Понеділок, 26 червня 2017
Татьяна Дроздова Корисна інформація

До Європи — без віз!

До Європи — без віз!
Від 11 червня 2017 року громадяни України мають можливість подорожувати Європою без віз
Але безвізовий режим не дає вам права жити і працювати в країнах Євросоюзу. Слід пам’ятати, що в’їжджаючи до Шенгену, треба мати документи на підтвердження мети поїздки, місця проживання, гроші готівкою чи на картковому рахунку на увесь термін перебування і твердий намір повернутися додому (підтвердженням наміру може бути зворотній квиток).

Крім цього, не забудьте заздалегідь оформити поліс медичного страхування (хоча він і не є обов’язковим), страхування цивільної відповідальності власника автомобіля, якщо ви подорожуєте на авто. Раніше медична страховка була однією з умов отримання візи, тож тепер (за прогнозами спеціалістів) чимало людей будуть заощаджувати на страховці. Раджу цього не робити, бо коштує вона недорого, а лікування за кордоном, у разі потреби, може перевищити ваш бюджет. І окрема порада до часу: на кордоні слід поводитися невимушено, відповідати на всі запитання прикордонників чітко і ясно. Якщо ви не знаєте навіть назви міста, до якого направляєтеся, чи прізвище людини, яка вас запросила – можливі неприємності, аж до відмови у в’їзді. Не лякайтеся – статистика відмов, наприклад, грузинам доводить, що з настанням безвізу їх поменшало в рази. У перший місяць безвізу відмовлено лише 26 громадянам Грузії з 11700, або 0,2%, тоді як у консульствах вони отримували 12% відмов.

Плануючи подорож, заздалегідь оформіть закордонний біометричний паспорт. Майте на увазі, що процедура може затягнутися, бо початок роботи безвізу співпав з сезоном відпусток і сотні тисяч українців звертаються до сервісних центрів за цим документом, утворюючи шалені черги. Якщо у вас є дійсний закордонний паспорт старого зразка і в ньому проставлена дійсна Шенгенська віза, ви можете продовжувати ним користуватися. Можна також подати документи на відкриття візи з паспортом старого зразка.

Не думайте, що безвізовий режим дозволятиме вам відпочивати у країнах Шенгену скільки завгодно. Короткотермінове перебування обмежується 90 днями протягом 180 днів. Наприклад, моя добра знайома, тепер має право жити у своєї родички у Німеччині по 3 місяці щопівроку. Але коли їй раптом потрібно буде затриматися, доведеться оформляти візу.

Ось перелік країн, до яких можна їхати без віз: Австрія, Бельгія, Болгарія, Греція, Данія, Естонія, Ісландія, Іспанія, Італія, Республіка Кіпр, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія, Швеція. Це всі держави – члени ЄС (за винятком Великобританії та Ірландії, які ведуть самостійну візову політику), а також 4 держави – асоційовані учасниці Шенгенської угоди: Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія та Швейцарія.

Важлива така деталь: Україна уклала договір про безвізовий режим не з "Шенгеном", а з Євросоюзом, тож свої двері для нас відкривають (без віз) і Болгарія, Кіпр, Румунія і Хорватія, які не входять до Шенгену. Можна також без візи відвідати і міні-країни: Монако, Ватикан тощо.

Якщо ви завзятий мандрівник і бажаєте залишатися в ЄС довший період, ніж передбачено безвіком, скористайтеся таким способом: відпочиньте в одній з країн, що не входять до Шенгенської зони: Болгарії, Кіпрі, Румунії чи Хорватії, а потім рушайте в інші країни Європи. При підрахунку “шенгенського” періоду в 90 днів термін перебування у цих країнах не враховується.

Ще одна цікава деталь. З біометричним паспортом українці мають можливість поїхати до Європи з будь-якої точки світу: з України чи Туреччини, з Америки чи Африки. Віза вам не потрібна.

Чимало українців наразі вирушають до ЄС у пошуках роботи. Ніхто не забороняє вам поїхати в одну з країн ЄС для того, щоб домовитися про працевлаштування, повернутися додому, оформити робочу візу і знову поїхати легально працювати. До речі, платять таким працівникам , зазвичай, значно більше, ніж "нелегалам" і ризику бути "депортованим" – ніякого. Слід розуміти, що будь-яка робота для тих, хто в’їхав до ЄС без візи, є забороненною. Але мова йде лише про оплачувану роботу (сезонних робіт це теж стосується). Проте ніхто не забороняє вам стати волонтером за їжу і житло. Таку можливість, зазвичай, використовують молоді люди, які прагнуть подорожувати світом. Якщо ж за вашу роботу під час відрядження до ЄС платить український роботодавець, це – законний привід для безвізових подорожей, бо не вважається "роботою в ЄС".

Про запрошення, які були обов’язковими для відкриття віз донедавна, можна забути і не витрачати на них кошти. Але, коли ваші родичі чи друзі беруть на себе фінансування вашої подорожі, потрібно оформити належним чином цей документ, у якому буде підтверджено, що проживання і харчування бере на себе сторона, що запросила вас до себе.

Якщо ви самостійно маєте намір розраховуватися за проживання в ЄС, скільки ж грошей потрібно мати з собою? 50 євро у день на 1 людину – повідомляють у ЗМІ. Але ця норма може бути і меншою, як наприклад у Франції (32,5 євро), чи більшою. Перелік орієнтовних сум для розрахунку вартості перебування ви зможете знайти на сайті Єврокомісії (у разі конфлікту прикордонники будуть посилатися саме на цей перелік).

Невже насправді все так просто? Маєте біометричний паспорт, велике бажання відвідати Європу, невелику суму грошей – і вперед! Про те, що кількість відмов на кордоні буде меншою за рівень відмов у консульствах, спеціалісти говорять вже зараз. З часом ваша історія поїздок стане гарантією того, що питань у прикордонників до вас не виникатиме. У "групі ризику" – ті, хто їде з "порожнім" паспортом. але вже після першої поїздки ваш паспорт буде мати штампи про перетин кордонів і наступного разу ви будете мати всі шанси швидко і без проблем потрапити до Євросоюзу.
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Засранетц 24 червня 2017
  Волонтерський Корпус Світловодська вирішив провідати світловодських патріотів які проходять службу в ... 3
  Засранетц-фото
  андріс, нацизм и национализм - это одна и та же говнина, обернутая в разную обертку. Фанаты этих идей, по сути - говноеды. Никто из них в истории не выжил. Это суровая правда бытия. Такие дела.
 • андріс 24 червня 2017
  Волонтерський Корпус Світловодська вирішив провідати світловодських патріотів які проходять службу в ... 3
  андріс-фото
  vishnewsky.costia у відповідь на ваш коментрарій можу тільки вам поспівчувати. Прикро що ви вважаете патріотів які пішли захищати свою батьківщіну від зовнішнього агресора та волонтерів "наци" хоча я впевнет навіть незнєте навіть значення цього слова. Виключно для підняття рівня вашої освіти "Що таке нацизм і націоналізм
  Нацизм – політична ідеологія націонал-соціалізму, де соціалістичне устрій держави і суспільства тісно переплетено з націоналістичними ідеями. Це дозволяє проповідувати перевага одного народу над іншими, обгрунтовувати расову дискримінацію та етнічні війни. Найважливіші атрибути такої ідеології – тоталітаризм, відмова від ринкової економіки, введення загальної військової повинності, атмосфери тотальної нетерпимості та однодумності.

  Націоналізм – політична течія, найважливішим принципом якого є захист нації і першорядне додержання її інтересів. При цьому народ може бути сформований як за принципом «однієї крові», так і за принципом «однієї землі», «однієї віри». Політична ідеологія стійко захищає інтереси нації, проте не завжди проповідує її перевагу над іншими народами.

  Різниця між нацизмом і націоналізмом
  Здоровий націоналізм дозволяє ідентифікувати етнічну чи соціальну групу на тлі інших, дотримати її інтереси, організувати ефективне управління. Нацизм агресивніший, в його плани входить широке поширення однієї біологічної групи, яка нібито володіє перевагою над іншими. Етнічне досконалість одного народу дає йому «право» гнобити інші, аж до повного їх знищення.

  Націоналізм більш терпимо ставиться до представників інших народів. Крім того, він може бути сформований за територіальним (США) або релігійною (ісламістські держави) принципом. Націоналізм не завжди суперечить ринковій економіці, свободі слова і вільнодумства. Він цілком здатний впоратися з конструктивною критикою і вклинитися в правове поле. Націонал-соціалізм – це ідеологія тоталітарної держави, де не може бути й мови про особисту свободу.

  відмінність нацизму від націоналізму полягає в наступному:
  Визначення етносу. Нацизм ставить в основу біологічне походження, а націоналізм – ще й єдність поглядів, релігію.
  Ставлення до інших народів. Націоналізм більш-менш терпимо ставиться до чужих етносів, однак не прагне до злиття з ними. Нацизм несе расову дискримінацію, ідею перевага одного народу над іншими.
  Державний устрій. Націоналізм може проявлятися в будь-яких політичних формах: від демократії до авторитаризму, нацизм – завжди тоталітарен і прагне до знищення інших партій."
  А стосовно нападу начали "освобождать" "для расы господ нашу землю" то подивіться ось це https://www.radiosvoboda.org/a/28476186
  .html .
  А взагалі більше читайте на розмірковуйте, та меньше дивіться "Киселев ТВ"
 • Zelik 23 червня 2017
  Наші футболісти — чемпіони! 1
  Zelik-фото
  МОЛОДЦЫ!!! настоящие чемпионы!! тренерам респект!!!
 • vishnewsky.costia 23 червня 2017
  Волонтерський Корпус Світловодська вирішив провідати світловодських патріотів які проходять службу в ... 3
  vishnewsky.costia-фото
  Когда ещё на сайте может появится статья про современных наци, как не в день, когда 76 лет назад, их идейные вдохновители начали "освобождать" для расы господ нашу землю.
  Совпадение? — Не думаю! ))))
 • val.dolgorukov 19 червня 2017
  Валентин Козярчук: «Ви про це дуже пошкодуєте!..» 2
  val.dolgorukov-фото
  Те кто пишут о газете, "роздержавлення" и т.д. просто отводят тему в сторону... Главное в статье не "СВ", а то как мЭР (пишу с маленькой буквы специально) может себя так вести! Во первый - лицо служащее, во вторых - с женщиной, а в третьих - толерантность где? Та позволял ли хоть один чиновник такой бардак во власти?! Угрозы, нападения, травля... - "рыба гниет с головы"!!! Люди сделайте выводы!!!
 • editor 16 червня 2017
  Валентин Козярчук: «Ви про це дуже пошкодуєте!..» 2
  editor-фото
  Друзі, процедура "роздерджавлення" тривала майже рік, ми про це весь час писали. Все відбувалося згідно Закону, міська рада вийшла зі складу засновників, Кабмін включив редакцію до списку тих, хто реформується на 1 етапі і т.д. Шкода, що ви демонструєте зараз повну необізнаність у справі і "допомагаєте" меру сваритися з друкованим ЗМІ. Мер сам встановив правило: тільки за його підписом можна направляти матеріали в газету. Не направляв, а ображається, що у приватному виданні немає його портрета. Це неправда, фото його є (з кращим другом Саакашвілі) на 1 стоінці у номері за 8 червня і розміщено воно безкоштовно, як ілюстрація до репортажу. За особисті привітання, які не несуть ніякого інформаційного навантаження всі платять, мер також.
  Газета потребує паперу, витрат на друк, передплату і доставку газети - це виробництво! Без грошей - ніяк.Тому ми і заробляємо на рекламі чи корисній інформації, обов'язковій до друку. Ірочка Степанова, сумно від ваших постів. Якщо газета виходить в світ 9впевнена, що ви її ніколи не тримали в руках), значить ми виконуємо свої обов'язки добре, а керівник підприємства я. Міський голова має можливість співпрацювати з редакцією за договором, який він сам підписав і оплачувати наші послуги за рахунок коштів, виділених міською радою на висвітлення її діяльності. Такі правила гри, а диктувати, погрожувати - це протизаконно.
 • Засранетц 15 червня 2017
  У частині збереження «білого дому» для громади мер і спікер «закопали сокиру війни» 1
  Засранетц-фото
  Как там было в первоисточнике, у Кобзаря - "Доборолась Україна до самого краю. Гірше ляха свої діти її розпинають". Как в воду смотрел, да.
 • Засранетц 13 червня 2017
  "А я кажу: воно само не розсмокчеться", — провідна теза мера на понеділковій нараді 12 червня 1
  Засранетц-фото
  Ви меня слышите?! Я буду принимать серъёзные меры, вплоть до увольнения руководителей падразделений

  Звучит как славноприсное "За это, можно и партбилет на стол положить!" wink

  Бить надо по самому больному месту чиновника (это и мэра касается) - по карману! Накосячил - занеси бабла в оркестр. А все эти "увольнения", "выговора" и прочие "серьезные меры" - это цирк с конями.
 • Bzik 13 червня 2017
  АФИША: Первый OPEN AIR 2017 1
  Bzik-фото
  А что такое SHOOW? Light show, bass SHOOW и т.п.? Шоу что-ли? Ну тогда это пишется немножко по-другому )))))
 • editor 12 червня 2017
  «Перцівка» для голови планово-бюджетної комісії 1
  editor-фото
  Готуємося до чергової сесії? Каменюка у двері, побиті вікна, попередження про долю малої дитини у разі чого - таке вже було. Перцем в очі - вперше. Але найманець не впорався із завданням, мабуть, тремтіли руки і боліли ноги (ймовірно, "ломка"). Чи буде дубль №2?

Top