П’ятниця, 23 березня 2018
Корисна інформація

Правила правової допомоги: відвідування кафе й ресторанів

Правила правової допомоги: відвідування кафе й ресторанів
Продовжуємо говорити про "Правила правової поведінки". Сьогодні у фокусі ваші права під час відвідування кафе та ресторанів. Розмову ведемо із адвокатом, юристом громадської приймальні народного депутата України Олеся Довгого Наталією Чирочкою.
За статистикою, влітку українці не тільки частіше подорожують, але й частіше відвідують заклади громадського харчування. Тож наведу прості правила, які потрібно знати, аби ваш відпочинок у літньому кафе або ресторані був вдалим.

У меню обов’язково має бути зазначена назва страви, її ціна та вага. Якщо у меню зазначено "Віденські млинці", а з чим саме ці млинці у меню не написано, то всі пояснення вам повинен надати офіціант.

Усе, що зазначено у меню, — повинно бути у наявності, це обов’язок кафе або ресторану. Якщо ви прийшли повечеряти і офіціант каже, що обраної вами страви немає, кличте адміністратора закладу, шеф-кухаря та залиште відповідний запис у книзі скарг.

Якщо офіціант приніс страву, яку ви не замовляли, ви не повинні за неї платити, навіть якщо ви почали її їсти (не плутайте з повністю з’їли).

Кафе та ресторанам забороняється встановлювати мінімум вартості замовлення та пропонувати споживачу обов’язковий асортимент продукції. Тож якщо ви прийшли до ресторану і чуєте від офіціанта "мінімальний заказ з цього столу 500 гривень", поясніть йому та адміністратору закладу, що вони не праві.

У кафе полюбляють писати, що адміністрація за втрачені речі відповідальності не несе — ще й як несе! Підприємство зобов’язане забезпечити збереження речей споживача у гардеробі. За їх пропажу господарський суб’єкт несе повну відповідальність згідно з чинним законодавством.

Платити чи не платити чайові —вирішувати лише вам. Якщо чайові автоматично включають до рахунку, то вас мають повідомити про це заздалегідь.

Окрему увагу приділю битому посуду. За битий посуд повинен відшкодувати збиток той, хто розбив. Сума збитку повинна бути економічно обгрунтованою, тобто розбита чашка не може коштувати як цілий сервіз. Змусити вас силою виплатити суму відшкодування шкоди ніхто не може. Може бути, що викличуть охорону для моральної підтримки персоналу, але заклад громадського харчування не має права вас затримувати, він має право викликати співробітників міліції для вирішення конфлікту.

У "Майстері і Маргариті" Михайло Булгаков писав "Вторая свежесть — что за вздор! Свежесть бывает только одна — первая, она же и последняя". Якщо вам здається, що продукти трохи не свіжі, не йдіть на компроміс з розумом, повертайте страву на кухню та вимагайте безкоштовної заміни на страву з якісних продуктів.

Якщо все ж таки вам не пощастило і ви отруїлись або на вас впала люстра чи ви іншим чином постраждали у закладі громадського харчування — звертайтесь до адміністрації та/або власників закладу за відшкодуванням. Кожен заклад зобов’язаний забезпечити безпеку продуктів харчування та безпеку самих відвідувачів. І пам’ятайте, чек — ваш головний доказ, тому слідкуйте за тим, щоб вам його надали.

І наостанок, ви вже поїли в кафе, збираєтєсь оплатити рахунок і виявляється, що гаманець ви забули вдома/банк заблокував картку/просто не вистачає грошей. Це не безвихідна ситуація. Поясність свою проблему адміністратору закладу та домовтесь про час, коли завезети їм гроші. Працівники закладу звичайно попросять лишити їм заставу (паспорт наприклад) або написати росписку, але силоміць затримувати вас та викликати поліцію вони скоріш за все не стануть.
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:


  Група: Користувачі
  Реєстрація: 1.11.2016 | 38 комментарів | 0 публікацій
Будем знать ))
 • Не нравится
 • +3
 • Нравится
  Група: Користувачі
  Реєстрація: 31.07.2010 | 335 комментарів | 0 публікацій
Основные правила этикета:
- мясо запивают красным вином
- рыбу белым
- сырок "Дружба" водкой!
 • Не нравится
 • +7
 • Нравится
 • Filya14 Користувач offline

 • 8 серпня 2017 17:32
  Група: Користувачі
  Реєстрація: 21.11.2014 | 335 комментарів | 0 публікацій
Не все так дело делается, как сказ сказывается.
 • Не нравится
 • +6
 • Нравится


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Вася Петров Вчора, 21:37
  Побудуємо пам’ятник власній неспроможності? 1
  Вася Петров-фото
  Выложите проект договора для начала. Давайте потом и обсудим - это популизм или.. Как будем строить и вводить в експлуатацию... Объясните людям, что к чему. То что менеджеры '' ефффективные'', то это понятно, но мне пока непонятен весь процесс до законного вселенная жильцов
 • Pravdainukr Вчора, 11:45
  На Героїв України у Світловодську вуличного освітлення не буде 1
  Pravdainukr-фото
  в чем смысл освещения которое отключают ночью?
 • Tyler 20 березня 2018
  У Світловодську почали реєструвати транспортні засоби, але поки що двічі на місяць 2
  Tyler-фото
  А они тоже будут говорить что номерных знаков нет, пока денег не отлистаешь?
 • Алекс Горбунов 20 березня 2018
  У Світловодську почали реєструвати транспортні засоби, але поки що двічі на місяць 2
  Алекс Горбунов-фото
  З 11:00 до 16:00? Серйозно? Щоб фахівці мобільного сервісного центру МВС не заморились працювати? Спочатку позбавили всіх громядан міста та району МРЕО, а тепер вирішили просто познущатися над ними. 2 рази на місяць, та щей по 5 годин... Це просто насмішка над людьми.
 • Filya14 13 березня 2018
  У Світловодську відзначили річницю з дня народження Шевченка 1
  Filya14-фото
  У скромній оселі жінки зберігається "Кобзар", виданий десь у ХVIII столітті, пожовклий, але дорогий її серцю.

  18 век это 1700-1799 года, первый "Кобзарь издан в 1840 году.
 • Челентано 11 березня 2018
  Торгувати «наркотою» на Павлова, 6 відтепер не будуть? 2
  Челентано-фото
  Пример. Не так давно задержали на взятке, протрубили на всю страну и по тв центральных. Я что то пропустил, через два дня отпустили, где статья? Если не виновны, то с извинениями публичными. Или дело врачей, шуму много было, а результат? Кого наказали? Что с парнем, который сознался? А, суда не было. Так когда пройдет вы напишите, обязательно. А то помню, зверское убийство в районе автостанции девушки,поймали, доказали, что того взяли и... Может расскажем людям итог... И таких дел большинство. Предлагаю по каждой такой статье писать какой срок в итоге дали преступнику, пусть и через годы судебной бюрократии. Так будет честно, я считаю. А то будто читаешь детектив, а последнюю главу вырвали.
 • Челентано 11 березня 2018
  Торгувати «наркотою» на Павлова, 6 відтепер не будуть? 2
  Челентано-фото
  Хотелось бы читать какой срок получают фигуранты громких дел. А то по факту протрубили о задержании громко, выпустили по тихому. Предлагаю писать о тех случаях , когда пасадили. Но, что то мне подсказывает, писать неочем будет. А так по факту показуха!
 • Valmiua 7 березня 2018
  Як рятують безхатченка Женю у Світловодську 2
  Valmiua-фото
  Кстати ,бомжу Жене,не около 50,а около 35 и сделать с ним ничего невозможно, перепробовали уже все,
 • Pravdainukr 6 березня 2018
  Як рятують безхатченка Женю у Світловодську 2
  Pravdainukr-фото
  В январе 2016-го необходимо было доставить человека с подозрением на перелом ноги на сан. пропускник и сделать рентген снимок.
  Скора помощь 103 сообщила что не является "службой такси" и на такие вызовы не выезжает. Но за 100 грн., готовы.

  p.s. уровень "профессионализма" зашкаливает. Господа из скорой, не забывайте что и вы можете оказаться в подобных ситуациях!
  Бог Вам судья!
 • Вова Корд 3 березня 2018
  Канікули в школах переносяться, навчання призупиняється (ВІДМІНЕНО!) 1
  Вова Корд-фото
  Евгения Малиновская, ну конечно, гороно Светловодска виновато в том, что в Украине газ закончился...

Top