П’ятниця, 23 червня 2017
Здоров'я

Реформування галузі охорони здоров’я: що очікує громаду Світловодська

Лист стурбованих читачів про реформу медичної галузі та її наслідки заслуговує на увагу влади. Заступник міського голови Ірина Щербина заспокоює. Але як буде насправді – побачимо.
"Мешканці Світловодська схвильовані поширенням інформації про проведення реорганізації в медичній галузі. Згідно з цією інформацією планується закриття лікарні, яка знаходиться по вул. Павлова, де розташовані терапевтичне, неврологічне, серцево-судинне та інфекційне відділення, які життєво необхідні для населення міста.

У зв'язку з тим, що населення нашого міста – це переважно пенсіонери, які постійно хворіють і потребують медичної допомоги, ці медичні відділення завжди переповнені пацієнтами, деякі з них навіть розміщаються в коридорах через відсутність місць у палатах.

Крім того, медичні відділення хірургії, гінекології та пологовий будинок планують перемістити до м.Олександрії. На наш погляд, це абсолютно неприпустимо, адже хворого або вагітну жінку можуть і не довезти до м.Олександрії.

Такі дії, на наш погляд, призведуть до фізичного знищення і так знедолених світловодців, особливо пенсіонерів, які є найчисленішою категорією населення нашого міста.

Зважаючи на вищевказане, ми просимо редакцію газети поспілкуватись із мером та головним лікарем ЦРЛ і надрукувати їх відповіді у вашій газеті, яку читає переважна більшість населення міста. Громада повинна знати, що на неї чекає в майбутньому.

З повагою до Вас,
від імені багатьох мешканців міста,
які неодноразово звертались до мене,
голова профспілкової організації ЗЧМ
Таран Лідія Миколаївна."


Коментує лист Ірина Щербина:

– На звернення голови ППО ЗЧМ Таран Лідії Миколаївни щодо реорганізації в медичній галузі нашого міста повідомляю, що дійсно в України поступово відбувається реформування галузі охорони здоров’я, при цьому закриття лікувально-профілактичних закладів, в тому числі Світловодської ЦРЛ, не передбачається.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2016 року №932 затверджено Порядок створення госпітальних округів, які утворюються з метою забезпечення гарантованого своєчасного доступу населення до послуг вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги гарантованої якості та ефективного використання бюджетних коштів. Госпітальні округи будуть створюватися Кабінетом Міністрів України в межах області, але пропозиії щодо об'єднання медичних закладів в округи надходитимуть "знизу". Об’єм надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги, що повинен забезпечуватися багатопрофільними лікарнями інтенсивного лікування першого та другого рівня, затверджується МОЗ України. В Кіровоградській області планується створити 3 госпітальні округи, лікувально-профілактичні заклади міста Світловодська увійдуть в госпітальний округ з центром в місті Олександрія, але відділення стаціонарів Світловодської ЦРЛ, у тому числі акушерсько-гінекологічне, не планується переносити в м.Олександрію. Навпаки, у зв’язку зі змінами законодавства, є можливість за погодженням з місцевою владою створювати необхідні для надання медичної допомоги населенню відділення в нашій лікарні. При функціонуванні госпітальних округів хворі зможуть безкоштовно лікуватися в будь-якій лікарні округу. У місті Світловодську буде працювати багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування другого рівня, яка забезпечуватиме надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги в умовах цілодобового стаціонару, денного стаціонару або амбулаторних умовах.

У кожному окрузі планується відкриття суддинного відділення, встановлення сучасного діагностичного обладнання, в т.ч. комп’ютерного томографа. Рішення про кількість ліжок та профіль відділень у Світловодській ЦРЛ будуть прийматися на сесіях міської та районної рад, враховуючи потреби територіальної громади.

Наступний крок – хворі будуть самостійно вибирати лікарню для отримання медичної допомоги та укладаючи відповідні угоди, що стимулюватиме надання своєчасних та якісних медичних послуг, бо від цього буде залежати фінансування медичного закладу.
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:


  Група: Користувачі
  Реєстрація: 20.09.2016 | 6 комментарів | 0 публікацій
Вперед до цвинтару! Чистої води ГЕНОЦИД НАРОДІВ УКРАЇНИ!!! 21 сторіччя... Дуже прикро і боляче... При СРСР Україньска Радянська Соціалістична Республіка була однією з найрозвиненіших республік!!! І у що її пертворили не те що за 20 років, а за останні 3 роки "політично-науково-культурна еліта, свідомі громадяни, активісти та їм подібні особи" ...
 • Не нравится
 • +7
 • Нравится


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Zelik Сьогодні, 23:11
  Наші футболісти — чемпіони! 1
  Zelik-фото
  МОЛОДЦЫ!!! настоящие чемпионы!! тренерам респект!!!
 • vishnewsky.costia Сьогодні, 00:59
  Волонтерський Корпус Світловодська вирішив провідати світловодських патріотів які проходять службу в ... 1
  vishnewsky.costia-фото
  Когда ещё на сайте может появится статья про современных наци, как не в день, когда 76 лет назад, их идейные вдохновители начали "освобождать" для расы господ нашу землю.
  Совпадение? — Не думаю! ))))
 • val.dolgorukov 19 червня 2017
  Валентин Козярчук: «Ви про це дуже пошкодуєте!..» 2
  val.dolgorukov-фото
  Те кто пишут о газете, "роздержавлення" и т.д. просто отводят тему в сторону... Главное в статье не "СВ", а то как мЭР (пишу с маленькой буквы специально) может себя так вести! Во первый - лицо служащее, во вторых - с женщиной, а в третьих - толерантность где? Та позволял ли хоть один чиновник такой бардак во власти?! Угрозы, нападения, травля... - "рыба гниет с головы"!!! Люди сделайте выводы!!!
 • editor 16 червня 2017
  Валентин Козярчук: «Ви про це дуже пошкодуєте!..» 2
  editor-фото
  Друзі, процедура "роздерджавлення" тривала майже рік, ми про це весь час писали. Все відбувалося згідно Закону, міська рада вийшла зі складу засновників, Кабмін включив редакцію до списку тих, хто реформується на 1 етапі і т.д. Шкода, що ви демонструєте зараз повну необізнаність у справі і "допомагаєте" меру сваритися з друкованим ЗМІ. Мер сам встановив правило: тільки за його підписом можна направляти матеріали в газету. Не направляв, а ображається, що у приватному виданні немає його портрета. Це неправда, фото його є (з кращим другом Саакашвілі) на 1 стоінці у номері за 8 червня і розміщено воно безкоштовно, як ілюстрація до репортажу. За особисті привітання, які не несуть ніякого інформаційного навантаження всі платять, мер також.
  Газета потребує паперу, витрат на друк, передплату і доставку газети - це виробництво! Без грошей - ніяк.Тому ми і заробляємо на рекламі чи корисній інформації, обов'язковій до друку. Ірочка Степанова, сумно від ваших постів. Якщо газета виходить в світ 9впевнена, що ви її ніколи не тримали в руках), значить ми виконуємо свої обов'язки добре, а керівник підприємства я. Міський голова має можливість співпрацювати з редакцією за договором, який він сам підписав і оплачувати наші послуги за рахунок коштів, виділених міською радою на висвітлення її діяльності. Такі правила гри, а диктувати, погрожувати - це протизаконно.
 • Засранетц 15 червня 2017
  У частині збереження «білого дому» для громади мер і спікер «закопали сокиру війни» 1
  Засранетц-фото
  Как там было в первоисточнике, у Кобзаря - "Доборолась Україна до самого краю. Гірше ляха свої діти її розпинають". Как в воду смотрел, да.
 • Засранетц 13 червня 2017
  "А я кажу: воно само не розсмокчеться", — провідна теза мера на понеділковій нараді 12 червня 1
  Засранетц-фото
  Ви меня слышите?! Я буду принимать серъёзные меры, вплоть до увольнения руководителей падразделений

  Звучит как славноприсное "За это, можно и партбилет на стол положить!" wink

  Бить надо по самому больному месту чиновника (это и мэра касается) - по карману! Накосячил - занеси бабла в оркестр. А все эти "увольнения", "выговора" и прочие "серьезные меры" - это цирк с конями.
 • Bzik 13 червня 2017
  АФИША: Первый OPEN AIR 2017 1
  Bzik-фото
  А что такое SHOOW? Light show, bass SHOOW и т.п.? Шоу что-ли? Ну тогда это пишется немножко по-другому )))))
 • editor 12 червня 2017
  «Перцівка» для голови планово-бюджетної комісії 1
  editor-фото
  Готуємося до чергової сесії? Каменюка у двері, побиті вікна, попередження про долю малої дитини у разі чого - таке вже було. Перцем в очі - вперше. Але найманець не впорався із завданням, мабуть, тремтіли руки і боліли ноги (ймовірно, "ломка"). Чи буде дубль №2?
 • editor 12 червня 2017
  Колектив центру «Добрада» вітає із Днем народження Олену Шангіну 1
  editor-фото
  Вітаємо, Оленко! Побільше приємних моментів у житті!
 • editor 12 червня 2017
  Місцеві бюджети за січень-травень зросли на 18,4 млрд грн. у порівнянні з минулим роком, - Зубко 1
  editor-фото
  На мій погляд, це дуже корисна інформація, яка перекреслює всю риторику керівників міста щодо особистих заслуг у наповненні бюджету. Бюджетний кодекс змінився і грошей на місцях стало більше. В усіх громадах, а не тільки у Світловодську.

Top