незабаром буде нікому, бо охочих торгувати у таких умовах дедалі менше. Це реальність. Та й покупців теж не більшає. Люди мають великі сумніви щодо якості м’ясної, молочної, рибної продукції. Жартують, що ветлікарю шматок м’яса дали і все — перевірив! А потім смажить його тут же зі спеціями. Чи був аналіз, чи і тут фікція? Директор про це нічого не знає.

Що буде далі з ринком і комунальним підприємством, яке його "обслуговує" — ось питання, що хвилює багатьох власівчан.

"Напевне нічого хорошого, бо Михайло Берчук не зацікавлений заробляти гроші. Більше того, останнім часом на роботу не ходить, а догану за 4 прогули вважає політичним тиском. Це нісенітниця, я на нього не тисну, а вимагаю щоденної роботи на благо селища. Критикувати інших набагато легше, ніж працювати самому", — підсумовує Анатолій Бабаченко.

Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Pravdainukr 20 липня 2019
  У Подорожньому вирував гастрономічний фестиваль 1
  Pravdainukr-фото
  а чего Крыма на карте нет!?
 • admin 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  admin-фото
  Цитата: Dmitri Prokopenko
  «молодой команде» г-на Черновецкого и всех его «подвигов» в Киеве
  Вот целых 5 (!) плодотворных лет прошло, а комментарии все те же - воспоминания о прошлом. Пытались снять с нардепа неприкосновенность, чтобы засудить - он сам от нее отказался)) Засудили? Настоятельно рекомендую меньше смотреть зомбоящик и больше общаться с реальными людьми на местах. Я это делаю постоянно. Отзывы - живые, не надуманные. Отремонтированные объекты, которые стояли годами без ремонта - тоже реальные. Новые объекты - на месте.
  Я очень сомневаюсь в том, что кто-либо из текущего списка кандидатов в нардепы знает хоть десяток населенных пунктов 102-го округа. Да это и понятно, т.к. за такую короткую предвыборную программу посетить их все сложно просто физически. Это же работать надо, а не черным пиаром заниматься удаленно))
 • Dmitri Prokopenko 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  Dmitri Prokopenko-фото
  Знаете, мне было бы безразлично, кто баллотируется в моем родном городе, если бы я не знал, о «молодой команде» г-на Черновецкого и всех его «подвигов» в Киеве.
  Я думаю, все прекрасно помнят используя какие технологии, г-н Довгий, победил на 102 округе.
  Реально обидно, что мои земляки, продают свой выбор.
 • admin 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  admin-фото
  Во-первых, никто силой на наш сайт Вас не заставляет же заходить, правда? В течении многих лет мы публикуем для вас множество интересных, добрых, положительных материалов про наших земляков - чемпионов, победителей, просто рабочих людей... про всякие мероприятия, праздники, делаем видео и фоторепортажи. Что-то я там не видел Ваших комментариев. Если у Вас есть какая-то личная неприязнь к нардепу, то это Ваше личное дело.

  Во-вторых, выборы начались, кандидаты активировались: заключили договора с печатными и интернет-изданиями, телевидением, владельцами билбордов и т.д. Каждый из них хочет донести до жителей округа какую-то свою информацию. Так и выглядит избирательный процесс у нас. Вы не в курсе? Разница лишь в том, что действующему нардепу есть о чем говорить (завершенные и начатые проекты, многотысячные обращения жителей округа), а вот остальные пока просто регистрируются и все, что они могут - это что-то просто пообещать. Выбор - за всеми нами.
 • Dmitri Prokopenko 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  Dmitri Prokopenko-фото
  Тошнит уже от Лесика на сайте. Администрация сайта, вам не стыдно?
 • Юлия Ионенко 5 червня 2019
  Інтенсив-тренінги з вуличного самозахисту у Світловодську 1
  Юлия Ионенко-фото
  https://www.facebook.com/events/4704798
  17058905/
 • Засранетц 21 травня 2019
  Пеня — скоріше нагадування, ніж каральна міра 1
  Засранетц-фото
  Т.е Побуту можно не платить, пусть отключают wink
 • Pravdainukr 16 травня 2019
  «Стратегія фірми 2019» по-світловодськи 1
  Pravdainukr-фото
  Александр Гуршал прекрасный преподаватель и человек. Рад что был его студентом. Желаю только успехов!
 • Pravdainukr 3 квітня 2019
  Спортсмени Світловодська радіють оновленню матеріально-технічної бази 1
  Pravdainukr-фото
  Владимир Лысак хороший хозяйственник!
  Смело можно выдвигать в мэры города.
 • Maria Ruban 30 березня 2019
  31 березня — вибори Президента України. Пам’ятка виборцю 1
  Maria Ruban-фото
  Цього разу бюлетень зіпсовано, якщо там стоїть "вибув"
  https://www.pravda.com.ua/news/2019/03/
  29/7210582/
  http://www.cvk.gov.ua/info/inf_28032019
  .htm

Top