Середа, 29 березня 2017
Віталій Асауленко Нам пишуть

Спортивна чи любительська риболовля у «яремівських» ставках дозволена всім охочім

Спортивна чи любительська риболовля у «яремівських» ставках дозволена всім охочім
А що вирішать спадкоємці орендаря у глобальному сенсі — буде відомо за півроку. От мешканці села (принаймні, один з них) вже знають, чого хочуть…
Є у Світловодському районі невеличке село Яремівка, що, у свою чергу, перебуває під юрисдикцією Григорівської сільради. А в околицях тієї Яремівки є ставки. От довкола них і виникло тертя, як можна зрозуміти з листа, надісланого нам від мешканця цього села Володимира Воропаєва, між яремівцями і їхнім (ставків) орендарем.

Орендар, стверджує пан Володимир, не має до Яремівки жодного відношення, бо проживає у Світловодську. Відтак, розпоряджатися отими ставками, дає зрозуміти дописувач, він не має морального права (хоча такі категорії, як мораль та совість до справи, як-то кажуть, не пришиєш, прим. авт.), бо створювалися вони ще за Совєтів місцевими колгоспниками. Але (автор не вказує, коли) ставки ці від сільської ради було передано під юрисдикцію району. І таким чином тамтешні селяни втратили на своє природне "майно" будь-яке право.

"На неодноразові звернення до голови Григорівської сільської ради Невкритої Н.М. були тільки відписки. Але чому людина, яку вибрали жителі Григорівської сільради, не опікується питаннями дозвілля і відпочинку мешканців села?", — цитата з листа Воропаєва.


А нетурбота ця проявляється, читаємо далі, у тому, що вищеназвані мешканці позбавлені доступу до цих водойм — ані відпочити, ані порибалити. Ні, це, звичайно, можна робити — але сплативши від 50-ти до ста гривень. Отже, виказує волю своїх односельців пан Володимир, потрібно, щоб у договорі на оренду було прописано дозвіл на безкоштовний любительський вилов риби, не говорячи вже про вільний доступ для відпочинку на берегах ставків.

…Дописувач (напевне, забувся) не написав, що отой орендар… помер на початку лютого поточного року. Про це ми дізналися від першого заступника голови Світловодської РДА Сергія Орленка, до якого ми звернулися за коментарем щодо поневірянь яремівців через недоступність для них означених ставків. Так от, повідомив пан Сергій, оцей громадянин (що помер) оформив оренду тих ставків у травні 2005 року. І дійсний той договір до грудня 2029 року. А те, що він помер, не означає, що ставки автоматично переходять у власність тих, хто живе поряд — після шести місяців по смерті орендаря, наголошує чинне законодавство, право на оренду переходить до його спадкоємців. Якщо, звісно, вони не відмовляться від свого права.

Стосовно ж "данини" (від 50-ти до ста гривень) за рибальство та відпочинок на ставках, то, заявила начальниця відділу водних біоресурсів Кіровоградської області Тетяна Ціленко, договір з РДА на риборозведення на цих ставках не дає орендареві права на стягнення плати за спортивну чи любительську риболовлю там. Натомість Кіроворадрибохороні нічого невідомо про те, що дані ставки оформлені для такого виду бізнесу, додала пані Тетяна. Якщо ж орендар забажає мати таке право, він зобов’язаний переукласти існуючий договір (у даному випадку — на риборозведення). На цьому, принаймні, наголошує 51 стаття Закону України "Про аквакультуру".

Тож, підбиваючи підсумок нашого ставкового "ревю", маємо для Володимира Воропаєва і його земляків, як у тому анекдоті, два висновки: один — не вельми втішний, другий — значно кращий… Почнемо з "не вельми": їхні ставки не стануть їхньою власністю, принаймні, до кінця 2029 року, звісно, якщо спадкоємці померлого орендаря не захочуть відмовитися від оренди. Другий, значно кращий, висновок полягає у тому, що рибу на означених ставках люди можуть ловити вільно (звісно, з обмеженням до трьох кілограмів, лиш на вудку і не під час нересту), бо договору, що дає право на стягування за це плати у покійного орендаря не було. Чи буде він (договір) у його спадкоємців — покаже час. А якщо й буде — люди на цих водоймах мають право на його пред’явлення їм "на очі" та на вимагання чеків про сплату. А ще — на виділення площ для безкоштовної любительської риболовлі.

Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • llarus Сьогодні, 09:54
  Мер нагадав, до 1 квітня місто має сяяти чистотою. А у самого очі такі сумні-сумні 2
  llarus-фото
  До цього часу всі градоначальники міста намагалися його зробити чистіше, може у когось і не виходило, але такого "срачу" навесні 2017 місто ще не бачило. І дивлячись на це одна організація, яка надає нам струм, обрізавши дерева під стовбами нагло за.рало всі двори в районі Площі навіть за собою не прибравши. Що свідчить про "повагу" організації до мешканців та влади.
 • Filya14 27 березня 2017
  Мер нагадав, до 1 квітня місто має сяяти чистотою. А у самого очі такі сумні-сумні 2
  Filya14-фото
  А как же невиданные до сих пор доходы в местный бюджет????
 • ew2gi 27 березня 2017
  АФИША: ВИА "Лейся песня" в Светловодске (РОЗЫГРЫШ БИЛЕТОВ!) 1
  ew2gi-фото
  Цирк на дроте))) Никакого Домина не было в ВИА, который приезжал к нам в 70-х, я на концерте был. "Лейся песня" существовал с 74 по 85 год.
 • Засранетц 22 березня 2017
  Лікуватися треба і замовнику, і виконавцю робіт — вирішив віце-губертатор на розвалинах інфекційного ... 1
  Засранетц-фото
  Не тяжело догадаться. что будет с жилыми многоэтажками, когда и их ресурс исчерпается без капремонтов. "Коммуняцкая" эпоха уходит вместе с наследием. Инфекционка - символ уходящей эпохи и борцов с прошлым wink
 • Засранетц 22 березня 2017
  Перші п’ять годин XXXIV сесії позначилися «проривом» учасників АТО до виконавчого комітету міської р ... 1
  Засранетц-фото
  21-річний хлопчина з шевроном "Правого сектору", заступивши на трибуну, в серцях кинув, що сюди варто було би прийти з автоматами…

  Тут расклад такой, что не только этот юный молодец в АТО побывал, и не только он может прийти с автоматом. И многие, у кого этот самый автомат есть, могут с его мнением не согласиться. Такую ситуацию никто не просчитывал?

  Ну, а сам сценарий балагана теперь более или менее стал понятен, и чести не делает никому. Вообще никому.
 • Tyler 22 березня 2017
  Прозорість влади скоро буде такою, що нею можна буде вікна склити 1
  Tyler-фото
  Ну тут хоч посилання є, а то у Степанця мало того, що текст недолугий, ще й посилань немає. Не зрозуміло де ті оновлення шукати.
  Презентували нові можливості сайту, а по факту показали декілька сайтів.
  Сам сайт svmisto.com.ua начебто в 90-хх зроблений: синій текст з тінню на жовтому – це жах. Прочитати неможливо. Я розумію що патріотичні кольори, але ж геть не читабельно. Розділ Опитування невідомо навіщо існує, якщо там немає ніякого опитування. Чому б його не приховати за відсутності опитувань, і відображати лише за потреби. Наскільки мені відомо DLE таке уміє.
  Пошук розташований аж десь у середині сторінки, тобто якщо треба щось знати, то спочатку полистай туди-сюди, знайди малесеньке та непримітне поле, і можливо щось знайдеш.
  Кнопка "нагору" теж в такому місці, що не одразу й знайдешь. 2017 рік надворі, зручних скриптів для цього хоч відбавляй.
  Зайшовши на сайт з телефону і не відразу зрозумів що це той же сайт: текст накладається один на один, відступів від картинок немає, великі фото вилазять за рамки екрану, форма авторизації у DLE пів екрану займає (незрозуміло навіщо вона мені взагалі). Краще б відразу вантажилася повна версія сайту, аніж така як зараз.
  У деяких розділах старіші новини стоять перед новішими, поки не покрутиш, не придивишся, не зрозуміло що там і де додалося.

  розділ "Публічна інформація", який, щоправда, перебуває у стадії доопрацювання, у відкритому доступі міститиме документи та рішення, як виконкому, так і міськради.

  Тут дійсно є над чим попрацювати. Ну як мінімум email зробити посиланням, чи я повинен його руками вводити у 2017(!!!) році?
  Що заважає зараз викладати своєчасно усі документи та рішення, як виконкому, так і міськради, як того вимагає закон ще з листопаду 2015. Адже документи ведуться не від руки на папері.

  як і "Громадський бюджет"

  Дуже цікавий розділ, остання новина аж від серпня 2016(!).

  Корисним (для гаманця) можна вважати модуль "Реєстр ліків"

  Просто віджет з гуглодоку? Ну ок, хоч щось. Хоча ходять чутки що там окрім дати нічого не змінюється. Завантажив собі документ, перевіримо наступного місяці. І ще одне, знову ж таки, з мобільного переглядати віджет м’яко кажучи незручно, а от просто подивитися документ немає можливості, бо доступ заборонений. Чому б не розшарити сам документ на читання, не через віджет, щоб можна було нормально переглядати і на мобільних пристроях, також можна було б і на сайт міськради додати.

  "Дефекти ЖКГ" у яких кожен зареєстрований містянин може залишати щось таке, що його не влаштовує у комунальній сфері.

  Заявка 1524: Резолюція «У 2017 році, міський голова Валентин Козярчук має намір, при наявності фінвнсування, повністю модернізувати фасад адмінбудівлі.», але статус вже «виконано». Але ж у резолюції написано, що заявку не те що не виконано, а навіть немає впевненості у тому, що її взагалі буде виконану. Але галочку «ми молодці» собі вже поставили.
  Заявка 1223: тут навпаки, виконана, але статус відкрита.
  А от у заявці 2235 жаліються що заявку 1932 спіткала та ж доля що й 1524 – Закрили, але по факту нічого не зроблено.
  Заявка 1952 відкрита ще у січні. Я певен що сміття вже вивезли, але заявку ще навіть у роботу ніхто не узяв. Хоча, можливо та купа сміття досі і лежить там.
  Слабенько модеруєте

  Далі чиновник зупинився на "Єдиній системі місцевих петицій"…

  А чім не влаштував розділ "Петиції" на Розумному місті?

  Тож, варто припусти, що svmisto.com.ua стане вірним путівником для світловодців у бюрократичних коридорах.
  Ні, не стане. У тому вигляді і з такою якістю наповнення контентом як зараз, не стане.
 • Tyler 22 березня 2017
  «Світловодська спілка воїнів АТО» на сесії міської ради диктує свої умови (ДОПОВНЕНО, УТОЧНЕНО) 5
  Tyler-фото
  Цитата: Засранетц
  Чем, кстати, хоть балаган закончился?

  Ввели 2х. Вообще интересная позиция у этих "воинов": это полемика, нам в этом разбираться не интересно и не хочеться, а в выконком хочется.
 • Засранетц 22 березня 2017
  «Світловодська спілка воїнів АТО» на сесії міської ради диктує свої умови (ДОПОВНЕНО, УТОЧНЕНО) 5
  Засранетц-фото
  Вот так вот, пришли и "потребовали" ввести самих себя в исполком! Т.е. завтра может прийти на заседание сельсовета Спилка шахматистов, футболистов и прочих баскетболистов, и "потребовать" то же самое?! Слава всему на свете! Чем, кстати, хоть балаган закончился?
 • mvasenko86 22 березня 2017
  «Світловодська спілка воїнів АТО» на сесії міської ради диктує свої умови (ДОПОВНЕНО, УТОЧНЕНО) 5
  mvasenko86-фото
  Героям Слава!
  Пацаны вами пользуются в грязных политических (лично своих) корыстных играх!!! Вам сказали нужно 4 провести, а зачем четыре? - да чтоб у Козярчука на виконкоме большинство было! Сейчас нет - ему не хватает 4 голоса чтобы диктовать свои указы... Реально вас жалко!
  Отдельный вопрос о детях которые стояли на улице с флагами "Азов" - никто не обратил внимания? Можно ли у нас привлекать детей к таким акциям? сомневаюсь что те девчонки стояли за "идею") Позор тем кто их использует!!!

Top