Вівторок, 30 травня 2017
ТОП-новини Події

Прозорість влади скоро буде такою, що нею можна буде вікна склити Новина з фото

Прозорість влади скоро буде такою, що нею можна буде вікна склити
Інтернет-ресурс світловодської міськради поповнився кількома новими розділами, які, за задумом їх творців, наблизять народ до влади ще більше
15 березня начальник загального відділу тутешнього міськвиконкому Олександр Возний провів у сесійній залі "білого дому" презентацію нових можливостей офіційного сайту міської влади — svmisto.com.ua. Увагу присутніх пан Олександр зосередив на нових розділах ресурсу. Так розділ "Публічна інформація", який, щоправда, перебуває у стадії доопрацювання, у відкритому доступі міститиме документи та рішення, як виконкому, так і міськради. Далі чиновник зупинився на "Єдиній системі місцевих петицій"… Розкриваючи суть цього розділу, він повідомив, що кожен зареєстрований громадянин (чи громадянка) матиме змогу звернутися до влади з тією чи іншою ідеєю або пропозицією. І якщо протягом трьох місяців його (її) петиція набере від сотні "лайків" підтримки — таке звернення зобов’язане буде розглянуто або міськрадою, або виконкомом. Щоправда, зізнався Возний, цей розділ не такий вже й новий (втім, як і "Громадський бюджет") — його "причепили" на сайт минулого року. Але за весь рік надійшло лиш три петиції: хтось захотів Перспективного плану розвитку Світловодська, хтось — перейменування Кременчуцької ГЕС на Світловодську. Та вони й близько не наблизились до необхідної для розгляду сотні голосів. А в цьому році нові петиції і досі не з’явились.

Прозорість влади скоро буде такою, що нею можна буде вікна склити
Олександр Возний

Прозорість влади скоро буде такою, що нею можна буде вікна склити


А от "Розумне місто — Світловодськ" змусив голос Возного навіть задзвеніти. Бо оцей розділ, на його думку, є найцікавішим — у ньому, окрім основних міських новин, є купа модулів. Зокрема, "Дефекти ЖКГ" у яких кожен зареєстрований містянин може залишати щось таке, що його не влаштовує у комунальній сфері. Наприклад, він на екрані вивів те, що вже з’явилось у "Дефектах""небезпечна зупинка" та "нєт дворніка"… Всі ці "надходження" модерує наразі він особисто, а згодом цим займатиметься заступник міського голови з питань ЖКГ. Модерує і приймає рішення — хто займатиметься усуненням конкретного неподобства. І як бачите, повідомив пан Олександр, діє — напроти названих заявок стоїть позначка модератора "Виконано".

Прозорість влади скоро буде такою, що нею можна буде вікна склити

А у модулі "Відкритий бюджет" кожен може бачити бюджетну статистику: коли і скільки грошей надійшло, куди і скільки їх було витрачено. Корисним (для гаманця) можна вважати модуль "Реєстр ліків" — у ньому перелічені медикаменти, придбані для Світловодської ЦРЛ на бюджетні кошти…

Прозорість влади скоро буде такою, що нею можна буде вікна склити

"От коли вам у лікарні лікарі пропонують йти до аптеки купувати необхідні ліки власним коштом, ви у відповідь можете аргументовано, з посиланням на цей модуль, заперечити таке здирництво: е-ні, не піду — такі ліки, куплені за бюджетні гроші, у вас є", — як один із варіантів спілкування хворого з охочим "дерти три шкури" лікарем навів Возний.


У модулі "Черга на житло" можна бачити усіх бажаючих покращити свої житлові умови (для сміху чи навпаки, таких бажаючих налічується…789 осіб). А ще там і дані по системі електронних закупівель "ProZorro", і дані аукціонів з реалізації держмайна, і інформації по ОСББ, енергозбереженню тощо… Тож, варто припусти, що svmisto.com.ua стане вірним путівником для світловодців у бюрократичних коридорах. Включно — з кабінетами.

Прозорість влади скоро буде такою, що нею можна буде вікна склити
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

  • Tyler Користувач offline

  • 22 березня 2017 11:22
    Група: Користувачі
    Реєстрація: 4.03.2010 | 517 комментарів | 0 публікацій
Ну тут хоч посилання є, а то у Степанця мало того, що текст недолугий, ще й посилань немає. Не зрозуміло де ті оновлення шукати.
Презентували нові можливості сайту, а по факту показали декілька сайтів.
Сам сайт svmisto.com.ua начебто в 90-хх зроблений: синій текст з тінню на жовтому – це жах. Прочитати неможливо. Я розумію що патріотичні кольори, але ж геть не читабельно. Розділ Опитування невідомо навіщо існує, якщо там немає ніякого опитування. Чому б його не приховати за відсутності опитувань, і відображати лише за потреби. Наскільки мені відомо DLE таке уміє.
Пошук розташований аж десь у середині сторінки, тобто якщо треба щось знати, то спочатку полистай туди-сюди, знайди малесеньке та непримітне поле, і можливо щось знайдеш.
Кнопка "нагору" теж в такому місці, що не одразу й знайдешь. 2017 рік надворі, зручних скриптів для цього хоч відбавляй.
Зайшовши на сайт з телефону і не відразу зрозумів що це той же сайт: текст накладається один на один, відступів від картинок немає, великі фото вилазять за рамки екрану, форма авторизації у DLE пів екрану займає (незрозуміло навіщо вона мені взагалі). Краще б відразу вантажилася повна версія сайту, аніж така як зараз.
У деяких розділах старіші новини стоять перед новішими, поки не покрутиш, не придивишся, не зрозуміло що там і де додалося.

розділ "Публічна інформація", який, щоправда, перебуває у стадії доопрацювання, у відкритому доступі міститиме документи та рішення, як виконкому, так і міськради.

Тут дійсно є над чим попрацювати. Ну як мінімум email зробити посиланням, чи я повинен його руками вводити у 2017(!!!) році?
Що заважає зараз викладати своєчасно усі документи та рішення, як виконкому, так і міськради, як того вимагає закон ще з листопаду 2015. Адже документи ведуться не від руки на папері.

як і "Громадський бюджет"

Дуже цікавий розділ, остання новина аж від серпня 2016(!).

Корисним (для гаманця) можна вважати модуль "Реєстр ліків"

Просто віджет з гуглодоку? Ну ок, хоч щось. Хоча ходять чутки що там окрім дати нічого не змінюється. Завантажив собі документ, перевіримо наступного місяці. І ще одне, знову ж таки, з мобільного переглядати віджет м’яко кажучи незручно, а от просто подивитися документ немає можливості, бо доступ заборонений. Чому б не розшарити сам документ на читання, не через віджет, щоб можна було нормально переглядати і на мобільних пристроях, також можна було б і на сайт міськради додати.

"Дефекти ЖКГ" у яких кожен зареєстрований містянин може залишати щось таке, що його не влаштовує у комунальній сфері.

Заявка 1524: Резолюція «У 2017 році, міський голова Валентин Козярчук має намір, при наявності фінвнсування, повністю модернізувати фасад адмінбудівлі.», але статус вже «виконано». Але ж у резолюції написано, що заявку не те що не виконано, а навіть немає впевненості у тому, що її взагалі буде виконану. Але галочку «ми молодці» собі вже поставили.
Заявка 1223: тут навпаки, виконана, але статус відкрита.
А от у заявці 2235 жаліються що заявку 1932 спіткала та ж доля що й 1524 – Закрили, але по факту нічого не зроблено.
Заявка 1952 відкрита ще у січні. Я певен що сміття вже вивезли, але заявку ще навіть у роботу ніхто не узяв. Хоча, можливо та купа сміття досі і лежить там.
Слабенько модеруєте

Далі чиновник зупинився на "Єдиній системі місцевих петицій"…

А чім не влаштував розділ "Петиції" на Розумному місті?

Тож, варто припусти, що svmisto.com.ua стане вірним путівником для світловодців у бюрократичних коридорах.
Ні, не стане. У тому вигляді і з такою якістю наповнення контентом як зараз, не стане.
  • Не нравится
  • +2
  • Нравится


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top