Субота, 22 липня 2017
Здоров'я

Реформування галузі охорони здоров’я: що очікує громаду Світловодська

Лист стурбованих читачів про реформу медичної галузі та її наслідки заслуговує на увагу влади. Заступник міського голови Ірина Щербина заспокоює. Але як буде насправді – побачимо.
"Мешканці Світловодська схвильовані поширенням інформації про проведення реорганізації в медичній галузі. Згідно з цією інформацією планується закриття лікарні, яка знаходиться по вул. Павлова, де розташовані терапевтичне, неврологічне, серцево-судинне та інфекційне відділення, які життєво необхідні для населення міста.

У зв'язку з тим, що населення нашого міста – це переважно пенсіонери, які постійно хворіють і потребують медичної допомоги, ці медичні відділення завжди переповнені пацієнтами, деякі з них навіть розміщаються в коридорах через відсутність місць у палатах.

Крім того, медичні відділення хірургії, гінекології та пологовий будинок планують перемістити до м.Олександрії. На наш погляд, це абсолютно неприпустимо, адже хворого або вагітну жінку можуть і не довезти до м.Олександрії.

Такі дії, на наш погляд, призведуть до фізичного знищення і так знедолених світловодців, особливо пенсіонерів, які є найчисленішою категорією населення нашого міста.

Зважаючи на вищевказане, ми просимо редакцію газети поспілкуватись із мером та головним лікарем ЦРЛ і надрукувати їх відповіді у вашій газеті, яку читає переважна більшість населення міста. Громада повинна знати, що на неї чекає в майбутньому.

З повагою до Вас,
від імені багатьох мешканців міста,
які неодноразово звертались до мене,
голова профспілкової організації ЗЧМ
Таран Лідія Миколаївна."


Коментує лист Ірина Щербина:

– На звернення голови ППО ЗЧМ Таран Лідії Миколаївни щодо реорганізації в медичній галузі нашого міста повідомляю, що дійсно в України поступово відбувається реформування галузі охорони здоров’я, при цьому закриття лікувально-профілактичних закладів, в тому числі Світловодської ЦРЛ, не передбачається.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2016 року №932 затверджено Порядок створення госпітальних округів, які утворюються з метою забезпечення гарантованого своєчасного доступу населення до послуг вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги гарантованої якості та ефективного використання бюджетних коштів. Госпітальні округи будуть створюватися Кабінетом Міністрів України в межах області, але пропозиії щодо об'єднання медичних закладів в округи надходитимуть "знизу". Об’єм надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги, що повинен забезпечуватися багатопрофільними лікарнями інтенсивного лікування першого та другого рівня, затверджується МОЗ України. В Кіровоградській області планується створити 3 госпітальні округи, лікувально-профілактичні заклади міста Світловодська увійдуть в госпітальний округ з центром в місті Олександрія, але відділення стаціонарів Світловодської ЦРЛ, у тому числі акушерсько-гінекологічне, не планується переносити в м.Олександрію. Навпаки, у зв’язку зі змінами законодавства, є можливість за погодженням з місцевою владою створювати необхідні для надання медичної допомоги населенню відділення в нашій лікарні. При функціонуванні госпітальних округів хворі зможуть безкоштовно лікуватися в будь-якій лікарні округу. У місті Світловодську буде працювати багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування другого рівня, яка забезпечуватиме надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги в умовах цілодобового стаціонару, денного стаціонару або амбулаторних умовах.

У кожному окрузі планується відкриття суддинного відділення, встановлення сучасного діагностичного обладнання, в т.ч. комп’ютерного томографа. Рішення про кількість ліжок та профіль відділень у Світловодській ЦРЛ будуть прийматися на сесіях міської та районної рад, враховуючи потреби територіальної громади.

Наступний крок – хворі будуть самостійно вибирати лікарню для отримання медичної допомоги та укладаючи відповідні угоди, що стимулюватиме надання своєчасних та якісних медичних послуг, бо від цього буде залежати фінансування медичного закладу.
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:


  Група: Користувачі
  Реєстрація: 20.09.2016 | 6 комментарів | 0 публікацій
Вперед до цвинтару! Чистої води ГЕНОЦИД НАРОДІВ УКРАЇНИ!!! 21 сторіччя... Дуже прикро і боляче... При СРСР Україньска Радянська Соціалістична Республіка була однією з найрозвиненіших республік!!! І у що її пертворили не те що за 20 років, а за останні 3 роки "політично-науково-культурна еліта, свідомі громадяни, активісти та їм подібні особи" ...
 • Не нравится
 • +7
 • Нравится


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Интеллигентный человек Вчора, 21:52
  Півторарічному Владиславу Гриневичу потрібна ваша допомога 3
  Интеллигентный человек-фото
  Оксана, такими комментариями мы ЗДЕСЬ ПРОЯСНЯЕМ СИТУАЦИЮ, чтобы люди знали на что и КОМУ они жертвуют свои средства. И теперь, когда люди почитают эти строки и (в том числе ваши комментарии ) думаю помощи будет гораздо больше, чем если бы их не было..
  Дисскусии и обсуждения могут быть весьма полезны, уважаемые дамы,поэтому иногда лучше говорить чем молчать.. Понятно это?
 • Интеллигентный человек Вчора, 16:25
  Півторарічному Владиславу Гриневичу потрібна ваша допомога 3
  Интеллигентный человек-фото
  Добрый день. Не могу не задать следующий вопрос..: родители ребёнка алкоголем не увлекаются? Не пьют, не курят, ведут здоровый образ жизни? Извините.
 • Интеллигентный человек Вчора, 16:09
  Півторарічному Владиславу Гриневичу потрібна ваша допомога 3
  Интеллигентный человек-фото
  Добрый день. Не могу не задать следующий вопрос..: Родители ребёнка алкоголем не увлекаются? Не пьют, не курят, ведут здоровый образ жизни?
  Извините за вопрос.
 • ew2gi 17 липня 2017
  1967 рік, Обеліск Слави, Капсула часу — як привід згадати про хорошу людину 1
  ew2gi-фото
  У книги жизни нет черновика.
  Нельзя изъять оттуда ни абзаца.
  А если забывается строка,
  То жизнь пустою может оказаться.
  (с)
 • Voda 16 липня 2017
  Світловодський відділ поліції отримав новий потужний позашляховик Mitsubishi Outlander PHEV 5
  Voda-фото
  Как раз хотел написать, но не было повода - в дополнение к автомобилям просьба к руководству полиции закупить по 15 гривен (или сколько там они щас стоят) УНИВЕРСАЛЬНЫЕ МАГНИТНЫЕ КЛЮЧИ ДЛЯ ПОДЪЕЗДОВ.
  а то вызываем ночью полицию (крики как будто убивают кого-то в соседнем подъезде), приезжает полиция часа в 2 ночи-и...звонит в домофон во все квартиры с просьбой открыть дверь. Пока заспанные жильцы. кто открыл, кто проигнорил, понять не могут-это прикол или и правду полиция. Я крикнул с балкона-ребят, у Вас ключей что-ли нет. Мне сказали, что я американских фильмов насмотрелся и "кто нам их купит, мля" - цитата.
  Так вот-пока Ваши опера ночью в случайном порядке набирают номера квартир в домофоне - кого-то убивают или скрываются с места преступления. Нельзя так, уважаемые. Не позорьтесь! раздайте ребятам ключи! Спросите в любой службе. которая этим занимается. У меня ключ универсальный, к моему дому и дому родителей (домофон, многоквартирный дом).

  п.с. может еще в квартиру. где когото убивают, в домофон будут звонить-типа откройте??? не позорьтесь!

  Повторю, может сумбурно написано: полицейские на вызов НЕ МОГУТ ПОПАСТЬ В ПОДЪЕЗД, кроме как позвонив в домофон.
 • ew2gi 16 липня 2017
  Світловодський відділ поліції отримав новий потужний позашляховик Mitsubishi Outlander PHEV 5
  ew2gi-фото
  Цитата: Zelik
  Да пускай он заряжается из любой дырки в стене, не понятно как это повлияет на присутствие пъяных водителей на дороге

  Саа, количество таких вряд-ли зависит от марки "играшки". От у нас в Минске гаёвые пыряют на бехах и крайслерал, а мудаков не убавляется. Шо не неделя-то здрасти столб, и хорошо если без жертв. А вообще б лучше какой автожир дали, бо дороги - мама дарагая)))
 • Zelik 15 липня 2017
  Світловодський відділ поліції отримав новий потужний позашляховик Mitsubishi Outlander PHEV 5
  Zelik-фото
  Да пускай он заряжается из любой дырки в стене, не понятно как это повлияет на присутствие пъяных водителей на дороге
 • Вова Корд 15 липня 2017
  Світловодський відділ поліції отримав новий потужний позашляховик Mitsubishi Outlander PHEV 5
  Вова Корд-фото
  Разочарую - не продали и не пропили.
  Примус отозвали в славный город Кропивницкий, бо им там, видите ли, не хватает.
  А жипер хорош... Особенно тем, что по паспорту кушает 2 литра на сотню и от розетки заряжается
 • amigo 15 липня 2017
  Світловодський відділ поліції отримав новий потужний позашляховик Mitsubishi Outlander PHEV 5
  amigo-фото
  а граждане полицаи не проинформировали куда делся предыдущий подарок по киотскому протоколу, а именно гибридный приус?
 • Bzik 14 липня 2017
  Політичний тиск і юридична безграмотність 1
  Bzik-фото
  ))) Не палитесь нисколько...

Top