Неділя, 20 серпня 2017
Корисна інформація

Правила правової допомоги: відвідування кафе й ресторанів

Правила правової допомоги: відвідування кафе й ресторанів
Продовжуємо говорити про "Правила правової поведінки". Сьогодні у фокусі ваші права під час відвідування кафе та ресторанів. Розмову ведемо із адвокатом, юристом громадської приймальні народного депутата України Олеся Довгого Наталією Чирочкою.
За статистикою, влітку українці не тільки частіше подорожують, але й частіше відвідують заклади громадського харчування. Тож наведу прості правила, які потрібно знати, аби ваш відпочинок у літньому кафе або ресторані був вдалим.

У меню обов’язково має бути зазначена назва страви, її ціна та вага. Якщо у меню зазначено "Віденські млинці", а з чим саме ці млинці у меню не написано, то всі пояснення вам повинен надати офіціант.

Усе, що зазначено у меню, — повинно бути у наявності, це обов’язок кафе або ресторану. Якщо ви прийшли повечеряти і офіціант каже, що обраної вами страви немає, кличте адміністратора закладу, шеф-кухаря та залиште відповідний запис у книзі скарг.

Якщо офіціант приніс страву, яку ви не замовляли, ви не повинні за неї платити, навіть якщо ви почали її їсти (не плутайте з повністю з’їли).

Кафе та ресторанам забороняється встановлювати мінімум вартості замовлення та пропонувати споживачу обов’язковий асортимент продукції. Тож якщо ви прийшли до ресторану і чуєте від офіціанта "мінімальний заказ з цього столу 500 гривень", поясніть йому та адміністратору закладу, що вони не праві.

У кафе полюбляють писати, що адміністрація за втрачені речі відповідальності не несе — ще й як несе! Підприємство зобов’язане забезпечити збереження речей споживача у гардеробі. За їх пропажу господарський суб’єкт несе повну відповідальність згідно з чинним законодавством.

Платити чи не платити чайові —вирішувати лише вам. Якщо чайові автоматично включають до рахунку, то вас мають повідомити про це заздалегідь.

Окрему увагу приділю битому посуду. За битий посуд повинен відшкодувати збиток той, хто розбив. Сума збитку повинна бути економічно обгрунтованою, тобто розбита чашка не може коштувати як цілий сервіз. Змусити вас силою виплатити суму відшкодування шкоди ніхто не може. Може бути, що викличуть охорону для моральної підтримки персоналу, але заклад громадського харчування не має права вас затримувати, він має право викликати співробітників міліції для вирішення конфлікту.

У "Майстері і Маргариті" Михайло Булгаков писав "Вторая свежесть — что за вздор! Свежесть бывает только одна — первая, она же и последняя". Якщо вам здається, що продукти трохи не свіжі, не йдіть на компроміс з розумом, повертайте страву на кухню та вимагайте безкоштовної заміни на страву з якісних продуктів.

Якщо все ж таки вам не пощастило і ви отруїлись або на вас впала люстра чи ви іншим чином постраждали у закладі громадського харчування — звертайтесь до адміністрації та/або власників закладу за відшкодуванням. Кожен заклад зобов’язаний забезпечити безпеку продуктів харчування та безпеку самих відвідувачів. І пам’ятайте, чек — ваш головний доказ, тому слідкуйте за тим, щоб вам його надали.

І наостанок, ви вже поїли в кафе, збираєтєсь оплатити рахунок і виявляється, що гаманець ви забули вдома/банк заблокував картку/просто не вистачає грошей. Це не безвихідна ситуація. Поясність свою проблему адміністратору закладу та домовтесь про час, коли завезети їм гроші. Працівники закладу звичайно попросять лишити їм заставу (паспорт наприклад) або написати росписку, але силоміць затримувати вас та викликати поліцію вони скоріш за все не стануть.
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:


  Група: Користувачі
  Реєстрація: 1.11.2016 | 23 комментарів | 0 публікацій
Будем знать ))
 • Не нравится
 • +3
 • Нравится
  Група: Користувачі
  Реєстрація: 31.07.2010 | 310 комментарів | 0 публікацій
Основные правила этикета:
- мясо запивают красным вином
- рыбу белым
- сырок "Дружба" водкой!
 • Не нравится
 • +7
 • Нравится
 • Filya14 Користувач offline

 • 8 серпня 2017 17:32
  Група: Користувачі
  Реєстрація: 21.11.2014 | 309 комментарів | 0 публікацій
Не все так дело делается, как сказ сказывается.
 • Не нравится
 • +6
 • Нравится


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Засранетц Вчора, 14:44
  Три Хрести на в’їздах загаптували доступ до Світловодська всілякої нечисті 2
  Засранетц-фото
  Поп Московского Патриархата святил - годно!!! Нехай стоят wink А в общем и целом, все напоминает поговорку про дурака, молитву и его лоб!
 • Filya14 Вчора, 11:05
  Три Хрести на в’їздах загаптували доступ до Світловодська всілякої нечисті 2
  Filya14-фото
  Весь мир преобразится сразу,
  В нем станет больше красоты,
  И засияют словно стразы
  Улыбки и сведут мосты.
  Сойдутся наши берега,
  Ты станешь мне родным и близким,
  Растает лед, сойдут снега,
  Когда...
 • Filya14 15 серпня 2017
  Хто кому має поступитися дорогою — весільний кортеж катафалкові з труною, чи катафалк з труною весіл ... 2
  Filya14-фото
  Вот такая правда жизни. Роддом всегда напротив морга или морг напротив роддома.
 • Засранетц 14 серпня 2017
  «Паспортна історія» Саакашвілі мовою фактів 1
  Засранетц-фото
  По идее, и тот кто подпись поставил о предоставлении гражданства носорогу, тоже должен выгрести по наглой шоколадной хлеборезке!
 • Интеллигентный человек 14 серпня 2017
  «Я міг би випити море, Я міг би стати іншим, Вічно молодим, вічно п'яним...» 1
  Интеллигентный человек-фото
  Замечательный пост, очень правильный и нужный. Хотелось бы
  , чтобы подобные посты появлялись чаще, и на местном Светловодском сайте "Светловодск информ", и на местном городском телевидении ))
  Или на сайте "Светловодск информ", в виде телевидения ))

  А если учитывать то, что ситуация с психологическим возрастом в Мире сегодня критическая)) а в Светловоске она просто катастрофическая))) то подобные посты и видеосюжеты могут быть весьма и весьма полезны и востребованы ))

  Мне вспоминается по этому случаю ( в контексте данного поста) один замечательный фильм который называется "Идиократия",и который отвечает на простой и востребованный вопрос:"Почему в мире столько идиотов"?)) Этот фильм Вы без труда, уважаемые читатели данного поста,сможете найти в интернете ( в частности в Ютубе ) и посмотреть если не весь фильм, то хотя бы его трэйлер..;) Идиократия - это фильм который, как бы в шутку, ну на самом деле всерьез, отвечает на вопрос: "Почему в мире столько идиотов"?))

  Вцелом, считаю что подобные беседы, в том числе и в видеоформате, были бы весьма востребованы и полезны для нашего города ))
  Уважаемая Валентина, если у Вас появится такое желание, но не найдётся достойного собеседника, я буду с радостью готов составить Вам свою скромную просветленную компанию )) ,) Думаю, усi Свiтловодцi, були б у захватi ..;)

  Можете считать это приглашением )
 • cergiv city 12 серпня 2017
  Сорокова сесія Світловодської міської ради підтвердила – криза міської влади поглиблюється 1
  cergiv city-фото
  А маємо ми те, що маємо, не прийшли на вибори от і вибрали аби кого, а вони як ті лебідь рак і щука..., а віз і нині там.
 • Filya14 11 серпня 2017
  ТІ Україна закликає громадськість повідомляти про корупцію в тютюновій сфері 1
  Filya14-фото
  У листі слід вказати конкретні факти корупції або конфлікту інтересів, прізвища, місце ситуації та інші релевантні обставини, а також свої контакти, принаймні адресу електронної скриньки.
  Джерело: http://svetlovodsk.com.ua/11066-t-ukray
  ina-zaklikaye-gromadskst-povdomlyati-pr
  o-korupcyu-v-tyutyunovy-sfer.html

  Основная задача TransparencyInternational Україна сбор личных данных.
 • editor 11 серпня 2017
  Управління освіти — «ракова пухлина» чи гордість міста? 5
  editor-фото
  Друзі, дякую всім, хто відгукнувся на мій матеріал. Зачепило багатьох, значить написано про те, що й турбує багатьох. Як завжди підтягнулися і ті, хто не має жодного стосунку до теми, але дуже хоче "поставити на місце" журналіста, прочитавши між рядків моїх запитань аж занадто багато. 1 місце у рейтингу підспівувачів міського голови, безперечно, посіла дівчинка з Кременчука - Анастасія. Дякую тобі за увагу до видання і до мене особисто. Думаю, що твоє "орево" належним чином оцінено замовником. Тішся цим. Далеко підеш. Можеш і далі відволікатися від роботи (якщо вона у тебе є), пиши. Я ж припиняю спілкування з невихованою дівчинкою.
 • Filya14 11 серпня 2017
  Управління освіти — «ракова пухлина» чи гордість міста? 5
  Filya14-фото
  Реформаторы мэры приходят и уходят, а Г. Ю. всегда остается. Так держать.

Top