Неділя, 22 жовтня 2017
Влада

Задачка на День знань: якщо у цей день не відбулася 40-а сесія міськради, то чи відбудеться 5 вересня 39-а сесія міськради? Новина з фото Новина з відео

Задачка на День знань: якщо у цей день не відбулася 40-а сесія міськради, то чи відбудеться 5 вересня 39-а сесія міськради?
Міськдепів на оголошену мером 40-у сесію прийшло вкрай замало для її проведення. Зате у майже порожній сесійній залі знаходився високий чиновник з Кропивницького. Але він мовчав…
Передісторія плутанини з сесійною нумерацією розпочалася ще 25 липня — коли стартував "марафон" з проведення 39-ї сесії МР. Тоді, щойно пролунав гімн, який ознаменував її відкриття, як більшість обранців, пригадавши закид міського голови Валентина Козярчука 11 червня у прямому ефірі ТРК "Веселка", що вони отримали по півтисячі американських доларів за голосування, яким на 38 своїй сесії анулювали посаду заступника міського голови з гуманітарних питань, а фактично "з’їли" відданого члена козярчуківської Команди Ірину Щербину, зажадали від градоначальника або писати заяву на них до поліції (корупція і хабарництво), або визнати, що це був наклеп і вибачитись перед ними. Але голова вперто не робив ані першого, ані другого і посилав незгодних до суду.

Та незгодні теж не погодились. І їхнє непогодження тривало до 1 серпня — увесь цей час спроби провести сесію як з Козярчуком, так і без Козярчука, не набирався кворум — і Козярчук оголосив її (39-у сесію) закритою. А на 10 серпня оголосив про проведення позачергової, 40-ї сесії МР з порядком денним, ідентичним, що був на 39-й. Але й на неї обранців прийшло "некворумно" мало. Більшість міськдепів, що не прийшли, незгоду з проведенням з 40-ї сесії пояснили тим, 39-у голова закрив з порушенням Регламенту, цитуємо:

"Закриття сесії оголошується головуючим на пленарному засіданні після розгляду всіх питань порядку денного".


Тобто, як можна закрити, коли не те, що питання порядку не розглядалися — його (порядок денний), не було затверджено? І взагалі, оця більшість оприлюднила звернення, що міський голова вийшов у них з довіри і вони хочуть, щоб головував на пленарних засіданнях виключно секретар міськради Юрій Сапянов

І ось — 1 вересня. 40-а сесія. А в залі з десяток обранців, виконкомівські чиновники, а ще — перший заступник голови Кіровоградської ОДА Сергій Коваленко. Але він протягом 10 хвилин сесії, що так і не була відкритою (через брак кворуму), нічого так і сказав. Зате побалакав трішки градоначальник — про те, що місцеві обранці ігнорують покладені на них обов’язки, про те, що незабаром у "білому домі" з’явиться поліграф (так званий, детектор брехні) і він (Валентин Козярчук) обов’язково на ньому протестується першим, щойно вийде з відпустки, і вимагатиме, щоб його приклад перейняли міськдепи, що, за його словами, дозволить з’ясувати, "who is who". І про вчорашнє засідання виконкому, яке теж не відбулося через відсутність кворуму, згадав. Тож, одне з основних питань на вчорашньому МВК — про визначення з надавачем послуг з вивезення з міста побутового сміття — зависло у повітрі. Єдиний претендент на це вивезення — КП "Комбінат комунальних послуг" — так і не був затверджений. А це означає, що КП ККП юридично не має право вивозити сміття.

"Політичні баталії з сесійної зали перейшли у виконком", — роздосадувано сказав мер.


Задачка на День знань: якщо у цей день не відбулася 40-а сесія міськради, то чи відбудеться 5 вересня 39-а сесія міськради?

Потім ще раз нагадав про те, що йде у відпуску. А відтак виконувати його обов’язки по міськраді буде Сапянов, а по виконкому — його перший заступник Олена Балюк. Та щойно він зібрався побажати усім доброго дня, як за трибуну заступила міськдепка-"свободівка" Тетяна Ковальчук-Москаленко — зачитати заяву від своєї фракції… Якщо коротко, заява звелася до наступного: 18 обранців подали звернення про проведення сесії 5 вересня. І сесії не 40-ї, а таки — 39-ї. Тому, аби не дискредитувати чесне ім’я народного обранця, фракція ВО "Свободи" закликає колег з інших фракцій дружньо прийти 5 вересня на 39-у сесію.…А чому перший заступник голови КОДА не проронив й слова? Та він і не збирався цього робити, пояснив пан Сергій вашому кореспондентові вже на ґанку адмінбудинку. У Світловодськ він прибув з іншою місією: привітати учнів школи-гімназії №4, і школи-інтернату №2 зі святом Першого дзвоника, у школі-інтернаті, підкреслив інтерв’юер, від цього року учні мають змогу отримувати повну середню освіту, а ще він має намір проінспектувати підготовку СП ТОВ "Світловодськпобут" до опалювального сезону та дорожньо-ремонтні роботи на греблі Кременчуцької ГЕС. Що ж до загального стану речей у Світловодську з вишини Кропивницького, то, за словами чиновника, у місті все йде по-плану і особливих проблем немає, у тому числі і в площині фінансової самодостатності.

"І взагалі, я люблю Світловодськ — це місто мого дитинства", — підсумував Коваленко.
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top