Середа, 29 березня 2017
Здоров'я

Реформування галузі охорони здоров’я: що очікує громаду Світловодська

Лист стурбованих читачів про реформу медичної галузі та її наслідки заслуговує на увагу влади. Заступник міського голови Ірина Щербина заспокоює. Але як буде насправді – побачимо.
"Мешканці Світловодська схвильовані поширенням інформації про проведення реорганізації в медичній галузі. Згідно з цією інформацією планується закриття лікарні, яка знаходиться по вул. Павлова, де розташовані терапевтичне, неврологічне, серцево-судинне та інфекційне відділення, які життєво необхідні для населення міста.

У зв'язку з тим, що населення нашого міста – це переважно пенсіонери, які постійно хворіють і потребують медичної допомоги, ці медичні відділення завжди переповнені пацієнтами, деякі з них навіть розміщаються в коридорах через відсутність місць у палатах.

Крім того, медичні відділення хірургії, гінекології та пологовий будинок планують перемістити до м.Олександрії. На наш погляд, це абсолютно неприпустимо, адже хворого або вагітну жінку можуть і не довезти до м.Олександрії.

Такі дії, на наш погляд, призведуть до фізичного знищення і так знедолених світловодців, особливо пенсіонерів, які є найчисленішою категорією населення нашого міста.

Зважаючи на вищевказане, ми просимо редакцію газети поспілкуватись із мером та головним лікарем ЦРЛ і надрукувати їх відповіді у вашій газеті, яку читає переважна більшість населення міста. Громада повинна знати, що на неї чекає в майбутньому.

З повагою до Вас,
від імені багатьох мешканців міста,
які неодноразово звертались до мене,
голова профспілкової організації ЗЧМ
Таран Лідія Миколаївна."


Коментує лист Ірина Щербина:

– На звернення голови ППО ЗЧМ Таран Лідії Миколаївни щодо реорганізації в медичній галузі нашого міста повідомляю, що дійсно в України поступово відбувається реформування галузі охорони здоров’я, при цьому закриття лікувально-профілактичних закладів, в тому числі Світловодської ЦРЛ, не передбачається.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2016 року №932 затверджено Порядок створення госпітальних округів, які утворюються з метою забезпечення гарантованого своєчасного доступу населення до послуг вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги гарантованої якості та ефективного використання бюджетних коштів. Госпітальні округи будуть створюватися Кабінетом Міністрів України в межах області, але пропозиії щодо об'єднання медичних закладів в округи надходитимуть "знизу". Об’єм надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги, що повинен забезпечуватися багатопрофільними лікарнями інтенсивного лікування першого та другого рівня, затверджується МОЗ України. В Кіровоградській області планується створити 3 госпітальні округи, лікувально-профілактичні заклади міста Світловодська увійдуть в госпітальний округ з центром в місті Олександрія, але відділення стаціонарів Світловодської ЦРЛ, у тому числі акушерсько-гінекологічне, не планується переносити в м.Олександрію. Навпаки, у зв’язку зі змінами законодавства, є можливість за погодженням з місцевою владою створювати необхідні для надання медичної допомоги населенню відділення в нашій лікарні. При функціонуванні госпітальних округів хворі зможуть безкоштовно лікуватися в будь-якій лікарні округу. У місті Світловодську буде працювати багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування другого рівня, яка забезпечуватиме надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги в умовах цілодобового стаціонару, денного стаціонару або амбулаторних умовах.

У кожному окрузі планується відкриття суддинного відділення, встановлення сучасного діагностичного обладнання, в т.ч. комп’ютерного томографа. Рішення про кількість ліжок та профіль відділень у Світловодській ЦРЛ будуть прийматися на сесіях міської та районної рад, враховуючи потреби територіальної громади.

Наступний крок – хворі будуть самостійно вибирати лікарню для отримання медичної допомоги та укладаючи відповідні угоди, що стимулюватиме надання своєчасних та якісних медичних послуг, бо від цього буде залежати фінансування медичного закладу.

Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:


  Група: Користувачі
  Реєстрація: 20.09.2016 | 6 комментарів | 0 публікацій
Вперед до цвинтару! Чистої води ГЕНОЦИД НАРОДІВ УКРАЇНИ!!! 21 сторіччя... Дуже прикро і боляче... При СРСР Україньска Радянська Соціалістична Республіка була однією з найрозвиненіших республік!!! І у що її пертворили не те що за 20 років, а за останні 3 роки "політично-науково-культурна еліта, свідомі громадяни, активісти та їм подібні особи" ...
 • Не нравится
 • +6
 • Нравится
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • llarus Сьогодні, 09:54
  Мер нагадав, до 1 квітня місто має сяяти чистотою. А у самого очі такі сумні-сумні 2
  llarus-фото
  До цього часу всі градоначальники міста намагалися його зробити чистіше, може у когось і не виходило, але такого "срачу" навесні 2017 місто ще не бачило. І дивлячись на це одна організація, яка надає нам струм, обрізавши дерева під стовбами нагло за.рало всі двори в районі Площі навіть за собою не прибравши. Що свідчить про "повагу" організації до мешканців та влади.
 • Filya14 27 березня 2017
  Мер нагадав, до 1 квітня місто має сяяти чистотою. А у самого очі такі сумні-сумні 2
  Filya14-фото
  А как же невиданные до сих пор доходы в местный бюджет????
 • ew2gi 27 березня 2017
  АФИША: ВИА "Лейся песня" в Светловодске (РОЗЫГРЫШ БИЛЕТОВ!) 1
  ew2gi-фото
  Цирк на дроте))) Никакого Домина не было в ВИА, который приезжал к нам в 70-х, я на концерте был. "Лейся песня" существовал с 74 по 85 год.
 • Засранетц 22 березня 2017
  Лікуватися треба і замовнику, і виконавцю робіт — вирішив віце-губертатор на розвалинах інфекційного ... 1
  Засранетц-фото
  Не тяжело догадаться. что будет с жилыми многоэтажками, когда и их ресурс исчерпается без капремонтов. "Коммуняцкая" эпоха уходит вместе с наследием. Инфекционка - символ уходящей эпохи и борцов с прошлым wink
 • Засранетц 22 березня 2017
  Перші п’ять годин XXXIV сесії позначилися «проривом» учасників АТО до виконавчого комітету міської р ... 1
  Засранетц-фото
  21-річний хлопчина з шевроном "Правого сектору", заступивши на трибуну, в серцях кинув, що сюди варто було би прийти з автоматами…

  Тут расклад такой, что не только этот юный молодец в АТО побывал, и не только он может прийти с автоматом. И многие, у кого этот самый автомат есть, могут с его мнением не согласиться. Такую ситуацию никто не просчитывал?

  Ну, а сам сценарий балагана теперь более или менее стал понятен, и чести не делает никому. Вообще никому.
 • Tyler 22 березня 2017
  Прозорість влади скоро буде такою, що нею можна буде вікна склити 1
  Tyler-фото
  Ну тут хоч посилання є, а то у Степанця мало того, що текст недолугий, ще й посилань немає. Не зрозуміло де ті оновлення шукати.
  Презентували нові можливості сайту, а по факту показали декілька сайтів.
  Сам сайт svmisto.com.ua начебто в 90-хх зроблений: синій текст з тінню на жовтому – це жах. Прочитати неможливо. Я розумію що патріотичні кольори, але ж геть не читабельно. Розділ Опитування невідомо навіщо існує, якщо там немає ніякого опитування. Чому б його не приховати за відсутності опитувань, і відображати лише за потреби. Наскільки мені відомо DLE таке уміє.
  Пошук розташований аж десь у середині сторінки, тобто якщо треба щось знати, то спочатку полистай туди-сюди, знайди малесеньке та непримітне поле, і можливо щось знайдеш.
  Кнопка "нагору" теж в такому місці, що не одразу й знайдешь. 2017 рік надворі, зручних скриптів для цього хоч відбавляй.
  Зайшовши на сайт з телефону і не відразу зрозумів що це той же сайт: текст накладається один на один, відступів від картинок немає, великі фото вилазять за рамки екрану, форма авторизації у DLE пів екрану займає (незрозуміло навіщо вона мені взагалі). Краще б відразу вантажилася повна версія сайту, аніж така як зараз.
  У деяких розділах старіші новини стоять перед новішими, поки не покрутиш, не придивишся, не зрозуміло що там і де додалося.

  розділ "Публічна інформація", який, щоправда, перебуває у стадії доопрацювання, у відкритому доступі міститиме документи та рішення, як виконкому, так і міськради.

  Тут дійсно є над чим попрацювати. Ну як мінімум email зробити посиланням, чи я повинен його руками вводити у 2017(!!!) році?
  Що заважає зараз викладати своєчасно усі документи та рішення, як виконкому, так і міськради, як того вимагає закон ще з листопаду 2015. Адже документи ведуться не від руки на папері.

  як і "Громадський бюджет"

  Дуже цікавий розділ, остання новина аж від серпня 2016(!).

  Корисним (для гаманця) можна вважати модуль "Реєстр ліків"

  Просто віджет з гуглодоку? Ну ок, хоч щось. Хоча ходять чутки що там окрім дати нічого не змінюється. Завантажив собі документ, перевіримо наступного місяці. І ще одне, знову ж таки, з мобільного переглядати віджет м’яко кажучи незручно, а от просто подивитися документ немає можливості, бо доступ заборонений. Чому б не розшарити сам документ на читання, не через віджет, щоб можна було нормально переглядати і на мобільних пристроях, також можна було б і на сайт міськради додати.

  "Дефекти ЖКГ" у яких кожен зареєстрований містянин може залишати щось таке, що його не влаштовує у комунальній сфері.

  Заявка 1524: Резолюція «У 2017 році, міський голова Валентин Козярчук має намір, при наявності фінвнсування, повністю модернізувати фасад адмінбудівлі.», але статус вже «виконано». Але ж у резолюції написано, що заявку не те що не виконано, а навіть немає впевненості у тому, що її взагалі буде виконану. Але галочку «ми молодці» собі вже поставили.
  Заявка 1223: тут навпаки, виконана, але статус відкрита.
  А от у заявці 2235 жаліються що заявку 1932 спіткала та ж доля що й 1524 – Закрили, але по факту нічого не зроблено.
  Заявка 1952 відкрита ще у січні. Я певен що сміття вже вивезли, але заявку ще навіть у роботу ніхто не узяв. Хоча, можливо та купа сміття досі і лежить там.
  Слабенько модеруєте

  Далі чиновник зупинився на "Єдиній системі місцевих петицій"…

  А чім не влаштував розділ "Петиції" на Розумному місті?

  Тож, варто припусти, що svmisto.com.ua стане вірним путівником для світловодців у бюрократичних коридорах.
  Ні, не стане. У тому вигляді і з такою якістю наповнення контентом як зараз, не стане.
 • Tyler 22 березня 2017
  «Світловодська спілка воїнів АТО» на сесії міської ради диктує свої умови (ДОПОВНЕНО, УТОЧНЕНО) 5
  Tyler-фото
  Цитата: Засранетц
  Чем, кстати, хоть балаган закончился?

  Ввели 2х. Вообще интересная позиция у этих "воинов": это полемика, нам в этом разбираться не интересно и не хочеться, а в выконком хочется.
 • Засранетц 22 березня 2017
  «Світловодська спілка воїнів АТО» на сесії міської ради диктує свої умови (ДОПОВНЕНО, УТОЧНЕНО) 5
  Засранетц-фото
  Вот так вот, пришли и "потребовали" ввести самих себя в исполком! Т.е. завтра может прийти на заседание сельсовета Спилка шахматистов, футболистов и прочих баскетболистов, и "потребовать" то же самое?! Слава всему на свете! Чем, кстати, хоть балаган закончился?
 • mvasenko86 22 березня 2017
  «Світловодська спілка воїнів АТО» на сесії міської ради диктує свої умови (ДОПОВНЕНО, УТОЧНЕНО) 5
  mvasenko86-фото
  Героям Слава!
  Пацаны вами пользуются в грязных политических (лично своих) корыстных играх!!! Вам сказали нужно 4 провести, а зачем четыре? - да чтоб у Козярчука на виконкоме большинство было! Сейчас нет - ему не хватает 4 голоса чтобы диктовать свои указы... Реально вас жалко!
  Отдельный вопрос о детях которые стояли на улице с флагами "Азов" - никто не обратил внимания? Можно ли у нас привлекать детей к таким акциям? сомневаюсь что те девчонки стояли за "идею") Позор тем кто их использует!!!

Top