Субота, 24 червня 2017
Віталій Асауленко Нам пишуть

Спортивна чи любительська риболовля у «яремівських» ставках дозволена всім охочім

Спортивна чи любительська риболовля у «яремівських» ставках дозволена всім охочім
А що вирішать спадкоємці орендаря у глобальному сенсі — буде відомо за півроку. От мешканці села (принаймні, один з них) вже знають, чого хочуть…
Є у Світловодському районі невеличке село Яремівка, що, у свою чергу, перебуває під юрисдикцією Григорівської сільради. А в околицях тієї Яремівки є ставки. От довкола них і виникло тертя, як можна зрозуміти з листа, надісланого нам від мешканця цього села Володимира Воропаєва, між яремівцями і їхнім (ставків) орендарем.

Орендар, стверджує пан Володимир, не має до Яремівки жодного відношення, бо проживає у Світловодську. Відтак, розпоряджатися отими ставками, дає зрозуміти дописувач, він не має морального права (хоча такі категорії, як мораль та совість до справи, як-то кажуть, не пришиєш, прим. авт.), бо створювалися вони ще за Совєтів місцевими колгоспниками. Але (автор не вказує, коли) ставки ці від сільської ради було передано під юрисдикцію району. І таким чином тамтешні селяни втратили на своє природне "майно" будь-яке право.

"На неодноразові звернення до голови Григорівської сільської ради Невкритої Н.М. були тільки відписки. Але чому людина, яку вибрали жителі Григорівської сільради, не опікується питаннями дозвілля і відпочинку мешканців села?", — цитата з листа Воропаєва.


А нетурбота ця проявляється, читаємо далі, у тому, що вищеназвані мешканці позбавлені доступу до цих водойм — ані відпочити, ані порибалити. Ні, це, звичайно, можна робити — але сплативши від 50-ти до ста гривень. Отже, виказує волю своїх односельців пан Володимир, потрібно, щоб у договорі на оренду було прописано дозвіл на безкоштовний любительський вилов риби, не говорячи вже про вільний доступ для відпочинку на берегах ставків.

…Дописувач (напевне, забувся) не написав, що отой орендар… помер на початку лютого поточного року. Про це ми дізналися від першого заступника голови Світловодської РДА Сергія Орленка, до якого ми звернулися за коментарем щодо поневірянь яремівців через недоступність для них означених ставків. Так от, повідомив пан Сергій, оцей громадянин (що помер) оформив оренду тих ставків у травні 2005 року. І дійсний той договір до грудня 2029 року. А те, що він помер, не означає, що ставки автоматично переходять у власність тих, хто живе поряд — після шести місяців по смерті орендаря, наголошує чинне законодавство, право на оренду переходить до його спадкоємців. Якщо, звісно, вони не відмовляться від свого права.

Стосовно ж "данини" (від 50-ти до ста гривень) за рибальство та відпочинок на ставках, то, заявила начальниця відділу водних біоресурсів Кіровоградської області Тетяна Ціленко, договір з РДА на риборозведення на цих ставках не дає орендареві права на стягнення плати за спортивну чи любительську риболовлю там. Натомість Кіроворадрибохороні нічого невідомо про те, що дані ставки оформлені для такого виду бізнесу, додала пані Тетяна. Якщо ж орендар забажає мати таке право, він зобов’язаний переукласти існуючий договір (у даному випадку — на риборозведення). На цьому, принаймні, наголошує 51 стаття Закону України "Про аквакультуру".

Тож, підбиваючи підсумок нашого ставкового "ревю", маємо для Володимира Воропаєва і його земляків, як у тому анекдоті, два висновки: один — не вельми втішний, другий — значно кращий… Почнемо з "не вельми": їхні ставки не стануть їхньою власністю, принаймні, до кінця 2029 року, звісно, якщо спадкоємці померлого орендаря не захочуть відмовитися від оренди. Другий, значно кращий, висновок полягає у тому, що рибу на означених ставках люди можуть ловити вільно (звісно, з обмеженням до трьох кілограмів, лиш на вудку і не під час нересту), бо договору, що дає право на стягування за це плати у покійного орендаря не було. Чи буде він (договір) у його спадкоємців — покаже час. А якщо й буде — люди на цих водоймах мають право на його пред’явлення їм "на очі" та на вимагання чеків про сплату. А ще — на виділення площ для безкоштовної любительської риболовлі.
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • андріс Сьогодні, 10:27
  Волонтерський Корпус Світловодська вирішив провідати світловодських патріотів які проходять службу в ... 2
  андріс-фото
  vishnewsky.costia у відповідь на ваш коментрарій можу тільки вам поспівчувати. Прикро що ви вважаете патріотів які пішли захищати свою батьківщіну від зовнішнього агресора та волонтерів "наци" хоча я впевнет навіть незнєте навіть значення цього слова. Виключно для підняття рівня вашої освіти "Що таке нацизм і націоналізм
  Нацизм – політична ідеологія націонал-соціалізму, де соціалістичне устрій держави і суспільства тісно переплетено з націоналістичними ідеями. Це дозволяє проповідувати перевага одного народу над іншими, обгрунтовувати расову дискримінацію та етнічні війни. Найважливіші атрибути такої ідеології – тоталітаризм, відмова від ринкової економіки, введення загальної військової повинності, атмосфери тотальної нетерпимості та однодумності.

  Націоналізм – політична течія, найважливішим принципом якого є захист нації і першорядне додержання її інтересів. При цьому народ може бути сформований як за принципом «однієї крові», так і за принципом «однієї землі», «однієї віри». Політична ідеологія стійко захищає інтереси нації, проте не завжди проповідує її перевагу над іншими народами.

  Різниця між нацизмом і націоналізмом
  Здоровий націоналізм дозволяє ідентифікувати етнічну чи соціальну групу на тлі інших, дотримати її інтереси, організувати ефективне управління. Нацизм агресивніший, в його плани входить широке поширення однієї біологічної групи, яка нібито володіє перевагою над іншими. Етнічне досконалість одного народу дає йому «право» гнобити інші, аж до повного їх знищення.

  Націоналізм більш терпимо ставиться до представників інших народів. Крім того, він може бути сформований за територіальним (США) або релігійною (ісламістські держави) принципом. Націоналізм не завжди суперечить ринковій економіці, свободі слова і вільнодумства. Він цілком здатний впоратися з конструктивною критикою і вклинитися в правове поле. Націонал-соціалізм – це ідеологія тоталітарної держави, де не може бути й мови про особисту свободу.

  відмінність нацизму від націоналізму полягає в наступному:
  Визначення етносу. Нацизм ставить в основу біологічне походження, а націоналізм – ще й єдність поглядів, релігію.
  Ставлення до інших народів. Націоналізм більш-менш терпимо ставиться до чужих етносів, однак не прагне до злиття з ними. Нацизм несе расову дискримінацію, ідею перевага одного народу над іншими.
  Державний устрій. Націоналізм може проявлятися в будь-яких політичних формах: від демократії до авторитаризму, нацизм – завжди тоталітарен і прагне до знищення інших партій."
  А стосовно нападу начали "освобождать" "для расы господ нашу землю" то подивіться ось це https://www.radiosvoboda.org/a/28476186
  .html .
  А взагалі більше читайте на розмірковуйте, та меньше дивіться "Киселев ТВ"
 • Zelik Вчора, 23:11
  Наші футболісти — чемпіони! 1
  Zelik-фото
  МОЛОДЦЫ!!! настоящие чемпионы!! тренерам респект!!!
 • vishnewsky.costia Вчора, 00:59
  Волонтерський Корпус Світловодська вирішив провідати світловодських патріотів які проходять службу в ... 2
  vishnewsky.costia-фото
  Когда ещё на сайте может появится статья про современных наци, как не в день, когда 76 лет назад, их идейные вдохновители начали "освобождать" для расы господ нашу землю.
  Совпадение? — Не думаю! ))))
 • val.dolgorukov 19 червня 2017
  Валентин Козярчук: «Ви про це дуже пошкодуєте!..» 2
  val.dolgorukov-фото
  Те кто пишут о газете, "роздержавлення" и т.д. просто отводят тему в сторону... Главное в статье не "СВ", а то как мЭР (пишу с маленькой буквы специально) может себя так вести! Во первый - лицо служащее, во вторых - с женщиной, а в третьих - толерантность где? Та позволял ли хоть один чиновник такой бардак во власти?! Угрозы, нападения, травля... - "рыба гниет с головы"!!! Люди сделайте выводы!!!
 • editor 16 червня 2017
  Валентин Козярчук: «Ви про це дуже пошкодуєте!..» 2
  editor-фото
  Друзі, процедура "роздерджавлення" тривала майже рік, ми про це весь час писали. Все відбувалося згідно Закону, міська рада вийшла зі складу засновників, Кабмін включив редакцію до списку тих, хто реформується на 1 етапі і т.д. Шкода, що ви демонструєте зараз повну необізнаність у справі і "допомагаєте" меру сваритися з друкованим ЗМІ. Мер сам встановив правило: тільки за його підписом можна направляти матеріали в газету. Не направляв, а ображається, що у приватному виданні немає його портрета. Це неправда, фото його є (з кращим другом Саакашвілі) на 1 стоінці у номері за 8 червня і розміщено воно безкоштовно, як ілюстрація до репортажу. За особисті привітання, які не несуть ніякого інформаційного навантаження всі платять, мер також.
  Газета потребує паперу, витрат на друк, передплату і доставку газети - це виробництво! Без грошей - ніяк.Тому ми і заробляємо на рекламі чи корисній інформації, обов'язковій до друку. Ірочка Степанова, сумно від ваших постів. Якщо газета виходить в світ 9впевнена, що ви її ніколи не тримали в руках), значить ми виконуємо свої обов'язки добре, а керівник підприємства я. Міський голова має можливість співпрацювати з редакцією за договором, який він сам підписав і оплачувати наші послуги за рахунок коштів, виділених міською радою на висвітлення її діяльності. Такі правила гри, а диктувати, погрожувати - це протизаконно.
 • Засранетц 15 червня 2017
  У частині збереження «білого дому» для громади мер і спікер «закопали сокиру війни» 1
  Засранетц-фото
  Как там было в первоисточнике, у Кобзаря - "Доборолась Україна до самого краю. Гірше ляха свої діти її розпинають". Как в воду смотрел, да.
 • Засранетц 13 червня 2017
  "А я кажу: воно само не розсмокчеться", — провідна теза мера на понеділковій нараді 12 червня 1
  Засранетц-фото
  Ви меня слышите?! Я буду принимать серъёзные меры, вплоть до увольнения руководителей падразделений

  Звучит как славноприсное "За это, можно и партбилет на стол положить!" wink

  Бить надо по самому больному месту чиновника (это и мэра касается) - по карману! Накосячил - занеси бабла в оркестр. А все эти "увольнения", "выговора" и прочие "серьезные меры" - это цирк с конями.
 • Bzik 13 червня 2017
  АФИША: Первый OPEN AIR 2017 1
  Bzik-фото
  А что такое SHOOW? Light show, bass SHOOW и т.п.? Шоу что-ли? Ну тогда это пишется немножко по-другому )))))
 • editor 12 червня 2017
  «Перцівка» для голови планово-бюджетної комісії 1
  editor-фото
  Готуємося до чергової сесії? Каменюка у двері, побиті вікна, попередження про долю малої дитини у разі чого - таке вже було. Перцем в очі - вперше. Але найманець не впорався із завданням, мабуть, тремтіли руки і боліли ноги (ймовірно, "ломка"). Чи буде дубль №2?
 • editor 12 червня 2017
  Колектив центру «Добрада» вітає із Днем народження Олену Шангіну 1
  editor-фото
  Вітаємо, Оленко! Побільше приємних моментів у житті!

Top