Вівторок, 23 травня 2017
Здоров'я

Реформування галузі охорони здоров’я: що очікує громаду Світловодська

Лист стурбованих читачів про реформу медичної галузі та її наслідки заслуговує на увагу влади. Заступник міського голови Ірина Щербина заспокоює. Але як буде насправді – побачимо.
"Мешканці Світловодська схвильовані поширенням інформації про проведення реорганізації в медичній галузі. Згідно з цією інформацією планується закриття лікарні, яка знаходиться по вул. Павлова, де розташовані терапевтичне, неврологічне, серцево-судинне та інфекційне відділення, які життєво необхідні для населення міста.

У зв'язку з тим, що населення нашого міста – це переважно пенсіонери, які постійно хворіють і потребують медичної допомоги, ці медичні відділення завжди переповнені пацієнтами, деякі з них навіть розміщаються в коридорах через відсутність місць у палатах.

Крім того, медичні відділення хірургії, гінекології та пологовий будинок планують перемістити до м.Олександрії. На наш погляд, це абсолютно неприпустимо, адже хворого або вагітну жінку можуть і не довезти до м.Олександрії.

Такі дії, на наш погляд, призведуть до фізичного знищення і так знедолених світловодців, особливо пенсіонерів, які є найчисленішою категорією населення нашого міста.

Зважаючи на вищевказане, ми просимо редакцію газети поспілкуватись із мером та головним лікарем ЦРЛ і надрукувати їх відповіді у вашій газеті, яку читає переважна більшість населення міста. Громада повинна знати, що на неї чекає в майбутньому.

З повагою до Вас,
від імені багатьох мешканців міста,
які неодноразово звертались до мене,
голова профспілкової організації ЗЧМ
Таран Лідія Миколаївна."


Коментує лист Ірина Щербина:

– На звернення голови ППО ЗЧМ Таран Лідії Миколаївни щодо реорганізації в медичній галузі нашого міста повідомляю, що дійсно в України поступово відбувається реформування галузі охорони здоров’я, при цьому закриття лікувально-профілактичних закладів, в тому числі Світловодської ЦРЛ, не передбачається.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2016 року №932 затверджено Порядок створення госпітальних округів, які утворюються з метою забезпечення гарантованого своєчасного доступу населення до послуг вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги гарантованої якості та ефективного використання бюджетних коштів. Госпітальні округи будуть створюватися Кабінетом Міністрів України в межах області, але пропозиії щодо об'єднання медичних закладів в округи надходитимуть "знизу". Об’єм надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги, що повинен забезпечуватися багатопрофільними лікарнями інтенсивного лікування першого та другого рівня, затверджується МОЗ України. В Кіровоградській області планується створити 3 госпітальні округи, лікувально-профілактичні заклади міста Світловодська увійдуть в госпітальний округ з центром в місті Олександрія, але відділення стаціонарів Світловодської ЦРЛ, у тому числі акушерсько-гінекологічне, не планується переносити в м.Олександрію. Навпаки, у зв’язку зі змінами законодавства, є можливість за погодженням з місцевою владою створювати необхідні для надання медичної допомоги населенню відділення в нашій лікарні. При функціонуванні госпітальних округів хворі зможуть безкоштовно лікуватися в будь-якій лікарні округу. У місті Світловодську буде працювати багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування другого рівня, яка забезпечуватиме надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги в умовах цілодобового стаціонару, денного стаціонару або амбулаторних умовах.

У кожному окрузі планується відкриття суддинного відділення, встановлення сучасного діагностичного обладнання, в т.ч. комп’ютерного томографа. Рішення про кількість ліжок та профіль відділень у Світловодській ЦРЛ будуть прийматися на сесіях міської та районної рад, враховуючи потреби територіальної громади.

Наступний крок – хворі будуть самостійно вибирати лікарню для отримання медичної допомоги та укладаючи відповідні угоди, що стимулюватиме надання своєчасних та якісних медичних послуг, бо від цього буде залежати фінансування медичного закладу.
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:


  Група: Користувачі
  Реєстрація: 20.09.2016 | 6 комментарів | 0 публікацій
Вперед до цвинтару! Чистої води ГЕНОЦИД НАРОДІВ УКРАЇНИ!!! 21 сторіччя... Дуже прикро і боляче... При СРСР Україньска Радянська Соціалістична Республіка була однією з найрозвиненіших республік!!! І у що її пертворили не те що за 20 років, а за останні 3 роки "політично-науково-культурна еліта, свідомі громадяни, активісти та їм подібні особи" ...
 • Не нравится
 • +7
 • Нравится


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • ser79 21 травня 2017
  ФОТОФАКТ: Хто відповість за зруйновані гаражі? 1
  ser79-фото
  "Підприємців" (тобто — людей, які швидко хочуть заробити, нічого при цьому не створюючи) зараз вистачає. Це раніше всі будували і будували. Тепер прийшов час ламати


  ламати,чи продати в безперспективному місці щоб хтось збудував де йому потрібно?
 • Tyler 18 травня 2017
  Президент України заблокував російські сайти 21
  Tyler-фото
  Киевстар вообще тролли: вчера все заблочили, а сегодня пришла СМС мол слушайте музло бесплатно, подробности на music.yandex.ua lol
 • Вова Корд 18 травня 2017
  Президент України заблокував російські сайти 21
  Вова Корд-фото
  Ну все, началось - киевстар уже заблокировал все неугодные сайты.
 • shininggerl 18 травня 2017
  Запрошуємо до участі у круглому столі “Наші діти — наше майбутнє” 1
  shininggerl-фото
  Поступають запитання: як передати книжки, які потрібні. Відповіді:
  1. Книжки можна передати завітавши до нашого офісу (Героїв України, 50, к. 14), ми допоможемо роздрукувати і приклеїти логотип (якщо є), сфотографуємо вас з вашим подарунком, а 1 червня передамо представникам дитячого відділення. Заздалегідь придумайте, що ви напишете на розвороті!
  2. Бажано нові, яскраві, українською мовою. У мережі facebook за хештегом #наші_діти_наше_майбутнє зможете знайти рекомендації і слідкувати за ходом акції.

  З повагою, Ганна Курусь
 • Вова Корд 17 травня 2017
  Наскільки жирною є крапка «вбивчої» комісії 1
  Вова Корд-фото
  Короче, ни о чем.. Ждем выводы прокуратуры и других КОМПЕТЕНТНЫХ в этом вопросе органов
 • Вова Корд 17 травня 2017
  Президент України заблокував російські сайти 21
  Вова Корд-фото
  Как я прочитал по новостям - чисто технически обеспечить полный запрет указанных ресурсов невозможно сейчас - нужно полностью менять оборудование, на что нужно 1 млрд евров и 2 года работы. Я офигею, если эти деньги найдут, тем более, что ближайшие несколько лет нас ждут выплаты по взятым кредитам от МВФ, и это 20 миллионов условных енотов только за 2018 год.
  А на данном этапе провайдеры могут лишь запретить доступ к указанным сайтам на уровне DNS, что легко обходится всякими прокси и VPN, о чем прямо говорится в инструкции от контакта, которая пришла мне на ЛС.
  Более того, сейчас за уклонение от подчинения указу Прези-дента провайдером идет лишь административное наказание и штраф аж в 3500 грн
 • Засранетц 17 травня 2017
  Президент України заблокував російські сайти 21
  Засранетц-фото
  Цитата: Tyler
  Это пусть у провайдеров голова болит как это сделать.

  Нормальный провайдер сначала будет ждать письменное предписание об этом, а потом уйти в режим "мы работаем над этим" до скончания веков fellow
 • Tyler 17 травня 2017
  Президент України заблокував російські сайти 21
  Tyler-фото
  Цитата: admin
  но как в таком глобальном масштабе это реализовывать будут?

  Так в Додатке 2 написано же:
  заборона Інтернет-провайдерам надання послуг з доступу користувачам мережі Інтернет до ресурсів

  Это пусть у провайдеров голова болит как это сделать.
  Киевстар уже заблочил
 • Засранетц 17 травня 2017
  Президент України заблокував російські сайти 21
  Засранетц-фото
  Alex S, в приложении к "рiшенню" об этом не говорится, от слова совсем. Есть какой-то "секретный" документ, отдельно для 1С? Поделитесь, если не сложно.

  Цитата: Alex S
  Введение санкций в отношении «1С» пользователей продукции непосредственно не затронет

  Скажу больше, введение санкций не затронет так же и пользователей ВК, ОК, Яндекса и Маил.ру, ибо это филькина грамота, а не запрет! wink
 • Alex S 17 травня 2017
  Президент України заблокував російські сайти 21
  Alex S-фото
  Цитата: Засранетц

  Тут проще - легко перейти быстро на другой навигатор. А вот как будут "быстро переходить" бухгалтера, которые сидят на 1С, которую пилили под себя долгое время? В


  Введение санкций в отношении «1С» пользователей продукции непосредственно не затронет, и те программные продукты, которые уже приобретены и установлены, могут использоваться в дальнейшем без ограничений.

Top